Dědictví a evidenční kontrola

Od: Datum: 03.10.13 16:51 odpovědí: 6 změna: 08.10.13 19:53

Zdědil jsem auto a chtěl bych se zeptat, když ho pujdu přihlásit na sebe, je potřeba jít s autem nejdřív na evidenční kontrolu STK (ta za 200kč)? Nebo rovnou na registr vozidel? Díky Všem za reakce :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 03.10.13 16:52

pokud jste v usnesení uveden jako přímý dědic EK se dle mého názoru nvyžaduje, auto je ztotožněno státním úřadníkem a Usnesení soudu je veřejnou listinou, ta dle mého názoru nahradí EK...

Ohodnoceno: 2x

Od: bac
Datum: 03.10.13 20:10

Ale mě i přesto hnali na evidenční kontrolu, jinak mi odmítli zděděné auto přepsat.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 03.10.13 21:05

blahopřeju...ale už jsem slyšel že jedna paní hnala na evidenční kontrolu i majitele úplně nového auta

Od: maykman
Datum: 08.10.13 13:31

Tak jsem dorazil z registru vozidel hl. m. Praha (pobočka Vysočany, Na výběžku 11, Praha 9). A jsem mile překvapený, není potřeba evidenční kontrola, ani Vás to nic nestojí na registru (auto v dědictví je osvobozeno od všech poplatků). Ale pozor paní za přepážkou mě upozorňovala, že od 1.10.2013 je ekopoplatek na auto v dědictvím stále platný. To znamená, že já auto získal bez eko daně, ale kdybych ho chtěl prodat tak s eko daní!

Datum: 08.10.13 19:00

Jo ale eko se Vás již týkat nebude.To se týká případného kupujícího!

Od: maykman
Datum: 08.10.13 19:53

Tak to je snad jasny...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.