Tlumiče ATESO

Od: Datum: 01.10.13 07:54 odpovědí: 12 změna: 04.10.13 23:58

Co víte o značce ATESO? chci koupit sadu tlumičů ATESO na dieselovou felicii a slyším o téhle značce poprvé

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 01.10.13 10:19

Ateso davala (dava?) skodovka na auta uz z vyroby. Nazory na kvalitu se dost ruzni, nekdo tvrdi, ze na normalni jezdeni jsou OK, nekdo jim nemuze prijit na jmeno. Asi bude dost zalezet na cene, co by za stejne (podobne) prachy bylo jineho (lepsiho)...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.13 17:43

Mám je na předku 2 roky a teď budu kupovat i na zadek. ATESO je to samé, co bylo z výroby. Prostě pohodlné, nikde nic nebouchá a i zvládnou lesní cesty.

Ovšem do těžké Felicie 1.9D... To už je možná na Sachsy. Každopádně u 1.6 a 1.9 bych dal i nové pružiny.

doplněno 02.10.13 19:23:

S pružinama těžko radit, když jsem je neviděl. Sedí Felda dole hodně? Je poškrábaná převodovka na spodní hraně švu (spoj dvou vík ... nejnižší bod)?

Od: mathers322*
Datum: 02.10.13 05:50

s těma pružinama je to až tak vážné? chci aby auto zvládlo 3 roky

Datum: 03.10.13 05:41

držák převodovky a olejová vana je podřená a v zimě semtam zadřu no. Od oka jde poznat že předek je o dost níže než zadek , nevěděl jsem že pružiny hrajou až takhle velkou roli , teď už je jen otázka jaké koupit .

Od: zabu
Datum: 02.10.13 20:12

Bývalé Autobrzdy Jablonec.

Datum: 03.10.13 10:19

Ano, to jeTOP kvalita. JInak Sachs

doplněno 03.10.13 16:11:

Můj žebříček je:

Autobrzdy Jablonec (Tlumiče,pružiny) - prvovýroba Fav/Fel

Sachs, Ateso

Monroe

Meyle

AQ

CN

VIKA

Hodnotím to dle toho, kde je to vyrobené. Na naše české auto je rozhodně nejlepší český tlumič. Už při montáži jsou dodržené rozměry dílů a další parametry. Dělá se to dle výrobních výkresů. Ne jak Čína, kde okopírují výrobek a dle toho to mrskají a nehledí na nějaké tolerance, hlavně že se to prodá a není tolik fatálních zmetků.

Datum: 03.10.13 11:42

Muzu se zeptat? Ve srovnani s cim je to TOP kvalita?

Datum: 04.10.13 10:24

Na naše české auto je rozhodně nejlepší český tlumič.

Muzu se zeptat proc?

Od: gumid
Datum: 04.10.13 20:50

Jak jsem psal. Jinak bavíme se o těch cenově dostupných. Mezi Čínou, kde náš hotový výrobek přeměří, okopírují, vyrobí formy, přípravky, stroje a udělají kopii, která je levná (mimochodem cenu sníží kvalitou materiálu a výrobek budou dělat ne moc šikovní a kvalifikovaní pracovníci, kteří nedodrží normy a tolerance a nějaké odštěpky a špony kovu je nezajímají a tohle nepovažují jako zmetek a u nás to za pár šupů prodají těm, kteří potřebují auto dojezdit a splnit technickou ... a nebo koupím tlumič u nás (náš výrobek), který je trošku levnější oproti výrobkům z Německa a je udělaný na původních formách a strojích s dodrženými pracovními postupy, tolerancemi a kdoví jakými iso normami.

Stačí výrobky porovnat v prodejně nebo používáním. Dost často jsem narazil na nekvalitní elektro spínače,páčky, světli, které žloutli a vana praskala a teklo do nich nebo gumovými díly, které byly nové stejně měkké jako vybouchané prvovýrobní silenty určené na výměnu...

Dle mého u pružin, tlumičů, karburátorů, dílů do motoru, které se mimochodem ani v číně nedělají (proč asi...) je to s kvalitou stejné. Někde se ta cena záhadně projevuje a je to v kvalitě a životnosti (nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci a stále něco měnil .. většinou furt to samé dokola)

Úplným příkladem jsou karosářské díly. Nejdou tak zcela spasovat a kataforéza to není ani omylem (černý přepravní lak). Když si koupím Český díl, tak je z původní formy vylisován a vystřihnut. Alespoň si to myslím, protože díl mi na 100% vždy seděl a to už jsem měnil oba blatníky a lem.

Mimochodem světla VIKA na pickupech (FAV/FEL) časem na UV zrůžoví a Autopal si zachová barvu po celý život. Na krátkých a combi zase zmatní a získá odlišnou barvu (do oranžova).

Neznám díl z Číny, který by byl bezproblémový (na Škodovky) po stránce životnosti oproti originálu a funkčnosti (tvrdosti tlumičů, tuhost gumových dílů,atd...)

Nebráním se Sachsu nebo jiným renomovaným značkám, které jsou x krát dražší, tolerance mají a jsou možná i lepší než prvovýroba (když rovna u tlumičů pomynu, že u tvrdých sportovních se někomu bude kroutit a více namáhat nahnilá kastle), ale pokud na něco nemám, tak nekupuji věci z východu, ale raději naše a právě k vůli ceně je náš výrobek rozhodně lepší.

Tolik moje vysvětlení, když jste se ptal

Datum: 04.10.13 23:58

Souhlasím s gumidkem...já mám blatník z číny a nesedí vůbec

Datum: 03.10.13 20:00

Ahoj. Přidávám: Dneska to jsou TRW v Jablonci nad Nisou na Roli. Já jsem dělal ještě v Autobrzdách. Brzdy.

doplněno 04.10.13 19:38:

Pro zajímavost info. V roce 1984 se denně expedovalo asi 600 sad Škodováckých brzd, něco Mikrobusu 1203 a pružinové válce pro nákladní Tatru a nárazově bratrská výpomoc pro Wartburgy.

Datum: 04.10.13 10:14

Díky za reakci. TRW taky kupuji (brzdy)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.