Chybějící údaje v TP

Od: Datum: 09.10.13 14:53 odpovědí: 10 změna: 16.10.13 21:16

Dobrý den,

koupil jse si dovezený skútr z itálie na italských papírech. Na STK zjistili, že papíry nejsou kompletní a že dekra je nemůže vyhledat. Chybí max. rychlost, zatížení náprav a provozní hmotnost. Autorizovaný prodejce mi tyto informace nemůže poskytnout, že prý nemá VIN v evidenci. Dovozovou technickou mám hotovou, ale chtěl bych vedět jestli jde přihlásit i bez těchto údajů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 09.10.13 17:17

Myslím, že ne, jsou to základní údaje pro vystavení TP. Kontaktujte prodejce a trvejte na ověřeném doplnění údajů. Ale je mi divné, že v italském TP tyhle údaje nejsou, vždyť jde o mezinárodní doklad EU.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 09.10.13 18:07

Já bych (je-li ten skútr v republice jediný)
hledal na intu (možná nějaký klub)
napsal výrobci
poptal se na úřadě zda to lze zaregistrovat (v TP je přece kolonka pro poznámky, výjímky)

Od: nu*
Datum: 10.10.13 19:40

jde o povinné údaje, bez nich nelze schválit technickou způsobilost skůtru

Datum: 10.10.13 20:09

ale mám už hotovou dovozovou technickou a výpis pro vyhotovení nového TP

Datum: 10.10.13 22:47

do TP se zapisují hmotnosti a rychlost a to jsou povinné údaje podle zákona č.56

Datum: 16.10.13 13:52

mám ještě jeden dotaz.

napsal mi jeden kluk, který má také stejný typ skůtru a poslal mi chybějící údaje. Stačí tot pro doplnění, nebo to musí být od autorizovaného prodejce potvrzené?

Od: buss®
Datum: 16.10.13 19:07

Dotaz položen 9.10, proč už jste nejednal na úřadě? Tady to nikdo schvalovat nebude!

Datum: 16.10.13 15:46

já vám také napíšu nějaké údaje, mám také skůtra

doplněno 16.10.13 19:02:

nejde o ironii, uvědomte si že technický průkaz je veřejnou listinou, kterou se osvědčují nějaká údaje...

Datum: 16.10.13 20:18

já se ale tady ptám jaké mám ted možnosti...koupil jsem si skůtra o kterém mi stk řekla že se dá přihlásit...přijedu tam a řeknou mi že nejde přihlásit a at se obrátim na dovozce...dovozce mi řekl, že o tomto skůtru neví vůbec nic a že mám napsat do itálie...potřebuju vědět co ted můžu dělat...italsky vážně neumim a zajímá mě každá možnost

Datum: 16.10.13 21:16

obrátit se na dovozce a popřadovat ke skůtru české doklady nebo mu moto vrátit, může jej vyexportovat zpět do itálie se ziskem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.