BMW 3 do 75 tkč

Od: Datum: 25.09.13 17:13 odpovědí: 7 změna: 01.10.13 19:05

Ahoj lidi, chtěl bych si koupit auto a volba padla na to o čem jsem snil už před 10 lety BMW 3...Viděl bych to přes rok 2000 to už vypadají lépe a vejdou se do ceny... Ale teď co s motorem? Já najedu okolo 10 tkm ročne ale na naftu jsem si zvyknul už teď. Hlavně na ten zátah. Co byste mě poradili na co si dát pozor atd...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.13 18:42
Základem je konkrétní kus a jeho historie.pokud pujdes do sestivalu( čtyřky nejsou u BMW motorizace) hrozné moc záleží na zacházení s autem za studena...Prostě at už vyberes cokoli( chybu neudelas s ničím) tak bych si udělal výlet do SRN...jednak kvalita silnic a paliv a hlavně mentalita...němec prostě nebude drtit studenyho bafika jenom proto ze bafik táhne i za studena...pak vcelku důležitá je svornost diferaku da se na netu dohledat jejich označení.počet lamel.a to označení je shora z právě strany směrem od z.nárazníku...Tak at ti bafik dělá jen radost...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.09.13 18:47

Němec bude klidně drtit studeného bafíka. Proč by to nedělal, když to stejně do 5 let prodá a koupí zase nové. :-P

doplněno 25.09.13 18:59:

Kolik let si žil v Německu, že můžeš toto tvrdit. ;)

Já tam mám část rodiny(děda je 1/2 němec tam žijící). A dokáží rasovat auta jak u nás. Jediná výhoda je, že tam je přece jenom nějaká větší disciplína, takže když výrobce napíše, že se má udělat to a to, tak to více dodržují. Ale při řízení jsou stejně gumoví jako my.

Datum: 25.09.13 18:49
Jednoduše proto protože není hovado jako leckterý cech...alespoň v tyhle oblasti...

Od: pavlicekk
Datum: 25.09.13 19:08

Přemýšlel jsem o 320d. Ale co nákup auta za hranicema? Teta umí německy ale nevím jak je to z papírama atd..

Od: pdpd
Datum: 01.10.13 18:03

Minulý týden jsme jednu e46 dovezli. Poplatky za dovoz vyjdou asi na 150Euro. Uzavřeš pojištění pro žluté značky Kurzkennzeichen (v okolí STK bývají výrobci značek a prodejci pojištění v jednom) a zaplatíš poplatek za jejich výrobu a schováš si účet. Dojdeš s bajvalým majitelem na ouřad tzv. zulassungsstelle a odhlásíte auto. Kupní smlouvu máte už vyřízenou a auto zaplacené. Vzor kupní smlouvy najdeš přímo na mobile.de, kde je v české verzi taky nějaký povídání o dovozu. Přejdete k vedlejšímu okýnku, kde vám dají příkaz na výrobu značek. Zajdete tam, kde jste si je předplatili, vyrobí je a zanesete je opět k přepážce, kde je opatří nálepkama a tím vstoupí v platnost. Nasadíte na auto a frčíte. Nejlepší den na dovoz je čtvrtek, kdy mají ouřady až do šesti. Jiné dny mají jen dopoledne. Hlavně to nekupuj tady, je tam megavýběr.

Od: nu*
Datum: 01.10.13 18:12

naivně jsem si myslel že na ouřadu zulassungstelle se vydává příkaz na výrobu červených značek ausführkennzeichen, alespoň já jsem je tam dostal, poprvé dopkonce fyzicky kontrolovali auto a podruhé po zěmně legislativy to už nemusí, a ty žluté "kurz" si koupím i u překupníků v čechách, překuopníci mají v selbu a jince firmy a nakupjí cje na své jméno, jsou jen na jméno a identifikátotry auta si tam lidé dopisují rukou, na rozdíl od dokladu který k čevenýnm značkám dostanu na zulassungstelle a je na moje jméno a na konklrétní auto vystaven úřadem výpočetní technikou a opatřen samolepkou s ochrannými prvky a razítkem

v minulosti dělala policie v českém pohraniří zle řidičům jezdídím na žlutých značkách z německa právě proto že si vIN a další atributy opsakli do dokaldu ke značkám sami, ale dnes se už zklidnili a problůémy snad nedělají

Od: pdpd
Datum: 01.10.13 19:05

Cestou domů jsme potkávali jedině auta na žlutých značkách. Ptal jsem se u okýnka i na červené a tam je to složitější. Platí se navíc silniční daň, kterou musí uhradit někdo, kdo má konto u banky v Německu.
Ke žlutým značkám jsme si doklad vypsali sami. Jsou sice jen na pět dní, ale vyjde to celé levněji. Možná není od věci podívat se, kde se dá koupit pojištění a spz levněji. My jsme šli hned do prvního krámku, ale příště už budeme třeba kovanější. Internet bohužel nebyl k dispozici, tam by to asi bylo vůbec nejvýhodnější.. Bohužel informace na českém internetu nejsou nejpřesnější a nikde to není polopaticky popsáno, proto jsem dělal u okýnka blbýho a na všecko se radši zeptal. Ale ve výsledku je to opravdu jednoduché. Němců je až příliš mnoho na to, aby tam měli složité ouřadování. Jinak hned po dojezdu doporučuju uzavřít povinné ručení na VINko u nějaké pojišťovny v ČR. Pojištění ke krátkodobým značkám platí jen pro trasu, která se tam vypíše.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.