Platit nebo neplatit

Od: Datum: 04.10.13 09:27 odpovědí: 21 změna: 06.10.13 14:34

Koupil jsem ojeté auto.Přihlásil v evidenci na moje jméno a následně sjednal zákonné pojištění.Přišla výzva k zaplacení zákonného příspěvku nepojištěných v délce 5 dní.Auto jsem použil až po doručení zelené karty.Zaplatit nebo ne?Díky všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jen*
Datum: 04.10.13 09:32

klidně se můžete soudit jestli vám to stojí za to :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.10.13 09:34

záleží na tom co je v kupní smlouvě pokud ste auto pojistil ihned a schoduje se datum s kupní snlouvou tak tu smlouvu okopírovat a poslat na čkp pokud ste to však pojistil později budete to muset zaplatit

http://up.ckp.cz/WebClient/index.php

Od: nu*
Datum: 04.10.13 09:36

pokud mezi "koupil jsem" a sjednáním povinného ručení byla doba 5 dnů, tak je jasné že dlužíte

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.10.13 09:42

Jednoduchá otázka a taková bude i odpověď ;) ... Zaplatit!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.10.13 09:45
Jak to je v zákoně? Myslím že na pojištění je lhůta 7 dní. Jestli se do toho týdne nevejdete tak budete muset doložit že vozidlo nebylo provozováno a stálo mimo komunikaci na veřejně nepřístupném místě. Hodně záleží který úředník to dostane do ruky. Paní na kterou jsem narazil já byla dobrá tak jsme celou záležitost vyřídili třemi maily. Když narazíte na blba tak se s nima o pár stovek budete tahat půl roku. Záleží jestli to chcete absolvovat. U mě šlo o skoro 7000 tak jsem do toho šel s tím že tomu ten čas obětuju a budu se s nima hádat dokud nepřijde předvolání k soudu.
doplněno 04.10.13 09:57: Koukám že to tu je samý odborník na MUSÍTE PLATIT. Pro upřesnění - zákon stanoví povinnost pojistit každé vozidlo které je provozováno. A v tom je jádro pudla. Pokud vozidlo NEPROVNZOVAL, a doloží to prohlášením dvou svědků, tak žádný zákon neporušil a žádné výpalné ČKP platit nemusí. Tím, že neporušil zákon ho ani žádný soud k placení nemůže odsoudit. Čékápé to ví a po podání vysvětlení naprostou většinu sporů ukončuje.
Mimochodem - ČKP není statní institucí jak by se mohlo z názvu zdát ale jde o prachsprostý soukromý eseróčko.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.10.13 10:04

Totak,

"Myslím že na pojištění je lhůta 7 dní." zde se mýlíte...

zbytek bych s Vámi souhlasil, pokud ale tazatel opravdu vozidlo neprovozoval.

jen poznámka, řeším a řešil jsem stovky případů s čkp, ale toto bych asi nenapsal.."naprostou většinu sporů ukončuje"

Přeji hezký víkend.

Od: axus®
Datum: 04.10.13 10:38

...doloží to prohlášením dvou svědků...

A co kdyz ty svedky nema?

Od: buss®
Datum: 04.10.13 09:58

Tudíž to následně sjednal zákonné pojištění.bylo 5 dní. Pokud si myslíte, že máte pravdu, bijte se.

doplněno 04.10.13 10:04:

to totak: Myslím že na pojištění je lhůta 7 dní. a lze citovat příslušný §?

doplněno 04.10.13 10:51:

a dalšíí a proč to soukromé s.r.o. tedy zastřešuje ČNB a parlament schválil pro ně zákon?

Od: kanera
Datum: 04.10.13 10:16

Prodávající mě ujistil,že povinné ručení zanechá ještě 14dní od podepsání smlouvy.Takže to auto mělo pojištění ne?

Datum: 04.10.13 10:19

kanera, to si lehce zjistíte zde:

http://www.bezpojisteni.cz/ov…zidlo-sjednano-povinne-ruceni

zkuste zadat datum a zjistíte kdy a kým bylo vozidlo pojištěno. Pak datum před a po.. a víte vše..

Datum: 04.10.13 10:33
Nevím už z jakého zdroje to pocházelo ale když jsem hledal informace narazil jsem na údaj že ČKP rozesílá cca 40000 dopisů ročně a jen 10% z toho lidi zaplatí takže 90% žádostí o výpalné je tím pádem neúspěšných. To mi připadá jako naprostá většina.
Pravda je že nevím z jakých statistik ten údaj vycházel. ČKP se takovou úspěšností určitě sama chlubit nebude.
doplněno 04.10.13 10:48: Hledám ten správný paragraf a našel jsem jen tohle
http://www.zakonne-pojisteni-…y/89-povinne-ruceni-prestupky
No mají to chlapci zas hezky napsaný. Člověk má povinnost pojistit vozidlo ve lhůtě 14 dní po zániku pojištění ale nikde aní slovo o tom že by v té době mohl vozidlo používat.

Datum: 04.10.13 11:18

totaku, v pátek nerad někomu sděluji že se mýlí..

ale lhůta je 14 na to, abyste si sjednal pojištění, nebo odevzdal značky, To že nesmíte vozidlo provozovat bez pojištění je přeci uvedeno v tom samém zákoně, hned na začátku.

Datum: 04.10.13 10:42

No na ujištění se nedá jezdit...

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 04.10.13 11:35

1. u prodávajícího si ověřte jestli pojištění nechal nebo ukončil. Pokud bylo pojištné tak o tom ČKP předložíte doklad a platit nebudete.

2. pokud jste vozidlo neprovozoval, tak to ČKP doložíte a nic platit nebudete. Čestné prohlášení, svědci, foto auta na vaší zahradě atd. "Vozidlo nebylo provozováno dle zákona a tedy nebyla povinnost mít ho pojištěné. (Neprovozované = musí být mimo veřejně přístupné prostory, tj. např. na oploceném soukromém pozemku. Pokud stojí na parkovišti tak je provozované).

3. pokud bylo provozované a nebylo pojištěné, tak zaplaťte. Může se objevit záznam z kamery že vozidlo bylo provozováno atd..

Datum: 04.10.13 13:35

Víte co mě zaráží..? Že ho na vás přihlásili bez pojištění. Po mě vždycky, když jsem přihlašoval auto, tak kromě jiných dokladů požadovali i uzavřenou pojistku...

Datum: 04.10.13 14:00
To sice vidět chtějí ale jako doklad jim stačí zelená karta na předchozího majitele. Když jsem tím operoval na ČKP že mi původní majitel řekl že má pojistku do konce roku a že ji nebude rušit ( šlo o pojistku za 200 na vozík a byl říjen takže by mu vrátili 30 korun a musel by kvůli tomu 20km na pobočku ) Tak sí čkp vycucala z prstu povinnost majitele po prodeji pojištění vypovědět. Odpověďel jsem jim že taková povinnost nikde stanovená není a že to tím pádem vypadá že jim nejde o to aby vozidlo bylo pojištěné a pojistné se vybralo ale jen o to aby někoho mohli buzerovat.

Od: zabu
Datum: 04.10.13 14:12

tesyk: No vidíte, a já na radu jednoho rádce zde, jsem se hádal, a vyhádal dohlášení a značky i bez pojistky. Onen úředník mi nebyl schopen vysvětlit, na základě čeho se snaží kontrolovat soukromý vztah mezi pojišťovnou a mnou. Co mu je vlstně do toho. Nebyl schopen doložit jediný paragraf vyhlášky, zákona, nařízení, podle kterého na to má právo. Vyšel jsem z toho po 45 min. dohadování u šéfa odboru vítězně, se značkami v rukách. Bohužel dodnes nevím, jestli na to opravdu nemají právo a jen buzerují, nebo jestli jen nevěděl, proč to vlastně kontrolují.

Datum: 04.10.13 18:18

Ani já nevím jaká je skutečnost, ale protože většinu vozidel jsem přihlašoval na Bohdalci, tak tam to chtějí. Je to i na jejich webovkách.http://www.dopravni-inspektor…zadosti_registru_vozidel.html

Datum: 04.10.13 19:18

Ono postačí se podívat do zákona, co/kdy se předkládá.

Datum: 05.10.13 15:07

Prosím konkrétně. Do jakého? Ten úředník to nevěděl. Jste chytřejší? Tak se pochlubte.

Datum: 06.10.13 14:34

Zdá se mi, že by admin měl zavést nové pravidlo: "Zákaz nicneříkajících, bezobsažných odpovědí".
Ta Vaše patří mezi ně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.