Jak si pojistit auto na případný požár?

Od: Datum: 01.10.13 18:01 odpovědí: 3 změna: 02.10.13 18:34

Zdravím, když mi vyhoří auto - technická závada. Zaplatí mi pojištovna škodu, když mám vůz pojištěn pouze na havárii způsobenou mnou na mém autě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.13 20:19

Máte pouze povinné ručení, tzn. že Vám v případě požáru nic nevyplatí, to by jste musel mít havarijní pojistku, popř. tzv. all risk. Záleží co máte za auto, ale jsou to docela velké částky, kdy by se Vám to u staršího auta nevyplatilo. Např. některé leasingovky mají v podmínce, že po dobu leasingu v něm platíte i havarijku.

doplněno 01.10.13 20:20:

Pokud nevíte, co, jak a na kolik máte pojištěné, kontaktujte svého pojišťovacího agenta, který Vám spravuje smlouvu a poraďte se s ním, popř. oslovte i více pojišťoven. Ale pozor, levnější pojistka neznamená nejlepší, většinou to znamená menší peněžní krytí např. při úraze či úmrtí ... je to na každém. Hodně štěstí.

doplněno 02.10.13 20:09:

Přesně jak napsal kolega, přečtěte si co máte ve smlouvě popř. se poraďte se svým pojišťovákem, co smlouva to unikát, každ ý má v pojistce něco jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: prorepkina
Datum: 02.10.13 18:13

Zdravím, děkuji za odpověd, mám povinné ručení a k tomu mám ještě havarijní pojištění - tzn. že mi pojištovna zaplatí škodu i na mém voze, když třeba nedám přednost a napálí to do mě auto. Ale nevím, jestli i toto zahrnuje právě třeba, kdyby byl požár...

Datum: 02.10.13 18:34

Standartně bývá v havarijním pojištění: havárie, krádež, vandalismus a živel. Takže požár by tam měl být. Blíže se dovíte ve své pojistné smlouvě v pojistných podmínkách v bodech "pojistná nebezpečí" a "výklad pojmů".

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.