Dočasné odhlášení auta

Od: Datum: 05.10.13 00:21 odpovědí: 4 změna: 05.10.13 09:31

Dobrý den, chtěl bych si koupit auto, ale teď ho rok nechat zavřené v garáži a příští léto s ním vyjet. Chtěl bych se zeptat, sepíši jen kupní smlouvu a odnesu TP na úřad nebo jak to vlastně celé probíhá?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: katkas*
Datum: 05.10.13 01:24

Buď auto přihlásíte na sebe tj. + evidenční kontrola a pojištění /pokud vám majitel nepůjčí ještě platnou zelenou kartu /a pak auto vložíte do depozit. Nebo dá původní majitel ještě sám za sebe auto depozit a zároveń provede odhlášku na vás.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.10.13 06:49

Zdravím,
provést Dočasné odhlášení vozidla (tzv. uložení do depozitu) je celkem rychlá a bezproblémová záležitost - až auto koupíte, vezmete Osvědčení o registraci vozidla a registrační značky z auta, dojdete s tím na úřad, zde vyplníte žádost o dočasné odhlášení vozidla, zaplatíte poplatek (tuším, že se jedná o 50,-Kč) a ORV + RZ zde odevzdáte. Následně pak můžete zrušit povinné ručení.
Při vyjmutí z depozitu předložíte Technický průkaz (tzv. velký techničák), doklad o tom, že máte uzavřené povinné ručení a doporučoval bych s sebou vzít doklad o tom, že auto má ještě platnou STK + emise. Vyplníte žádost o vyjmutí a dostanete RZ + ORV a můžete jezdit.
Důležité!
Než budete dávat "auto do depozitu" zkontrolujte si, že má ještě na celou dobu předpokládaného uložení v depozitu platnou STK + emise. Pokud by totiž v průběhu uložení v depozitu něco z toho pozbylo platnosti, auto z depozitu vám vyjmou (dostanete RZ a ORV) až po doložení úspěšného absolvování těchto prohlídek. A protože auto bez značek nesmí na silnici, musel byste auto na potřebné prohlídky odvézt na např. vleku na odtahovce atd. Takže zbytečná komplikace, navíc ten odtah taky není zadarmo.

Ohodnoceno: 2x

Od: jandybmx
Datum: 05.10.13 08:45

Vaše odpověď je velice pěkná, pojistné ručení budu tedy muset sjednat jen na nějakou krátkou dobu, třeba měsíc, že?
Děkuji

Datum: 05.10.13 09:31

Zdravím,
ano, i tak to lze. Po vložení do depozitu pojistku končíte a pojišťovna vám zbytek pojistného ( za nevyčerpané dny) vrátí.
Další varianta je taková, že těsně na konci pojistky vloží auto do depozitu stávající majitel a vy už auto koupíte jako uložené v depozitu - čili se zřizování pojistky vyhnete úplně.
Ale v tomto případě bych doporučil se nejdřív stavit na úřadě a ověřit možnost převodu auta v depozitu, protože sice se to běžně dělá (taky jsem takhle kupoval auto), ale podařilo se mi dohledat na netu jakousi pomůcku z ministerstva pro úředníky (bohužel nejsem schopný dát link - někde sem ho potratil), kde je uvedeno, že auto v depozitu převádět nelze. Takže doporučuju ověřit - úředníci jsou někdy nevyzpytatelní a navíc - co úřad, to jiná pravidla a požadavky.
V každém případě si ohlídejte platnost té STK a emisí - dostávat auto z depozitu, pokud mu v průběhu uložení propadly prohlídky, je opruz největší (osobní zkušenost - já si to navíc zkomplikoval tím, že auto má jiný motor reps. stejný motor, ale jiné číslo, takže musím na emise a STK na vleku, tam zjistí, že motor tam je jiný, takže mne vyhodí, já si pak požádám o změnu motoru v dokladech, až mi ji udělají, tak pojedu znova kolečko Em + STK a pak mi teprve dají papíry - prostě na zabití).

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.