Lze odmítnout přepis automobilu?

Od: Datum: 08.10.13 13:01 odpovědí: 5 změna: 08.10.13 18:55

Chtěl bych navázat na svou předchozí otázku...

Provedl jsem převod automobilu na nového majitele a při předání techničáku novému majiteli, s tím, že vozidlo na něj bylo přepsáno a že pojištění končí ke konci měsíce, byl naštvaný. A to z prostého důvodu, jak jsem se již zmínil v předchozí otázce, je na něj podána exekuce, takže se za 1. bojí že mu bude okamžitě po přepisu zabaveno a za 2. se mu nechce platit převod (tj. 3800,- Kč). A "vyhrožoval" tím, že "půjde na magistrát a přepis zruší, že je neoprávněný". K tomu má otázka, je toto vůbec možné? a jaký by byl případně postup, byly bychom např. magistrátem nějak upozorněni? Aby jen neudělali další změnu v TP a nikdo nám nedal vědět... To že je to logický nesmysl (že bychom někomu dali auto vč. dokladů neoprávněně:)) je sice pravda, ale nedivil bych se ničemu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.13 13:17
avatar

Pokud máte platnou a psanou kupní smlouvu, sice může popřít pravost, může se snažit "zrušit" polopřevod, ale to mu neprojde..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.13 14:16

Jak píše Milan, navíc by si on musel zaplatit soudního znalce v oboru písmoznalectví (nebo tak nějak), který by potvrdil (event. vyloučil) platnost jeho podpisu. Pojistka navíc nemá vliv na to, jestli by mu auto vzali nebo ne. To by totiž mohli i kdyby jste pojistku platil Vy ale auto bylo psané na něj. Dokud by s tím nezačal on konat, nic bych neřešil. Pokud by mu někdo uznal, že je to neoprávněné, tak jak je možné, že má moje auto? Šup a trestní oznámení za neoprávněné uživání cizí věci (samozřejmě s nějakým rozsudkem soudu popř. rozhodnutím magistrátu o tom, že odhláška byla neoprávněná) a pro podezření z podvodu (jelikož auto užívá, nic neplatí, nic si nepřepsal a tudíž máte podezření, že Vás o něj chce obrat, když už ho užívá neoprávněně a dělat s ním dále bůh ví co ..) Samozřejmě říkám to trošku s nadsázkou, vyhrožovat mu tím můžete (podání trestního oznámení není výhružka, ale občaské právo), otázkou je, jestli by to skutečně naplňovalo ony nebo jiné skutkové podstaty.

doplněno 08.10.13 15:39:

Myslím si, že ne, odhláška na něj byla provedena na základě kupní smlouvy přece, kterou tam mají k dispozici okopírovanou ve složce auta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 15:21

Mě spíše zajímalo, jestli když přijde na magistrát a oznámí tam, že převod byl např. "neoprávněný", jestli mu takto provedou změnu v TP, my se nic nedozvíme a on bude mít všechny doklady (velký a malý TP) a automobil bude nadále vsele užívat ale napsané bude stále na mého tátu? Nebo bychom byly např. vyzvání k nějakemu doložení dokumnetů (smlouvy apod.) a až na zákaladě toho by se rozhodlo, kdo je vlastníkem? Smlouvu jsme tam při převodu nenechávali, nepožadovali ji po nás...

Od: fribble*
Datum: 08.10.13 17:44

Nebojte, bez vašeho vědomí nikdo nic měnit nebude. Nejvýš budete pozváni na magistrát a vyzváni k předložení kupní smlouvy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 18:55
avatar

Teoreticky by mohl.Ne ale že převod byl neoprávněný,ale že jej vrátil ,pže našel třeba skryté vady,ale stejně pak máte KS a on i se zrušenou odhláškou Vám může jen políbit šos.Kupní smlouvu uschovat,NEZTRATIT!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.