Poplatek při koupi nové autobaterie

Od: Datum: 29.09.13 15:23 odpovědí: 10 změna: 22.01.16 18:56

Dobrý den,je pravda,že prodejci autobaterií jsou povinni vybírat poplatek při koupi nové autobaterie?Známý kupoval baterii 45Ah a prodejce po něm vyžadoval kromě kupní ceny navíc "zálohu" 180 Kč,která mu bude vrácena,až přiveze starou autobaterii.Prý platí nový předpis,podle kterého jsou povinni prodejci tento poplatek vyžadovat,aby se zabránilo tomu,že zákazníci vyhazují baterie do komunálního odpadu nebo odkládají volně v přírodě,čímž je ohroženo životní prostředí.Přitom výkupny druhotných surovin vykupují použité akumulátory za cenu 10-12 Kč za kilogram,takže radši dám baterii do výkupny a dostanu za ni peníze.Děkuji za vaše odpovědi a názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 29.09.13 16:36

Prodávám baterie a o takovém poplatku nevím. To by jej museli požadovat i markety kde se baterie také prodávají.

Prodejce asi bude pěkně vyčuraný, baterky si pak sám dává do sběru a pěkně za ně inkasuje. Kupte jinde.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.09.13 18:12

Žádný takový předpis neexistuje.

Jen některé velkoobchody mají tzv. olověnou přirážku, pokuď se nevrátí stará baterie. Např. Autokelly.

Takže prodejce nemusí být vyčůraný.

Ohodnoceno: 2x

Od: dalca777
Datum: 22.01.16 18:56

Když žádný takový předpis neexistuje, tak olověná přirážka není relevantní a prodejce si chce takto přijít na víc peněz. Dobře tzv. olověnou přirážku nazveme okradením zákazníka. nebo to tak není? chtít peníze navíc za nic, je podle mě krádež. když mu tu starou baterii odevzdám tak se nechám okrást. takže buď jak buď je to krádež. A takovýto prodejce je zloděj a je jedno jestli je vyčůraný nebo není. Autokelly má taky dost přemrštěný cen. Za litr nemrzky do chladiče chtěl 127,- a přitom někde prodávají to samý za 70,- kč, že by jinde nevydělali? to je blbost. asi jak u jakého zboží, ale tady u nás každopádně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.09.13 18:37

no tak takovou koninu sem ještě neslyšel a to sem minulej tejden bral 2 baterie

Datum: 29.09.13 18:42

Použij www.google.cz a hledej "olověná přirážka"

To že jsi o nečem neslyšel, neznamená, že taková věc neexistuje.

Datum: 29.09.13 19:34

Žel je to tak jak jsem taky gůglil.V tom případu bych šel tam kde to nevyžadují ,jako že takoví prodejci zatím jsou!

Datum: 29.09.13 22:52

O podobném poplatku jsem jakživ neslyšel. Být Vaším známým tak se poté, co prodejce vysloví požadavek na jakousi ,,zálohu´´ otočím na podpatku a baterku si koupím u někoho normálního. Zrovna minulý týden jsem kupoval akumulátor do VZV (tedy naprosto stejný jako do OA) tedy Banner Starting Bull a nikdo po mě žádnou zálohu nechtěl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.09.13 01:07

Ahoj. Tak, odpovědi byly docela srozumitelný. Ty, a vlastně každý si může cokoliv kupovat tam, kde je spokojený s jednáním, podmínkami a cenou. Tomu se říká zákon trhu. Je jen na tobě, jestli tuto možnost využiješ.

Od: radil*
Datum: 30.09.13 05:41

To je tedy zajímavý, já kupoval baterii a při vrácení staré jsem dostal slevu 20%, ale zálohu? To bych se na ně vykašlal a šel nakupovat jinam.

Od: asd*
Datum: 30.09.13 13:13

1. u nové baterie se platí poplatek za likvidaci. Ten je buď rovnou započítaný v ceně nebo se připočítává (stejně jako poplatek za elektroodpad atd.). Poplatek ja daný zákonem.

2. staré baterie se vykupují

= vy při koupi zaplatíte poplatek za likvidaci, ale není to žádná záloha která se musí vracet. On od vás starou baterii vykoupil za 180,- Jestli to je hodně nebo málo si musíte spočítat sám, výkupnu si můžete vybrat jakou chcete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.