Pokuty od policie v datové schránce

Od: Datum: 23.09.13 23:07 odpovědí: 8 změna: 24.09.13 20:39

Dobrý den,

po půl roce jsem se přihlásil na svém s.r.o. (na kterém mám registrováno auto) k DATOVÉ SCHRÁNCE.

Zjistil jsem že za půl roku tam mám 5x pokutu za překročení rychlosti. A to s tím, že zaplatit 500,-Kč v 14denní lhůtě (nestihl jsem) anebo se dostavit. Něco je půl roku staré.

Je to velký prů**r? Co mám dělat? Je to prkotina nebo mi hrozí velká pokuta/body? máte někdo zkušenost? Všechno je tak do 20km/h nad limit ;o


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 23.09.13 23:14

Nezbyde než se dostavit. Asi si nevzpomenete kdo to tehdy řídil, tak zaplatíte pokutu jako majitel vozidla (asi 2500,-) a body nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 07:48

Pletete se, jako firma musí mít knihu jízd, takže vymlouvat se na to, že nevěděl kdo řídil je napřespusu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 08:27

Pletete se oba dva.

1. Stále platí

Fyzická osoba se dopustí jako provozovatel vozidla přestupku tím, že v rozporu s § 10 odst. 1 písm. d) přikáže nebo svěří samostatné řízení vozidla osobě, o níž nezná údaje potřebné k určení její totožnosti. Pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč.

Takže pokuď budu ve správním řízení vyzván, abych zdělil, kdo vozidlo řídil v danou dobu a odpovím, že nevím ... pokuta 5-10tis Kč.

2. Vedení knihy jízd už není povinné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 06:19

Dvě věci - dostavit se na policii a jednat,jak říká kolega.Mrtvý brouk je nakonec mrtvý. A druhá - nastavit si datovou schránku tak,aby byla meilem zaslána informace,že přišla nějaké zpráva. Já to mám tak nastavené a upozornění mi vždy došlo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 08:55
avatar

Jako provozovatel uhraďte tu pokutu. Nehlaste se jako řidič. Páč když máte za půl roku 5x překročení, mohl byste dopadnout špatně!

Pokud je to opravu vždy do 20 tak sepřestupek nesčítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: keepsmile
Datum: 24.09.13 09:41

Díky za odpovědi. No tak s tím pokutovanýms autem jezdím jen já, takže o tom žádná :)

Hraju vždy na čestnou notu, jen nevím jestli mi to tady nepřítíží, zajdu tam a uvidím.

Výsledek sem pak napíšu, když by někdo googlil něco podobného - já sem nemohl dohledat.

Od: jarda3*
Datum: 24.09.13 18:44

Nic ve zlym, ale cest se u nas vuci statu nevyplati - to by cestne mysely jednat obe strany jinak je ten slabsi jen blbej... Ale kdyz vam nevadi pravdepodobne prijit o papiry na rok a neco a k tomu pekna pokuta...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 24.09.13 20:39

já bych nespal

právnická osoba má datovou schránku ze zákona a písemnost se považuje za doručenou v případě že se půl roku nepřihlásíte, 10 dnem od doručení do schránky, odesílatel si o tom může vytisknout ze systému "stvrzenku"

o to že a zda jsou nezaplacené blokové pokuty exekučním titulem pojednával už před 10 lety nejvyšší soud, myslím že je lze úspěšně vymáhat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.