Opravy vozů oficiálně v garáži

Od: Datum: 20.09.13 19:57 odpovědí: 4 změna: 21.09.13 16:43

Můj dotaz zní takto:

Jsem zaměstnaný jako automechanik v servise. Doma bych si chtěl občas přivydělat opravami. Trochu jsem už pátral. Byla by možnost ¨vedlejšák¨, ale je to ve stejném oboru a to zaměstnavatel v žádném případě nezkousne. Jaké by bylo další řešení? Nějak jinak oficiálně opravit auto sousedům, známým, jejich známým? Kolega v práci říkal napsat to na manželku, ale to je blbost, není vyučená v oboru a to by jí asi nedali. Ještě bych se zeptal, co se týče provozovny, jsou nějaké požadavky, nebo na vedlejšák stačí udat jen sídlo.

Další co mě zajímá ještě je finanční postih. V případě že by to bylo na černo, lidi si začnou všímat aut, které jezdí do gar. Pak se najde nějaký soused a nevím kam asi na finančák, policii to udá. Má někdo takovou zkušenost co se vlastně děje dál, jak se taková věc prokazuje atd. Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 20.09.13 22:02
Jako vedlejsak to nemá na bílo cenu. Pokud se bojíte sousedů zkuste nějakou dílnu v bývalém jzd.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.13 14:12

Nepovolí-li Vám zaměstnavatel další zaměstnání ve stejném oboru, nepovolí Vám v něm ani podnikání.

Předchozí písemný (!) souhlas stávajícího zaměstnavatele byste nepotřeboval v případě, že byste podnikal (nebo jiný zaměstnavatel působil) v jiném oboru než stávající zaměstnavatel. Pracujete-li v autoopravně, nemůžete bez souhlasu zaměstnavatele autoopravnu sám provozovat.

Co ten "vedlešák"? V jakém oboru působí další zaměstnavatel? Klidně můžete opravovat auta zaměstnavateli z jakéhokoliv oboru s výjimkou opravárenství aut.

Datum: 21.09.13 15:04

Zdravím,
problém má celkem jednoduché řešení - živnost napíšete na manželku a vy jí jako odborně způsobilý budete dělat odpovědného zástupce (další info třeba http://www.podnikatel.cz/clan…vedny-zastupce-smluvni-vztah/ ).
Možná se mýlím, ale vzhledem k tomu, že podnikat nebudete, zaměstnaný taky nebudete, tak byste to podle mého názoru ani zaměstnavateli hlásit nemusel.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.09.13 16:43

Asi záleží zda opravy mv jsou volná živnost či nikoliv.Nevím jaká je volná asi jen koupě s následným prodejem čehokoliv,ale třeba v zedničina je vázaná živnost a pkd chce v oboru nevyučen podnikat,tak musí mít tzv ručitele (osobu z oboru-vyučenou,zedník ,tesař ... na ten který obor činnosti).Myslí že Opravy aut budou také vázaná živnost! Ovšem napsat na manželku-ta by mohla a Vy jako ručitel!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.