Fichtl a řidičák B

Od: Datum: 05.06.16 18:06 odpovědí: 9 změna: 06.06.16 08:44

Ahoj,jelikož administrativa a zákony nejsou moje silná parketa,tak se radši ujistím zde. Mám řidičák na skupinu B/C a nějak nejsem vůbec moudrej jakou motorku s tím můžu řídit. Co jsem vyčetl tak do 50 ccm nebo i do 125ccm ale s automatem. Po vesnici samozřejmě jezdím na fichtlu a neřeším to,protože se snad ještě nikdy nestalo že by sem pláchli policajti. Ale teď jsem jej dával do kupy a chtěl bych si s ním udělat takový kratší výlet,a tam by se už na policajty natrefit mohlo. Můžu řídit jawu 21 pionýr s řidičákem skupiny B? samozřejmě helmu a vybavení mám

Díky za rady a prosím k tématu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.16 18:09

Ano.

doplněno 05.06.16 19:33:

No tak teda ne. Sorráč *nevi*. Vycházel jsem z toho, že se dřív řidičák na pionýra (M) vydával automaticky s řidičákem na auto do 3,5 tuny (B). Ale je fakt, že už je to dávno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.16 18:10
Nesouhlasím. Jelikož nemá automatickou převodovku, nemůže fichtla s Béčkem řídit

Datum: 05.06.16 18:19

Co to má být - skútr do 125 ccm s automatem !

Do 50 ccm jakoukoliv motorku,tam se počítá s konstrukční rychlostí 45 km/hod.

Už zase učí kuře létat starýho orla !*zed*

doplněno 05.06.16 18:44:

Pardon - nedočetl jsem dotaz do konce.Pionýr Jawa 21 má vyšší konstr.rychlost než 45 km/hod.

Takže nic - omlouvám se.Ovšem u pionýr "pařez" Jawa 550 má v techničáku 45 km/hod.Tam bych se hádal.

Datum: 05.06.16 18:16
Řidičský průkaz na skupinu A se dělí na tyto skupiny: skupina AM od 15ti let | skupina A1 od 16ti let | skupina A2 od 18ti let | skupina A od 20ti(24) letŘidičské oprávnění skupiny A je rozděleno následovně:Skupina AM - udělení řidičského průkazu od 15ti let - malé motocykly s konstrukční rychlostí do 45km/h. S řidičákem, ve kterém je uvedena skupina AM můžete řídit motocykly benzinové s objemem maximálně 50cm3 nebo motocykly elektrické do výkonu 4kW.Skupina A1 - udělení řidičského průkazu od 16ti let - menší motorky o objemu motoru maximálně 125cm3 a výkonem do 11kW.Skupina A2 - řidičský průkaz od 18ti let - motocykly s výkonem motoru do 35kW.Skupina A - řidičský průkaz od 24 let nebo můžete řidičák na skupinu A získat po 2 letech od udělení řidičského oprávnění skupiny A2 - Skupina A vás opravňuje řídit motocykly bez omezení výkonu. Pokud již vlastníte řidičák na A2, stačí pouze splnit zkoušku bez příplatkových jízd. Autoškola Praha 9 však doporučuje minimálně jednu kondiční hodinu před zkouškou (v ceně skupiny A). Pokud žádáte o řidičák na neomezenou motorku, zkouška se bude konat na výkonném motocyklu a je vhodné se na něm nejprve svézt, mimo jiné vám instruktor autoškoly vysvětlí základy, které od vás budou očekávány během zkoušky na motorku.Skupina A1 a skupina A2 má další omezení ve výkonu díky stanoveným limitům poměru váhy motocyklu a výkonu v kW. Autoškola Praha 9 pro vás proto připravila sekci Řidičský průkaz, kde naleznete podrobnější informace k řidičským průkazům a skupinám řidičských oprávnění.
doplněno 05.06.16 18:19:

skupinu B (automobil)

Řidičský průkaz na auto (skupina B) vám umožňuje řídit vozidla s maximální povolenou hmotností do 3500 kg. Řidičské oprávnění skupiny B je omezeno na 8 míst k sezení (řidič není započítán,) pokud byste chtěli řídit vozidlo s 9 a více místy pro spolujezdce, pak budete potřebovat řidičák na skupinu D. Sřidičským průkazem na skupinu B máte oprávnění řídit motocykly skupiny A1 s automatickou převodovkou.

S řidičákem na B smíte vozit malý přívěs do maximální povolené hmotnosti 750 kg. Celá souprava (tedy auto a přívěs) nesmí ovšem převyšovat hmotnost 3500 kg. Pokud by se tak stalo, potřebujete již řidičský průkaz se skupinou B+E nebo rozšíření skupiny B, pak smí mít celá souprava maximální povolenou hmotnost do 4250 kg (3500 kg na vozidlo a 750 kg na přívěs)

Od: ctenar
Datum: 05.06.16 19:15

Na Fichtla (21 Pionýr) s B-éčkem nemůžeš, jak už je uvedeno výše.

B ti sice dává možnost řídit "mopedy" (skupina AM), ale moped je definován jako objem max. 50cm3 a max. konstrukční rychlost 45km/h, což Pionýr překračuje (tenkrát byly jiné zákony, kde se rychlost neuvažovala, proto to tak Jawa navrhla).

Nad AM je A1, kterou můžeš s B také řídit, ale musí mít autom.převodovku, což Pionýr opět nesplňuje.

Oficiálně bys tedy pro řízení Fichtla měl mít udělanou skupinu A1. Reálně a prakticky pokud s tím nebudeš jezdit na policejním radaru přes 50km/h, tak bych čekal, že nad tím policajt přivře oko, pokud si vůbec té uvedené vyšší rychlosti všimne nebo o tomhle právním zádrhelu ví.

Od: fik
Datum: 05.06.16 19:50

Díky moc všem za odpovědi,myslel jsem si to. To si budu muset udělat A1,protože narazit na nějakýho debila,i když by se to třeba nestalo,ale nemůžu si dovolit přijít o řidičák. Osobně to nechápu,v čem je takový rozdíl jestli to má nebo nemá automatickou převodovku,ale co už

Datum: 05.06.16 20:16

S prominutím ,ale píšete tu nesmysly!S řidičským oprávněním sk B smí řídit viz odkaz : http://doipo.cz/prehled-ridic…pin-vozidel-od-19-ledna-2013/

Teda pokud není ještě novější novelizace!

doplněno 05.06.16 20:28:

Pro doplnění v řp (do 2020!) mám kód 150 což ruší omezení 50-45km =jakékoliv pade!Po roce 2020 přijde výměna a pak nový kód s tím že omezení či výjimky zůstanou stejné= jakékoliv 50 bez omezení!Jinak řp tehdejší skupiny AM což bylo do 50ccm bez omezení top speed mám od roku 1976! Manželka dělal B v roce 1997 a automaticky také dostala kód 150 tudíž pade bez omezení rychlosti!

Od: ctenar
Datum: 06.06.16 02:50

Souhlasím s tím, že bude záležet, kdy B získal a jestli má nějaké haarmonizační kódy.

To, co jsem psal výše, platí pro ty, kteří získali ŘP v posledních cca 10 letech.

Od: jasonspezza
Datum: 06.06.16 08:44
Můžeš, ale musím být v TP uvedeno maximální 45! Někdo to tam schválně psal tak jestli máš štěstí a máš to tam tak hurá na výlet!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.