Řízení - co dělám špatně?

Od: Datum: 23.09.13 15:57 odpovědí: 13 změna: 24.09.13 01:45

Ahoj, zkoušela jsem u nás na zahradě řídit sekací traktůrek.. Když jsem chtěla zatočit doleva, tak jsem samozřejmě co nejvíc volantem doleva otočila, ale zatočilo mi to doprava.. Měla jsem předtím srovnaná kola.. Zkoušela jsem to znovu a to samý.. Nevím, co dělám špatně, bojím se, že nikdy nedostanu řidičák.. Teď mi je 15..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 16:00

A neotáčí se traktůrku zadní kolečka místo předních? ... pak by to sedělo.

Případně necovala jsi? ... při couvání je to vždycky opačně..

Ohodnoceno: 0x

Od: freeee
Datum: 23.09.13 16:03

Ani jedno z toho :/

Datum: 23.09.13 16:05

Případně ještě... Bojím se, že až si budu někdy v budoucnu dělat autoškolu, že tam budu za největší trubku, co neumí ani zatáčet a že mě vyrazí hned. :/ Nebo mě tam spolehlivě tohle naučí či už počítaj, že to prostě automaticky nějak půjde?

Od: axusŽ
Datum: 23.09.13 16:07

Tak je nejak nesmyslne prehozene rizeni a vyzkousejte si to na necem jinem.

A nebo nezvladate levou / pravou. I to se stava.

Od: axusŽ

Co je pri couvani opacne?

Kdyz couvam a zatocim doleva, tak mi auto (trakturek) take jede dozadu doleva.

Ostatne stejne je to i se zatacenim zadnich kol. Jedine, v cem je rozdil, ze by zadek vybocoval na druhou stranu. Jako celek ale zatoci stale na stejnou.

No, ono se mi tohle nestalo jenom u toho traktůrku.. :/

Od: bussŽ

si děláte srandu, né?

Datum: 23.09.13 18:52

I kdyby mu zatáčela zadní kola, měl by to nejspíš zpřevodované tak, aby to zatáčelo shodným směrem.

Datum: 23.09.13 16:15

Já mám taky doma zahradní traktor a moje neteř, které je 11 roků ho na poprvé bezproblémů zvládla. Nějak se mi nezdá, že při točení na jednu stranu volantem, ti traktor zatáčí na stranu druhou. Co znám zahradní traktory, se při otáčení volantem vždy natáčejí přední kola. Výjímkou jsou vysokozdvižné vozíky, ale to ty nemáš. To neřeš, je ti zatím 15 let, na řidičák mᚠspoustu času a do té doby se to naučíš taky.

Od: fribble*
Datum: 23.09.13 18:06

Možná je to divná rada, ale zkus řídit jednou rukou. Polož levou ruku nahoru na volant (pravou budeš později potřebovat na řazení), srovnej kola a zkus nemyslet na točení volantem - prostě drž pevně volant a dej ruku na tu stranu, kam chceš, aby to jelo. Až budeš ve správném směru, vra ruku zpět a pojedeš rovně. Pak to zkus na druhou stranu ...

Datum: 23.09.13 18:24

Nebylo to náhodou tak, že jsi držela volant pouze dole (tam, kde jsou na ciferníku hodin čísla 5,6 a 7) a táhla jsi doleva? To by se pak volant otáčel doprava, tedy ve směru hodinových ručiček.

Datum: 23.09.13 18:53

Vidíš, to mě nenapadlo *palec*

doplněno 23.09.13 20:11:

Pro tazatelku: Jako referenční bod se bere 12:00 (střed horní poloviny volantu). Na některých sportovních volantech je i vyznačen:

Datum: 24.09.13 01:45

Traktůrek je domácí výroby nebo továrně vyrobený a zakoupený v obchodě?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.