Nesjednané povinné ručení vs. kupní smlouva

Od: Datum: 25.09.13 20:40 odpovědí: 6 změna: 27.09.13 09:09

Možná si někdo pamatuje na můj příběh ohledně přihlášení vozu, které proběhlo naprosto bez problémů. Nicméně mi teď docvaklo, že nemusí být vše tak růžové jak se zdá.
Pochybnosti jsem nabyl po zjištění, že vozidlo, které jsem koupil 18.9.2013 a pojistil 19.9.2013 nebylo pojištěno od 5.7.2013 (na www.bezpojisteni.cz dle SPZ). Bude-li tedy odemě ČKP požadovat doplacení pojistného za toto období (cca 5200Kč), budu se hájit kupní smlouvou. A zde přichází zádrhel. Kupní smlouva je psaná mezi mnou jako kupujícím, a pánem který je ve VTP psaný jako poslední v odhlášce jako prodávajícím, v zastoupení dalšího člověka, od kterého jsem vozidlo koupil. Můj dotaz zní, jak mohl člověk, který je uveden jako poslední ve VTP v odhlášce zrušit u pojišťovny povinné ručení, pokud vozidlo neprodal? Jde mi o to, jestli ve skutečnosti pán v odhlášce neprodal vozidlo člověku, od kterého jsem si vůz pak koupil já. Tím pádem by mezi nimi existovala kupní smlouva, na základě které bylo povinné ručení zrušeno. A poté mohl nový majitel vozidla se tvářit pouze jako "bazar", že vozidlo přeprodává dál, a sepsat tím pádem kupní smouvu mezi mnou a pánem v odhlášce, a zfalšovat jeho podpis.
Vím, zní to šíleně, konspirační teorie, ale možné to asi je, co by se dělo potom? Kdyby se na tenhle "podvod" přišlo díky nezaplacenému povinnému ručení v období 2,5 měsíce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 25.09.13 22:04

jak víte na základě čeho bylo povinné ručení zrušeno? Smlova může být i ústní a žádný zákon neukládá předkládat smlouvy pojišťovně j OZNÁMIT. Dnem oznámení pojistka zaniká.

Možná je vaše smlouva neplatná, pokud nebyla uzavřena se skutečným majitelem / občanský zákoník/

Je věcí každého občana aby si při nákupu vozidla vše řádně ověřil, zda auto není zastaveno, není předmětem exekuce nebo prodejce je skutečným vlastníkem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 25.09.13 23:30

nevím na základě čeho bylo PR zrušeno, můžu jen tipovat nebo se domnívat. Logicky mě nenapadá jiný důvod než prodej vozu.

Od: buss
Datum: 25.09.13 22:18

Ten, na něhož je vozidlo odhlášeno ho klidně může prodat dál, dělá se to tak , jezdí jich takto kopa. Pojistit vozidlo může kdokoliv, ne jen vlastník, provozovatel, Prostě to tak u nás je. Jinak vizte z. č. 168/1999.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 26.09.13 12:36

Může se zjistit i to, že auto jste nekoupil od skutečného vlastníka. To by znamenalo, že kupní smlouva je od počátku neplatná a auto není vaše. V tom případě ČKP nebude vymáhat po vás, ale po skutečném majiteli. Ovšem to že auto není vaše by mohlo být zajímavé...

Pojištění jde zrušit z mnoha důvodů, změna vlastníka je jen jeden z nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 19:07
avatar

au1, osobě bych nic neřešil. Hledáte problém, kde není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 27.09.13 09:09

Na Vašem místě bych nespal...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.