Přepis auta-hrozí pokuta?

Od: Datum: 02.02.15 06:50 odpovědí: 5 změna: 02.02.15 13:07

Zdravím, už je to nějaký ten měsíc co jsem koupil auto v AAA Auto a odvezl si ho domů. Momentálně jsem ale ve finanční tísni a nemohu si jen tak dovolit zaplatit EKO daň za 3000 + 800 přepis. Takže auto mi doma odpočívá a čeká až budou peníze. Chci se zeptat jestli mi něco hrozí když vlastním doma odhlášené auto pokud s ním nejezdím. A pokud s ním jezdím tak už je to předpokládám špatné pokud mě odchytne policie.
Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 07:01

Pokud jste si koupil auto a nemáte na provoz peníze, pak nevím proč jste ho kupoval..

Ale teď odpovědi.

Pokud jste vozidlo koupil v loni, tak Vám nic nehrozí. pokud s ním jezdíte, máte s sebou osvědčení, řidičák, pojištění, a další potřebné doklady, nic vám nehrozí rovněž.

Jen musíte do konce června dokončit převod, nebo Vám vozidlo úředně vyřadí z evidence.

doplněno 02.02.15 16:38:

Pavle, zákon ukládá, že vozidlo bude vyřazeno z moci úřední, na školení jsem položil otázku, zda se tímto úkonem obejde zákon o ekologické likvidaci. Školící právník nám sdělil, ANO.

V zákoně 361/2000, v novele se nepíše nic o ekologické likvidaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavelbetl
Datum: 02.02.15 11:44

Myslíte Milane, že ty auta budou opravdu rušit? A bez sankce a bez dokladu o ekolikvidaci?

Od: buss®
Datum: 02.02.15 08:41

Prodat a peníze budou, možná.

Od: jmlc®
Datum: 02.02.15 09:14

Předpokládám, že máte vůz na úvěr, když nemáte na poplatek ve výši 2 plných nádrží. TP na vás již prodejce nahlásil? tj. jste v polopřevodu? Prodej vozu třetí osobě v případě úvěru může být považován za podvod... a nikdo znalý koupě vozů si auto s evidencí u úvěrovek nekoupí.

Pokud by vůz byl u aaa zakoupen na úvěr, možná bych měl jednu variantu řešení... prosím tedy o upřesnění.

doplněno 02.02.15 13:36:

V této fázi musím říct - škoda :(... Pokud tedy na úvěr není, pak poradit nedokážu. Nezbývá, než získat peníze a přihlásit na sebe co nejdřív...nebo prodat. Viz. p. Milan Cukrář

Od: martas01
Datum: 02.02.15 13:07

Ano původně bylo na úvěr, později jsem však dostal peníze od rodičů abych si to splatil a nemusel platit úroky. Takže auto je moje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.