Velký problém s likvidací vozidla

Od: Datum: 05.10.13 15:54 odpovědí: 6 změna: 06.10.13 19:51

Dobrý den.

Koupila jsem vozidlo, které na mě majitel neodhlásil ( sepsali jsme plnou moc k přehlášení vozidla ). Ani on ho na sebe nepřihlásil když ho koupil, bylo na něj odhlášené.

Vozidlo jsem na sebe nepřihlásila ( z důvodu trvalého bydliště v jiném městě a vlastní nedbalosti), pojistku jsem si však zařídila a řádně ji platím.

Vozidlo se stalo nepojízdným, čímž vznikl další problém, a to evidenční prohlídka před přehlášením vozidla. (neměla jsem jak vozidlo na tuto kontrolu dopravit).

Chtěla jsem vozidlo ekologicky zlikvidovat, ale byla jsem přesvědčená, že to nepůjde, když na sebe vozidlo nemám psané.

Poté mi můj otec doporučil svého známého, který mi vozidlo ekologicky zlikviduje, bez vystávání front na úřadech, ujistil mě že se nejedná o žádný podvod, že dostanu potvrzení o ekologické likvidaci, na jehož základě pak můžu vozidlo odhlásit z evidence vozidel. Předala jsem tedy vozidlo s klíčky a velkým techničákem tomuto pánovi, který měl zařídit likvidaci.

Jenže čtrnáct dní na to mi můj otec přinesl kupní smlouvu s odůvodněním, že likvidace nešla provést z toho důvodu, že jsem na sebe vozido neměla přihlášené, tak to "známý" vyřešil tak, že ode mě "jakoby" vozidlo koupil, a následně ho zlikvidoval.

Teď platím pojistku na zlikvidované vozidlo, protože jsem nezrušila pojistku. Z obavy, že jednou zaklepe na mé dveře exekutor, za nezaplacené pojistné.

Jsem přesvědčená o tom že nemohu prodat vozidlo, které na mě není odhlášené či přihlášené, proto je to pořád můj problém. Pán jež vozidlo zlikvidoval nemá důvod na sebe hlásit pojistku, na auto, které již neexistuje. Proto když zruším pojistku, na základě té jeho kupní smlouvy, nebude ji platit nikdo.

Pán ale jistě vozidlo neodhlásí z evidence vozidel, protože to snad nejde zařídit jen na základě kupní smlouvy, pokud na sebe auto nemá odhlášené či přihlášené.

Takže nezanikne povinost platit pojistné a vždy všechno skončí u mě.

Poraďte prosím, kde by mi mohli s tímto problémem poradit nebo kde byh mohla tuto situaci řešit a jak. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.13 16:07
S kupni smlouvou na pojistovnu a pov zrusit. Kupni smlouvu neztratit
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.13 17:13
avatar
I kdyby měla ČKP nějaké námitky tak při podání odporu proti vymáhacímu dopisu na to mají na svých stránkách kolonku "Jiný majitel" to jen zaškrtneš a svoje tvrzení že auto mělo v dané době už jiného majitele doložíš kopií kupni smlouvy. Nemusíš mít vůbec strach pojištění vypovědět.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 05.10.13 19:54

Dlouhééé vypisování, vy jste sice o něčem přesvědčená, ale skutečnost je jiná. Auto, které je v "polopřevodu" lze klidně prodat dál. Já jsem zase přesvědčen, že tomu nic nebrání (je v zákonu zákaz této transakce?), běžně se to totiž děje. Sám takové "polopřevedené" auto známému s PM budu na něj registrovat. S kupní smluvou pojistku zrušíte. Kdybyste zvedla telefon a zavolala na OdbDSA, tak byste se dozvěděla, jak to udělat a ne poslouchat pány.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborr*
Datum: 05.10.13 18:36

Co Vám se zdá že nejde (dohlášení , zrušení pov, likvidace ) tak jde vše,

Proč se ptáte až ted?

Se ptejte hned jak máte problém .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborr*
Datum: 05.10.13 18:24

Tady děláte jednu chybu za druhou .

Vůz jste na sebe mohla klidně dohlásit (i když je někdo jiný v odhlášce )

Vozidlo šlo ekologicky zlikvidovat a s papírem o likvidaci šlo DOHLÁSÍT na sebe ( eko poplatek se tady neplatí )

Vozidlo prodat můžete kdykoliv - i nepřihášené

Když zlikvidoval vozidlo pán - tak ho on dohlásí na sebe a zruší na základě ekolikvidaci .

Vy s prodejní smlouvou ihned zrušíte povinné ručení , (ekolikvidaci můžete doložit i když není na vaše jméno - ale není to nutné , povinné ručení se ruší kupní smlouvou - žádný registr nerozhoduje o vlastnictví vozu )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 06.10.13 19:51

registr vozidel se řídí speciálním zákonem č.56/2001 Sb., a ten nijak neřeší vlastnictví, i když si to naivní občané myslí.Jen se tam eviduje nebio neeviduje.

Píšete hlouposti. registr vozidel není kontinuální evidencí vlastnických vtzahů, je to jen seznam.

A nepište sem prosim ža platíte povinné ručení za prodané auto které nemáte a neoprovozujete, jinak začnu pochybovat o vašem duševnín zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.