Ekopoplatek - prošlo dědictvím

Od: Datum: 05.10.13 21:43 odpovědí: 8 změna: 06.10.13 19:47

Dobrý den, pokud na sebe budu chtít po 1.10.2013 přepisovat vozidlo, které prošlo v minulosti dědictvím a ekopoplatek byl tím pádem odpuštěn, ale já nejsem ta osoba, která vůz zdědila, budu ho muset platit znovu? Měl jsem za to, že takhle retrospektivně by zákony platit neměly, ale chci se ujistit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 07:04
Ano zpětně to nikdo doplácet nebude. Je to nastavený tak že se takové osvobození od poplatku projeví až při následném prodeji. Čili vy nic platit zpětně nebudete ale pokud auto budete chtít dál prodat tak tam se už při převodu nepůjde placení vyhnout. S výjimkou případu že by ho od vás koupil invalida :-D. Ten samozřejmě nic platit nebude a černého Petra dostane až další kupující.
To co píšu se týká vozů které byly osvobozené od poplatku převodem přes invalidu. Možná že nějaký zákonodárce měl rozum a na vozy z dědictví se to vztahovat nebude vůbec ale o tom v našem absurdistánu silně pochybuju.
doplněno 07.10.13 06:22: SAKRA - uniklo mi že se na ten převod teprve chystáte. Odpověď je psaná jako že už to auto máte a máte strach že tam to napočítají zpětně. Takhle samozřejmě máte toho černého Petra v ruce vy.
Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 06.10.13 08:13

Vztahuje se to i na dedictvi (zakon).

Zajimave je, ze povinnost plati jen pro prvni preregistraci po odpusteni poplatku, ale pravnik by nam asi vysvetlil, se se to pocita azod platnosti teto novely, takze jestli napriklad v roce 2010 koupil ZTP bez poplatku auto, prodal ho v 2011 bez poplatku dalsimu, ktery ho chce ted po po 1. rijnu 2013 prodat dalsimu, tak i kdyz nejde o prvni preregistraci po tom osvobozeni u ZTP, tak presto bude novy majitel mozna muset ten poplatek podle novely zaplatit :(

Datum: 06.10.13 08:16
Vztahuje se to i na dedictvi a rozvod.
Datum: 06.10.13 08:16
Vztahuje se to i na dedictvi a rozvod.

Od: kanarek
Datum: 06.10.13 08:02

mně jde právě o ten případ, že si chci koupit auto, které tím dědictvím prošlo takže teoreticky bych ten černý petr měl být já :)

ale nikde jsem se nedočetl, jak to je právě v případě dědictví

Od: naoko
Datum: 06.10.13 09:49

Ano, vy ho patit budete. Kdybyste byl dědic neplatil byste ho. Kdybyste ho pak jako dědic chtěl prodat , tak ten váš kupec ho už platí. A vy jste v tuhle chvíli kupec - kupujete od dědice.

Od: wer
Datum: 06.10.13 19:26

...platit znovu? ...vždyť ještě nebyl zaplacen...tak je to na vás, teda když si to auto koupíte a budete registrovat...

Od: nu*
Datum: 06.10.13 19:47

stačí si přečíst novelizovaný paragraf č. 37 zákona o odpadech a budete mít ve všem janso

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.