Neplatná převozní značka - jak získat další?

Od: Datum: 23.09.13 11:27 odpovědí: 9 změna: 23.09.13 20:10

Dobrý den,

koupili jsme si automobil od majitele, který přitáhl auto z německa, bohužel už mělo prošlé převozní značky (ty papírové, které platí na týden), a my bychom stím ted potřebovali zařídit všechny potřebné věci jako je technická atd. Bohužel teď je auto bez převozních značek a tím pádem nemůže na silnici. Je nějak možné získat převozní značky? Popřípadě jak. Děkuji předem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 11:28

Na silnice může, ale jen na podvalníku.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 23.09.13 11:32

Nejjednodušší je na STK dovézt na podvalníku.

Od: buss®
Datum: 23.09.13 11:56

Převozní značky občanovi na OdbDSA nevydají, jedině bazar. Jinak je to na odvaze, od někoho ještě platnou, nějaké jiné RZ, nebo bez a zajet ..., i tací jsou.

Od: asd*
Datum: 23.09.13 11:59

Ovšem riskuje se při kontrole půl roku bez řidičáku a při nehodě prů...

Od: buss®
Datum: 23.09.13 12:49

píšu... Jinak je to na odvaze, jistě si musí být vědom následků, když bude chycen, logicky. Zrovna včera se tu projíždělo auto bez RZ.

Od: moto®
Datum: 23.09.13 12:35

Mohou je mít servisy a prodejci, na žádost jsou vydávané za správní poplatek 1000 Kč. Ať již papirové nebo trvalé plechové. Převozka musí být v každém případě pro jízdu pojištěná povinným ručením. Sám mám na motorku a pojišťuji jen přes sezónu.

takže jediné legální možnosti jsou podvalník nebo domluva se servisem a ev. jim nechat něco vydělat

Od: nu*
Datum: 23.09.13 16:39

k českému čistopisu vydá maqnipilační značku bazar...papírovou...a bazatr je má od úřadu Zadarmo

Od: moto®
Datum: 23.09.13 18:40

Mám tušení, když jsem se ptal, tak i při žádosti na papírové chtěli tisícovku, pak už je ale dávají zadarmo. Je to ale již delší doba a mám hosip.

Od: nu*
Datum: 23.09.13 20:10

nene, tisícovka se platí i dnes ale za pár plechových - zelenobílých trvale manipulačních značek, takže za jednu značku na motorku zaplatíš 500,- Kč, musí k tomu být pojistka a 2 živnosti - první na malo-velkoobchod a druhá na opravy motorových vozidel, pak se na každou manipulační jízdu vypíše záznamník jízdy a dá se jezdit jen s neregistrovaným s čistopisem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.