Shořelo nam auto co můžeme?

Od: Datum: 17.09.13 11:32 odpovědí: 14 změna: 22.09.13 22:22

před necelým půl rokem sme mnželce koupily auto citroen c3 teď o víkendu shořelo bylo to od dovozce který tahá auta s francie vyšetřovatel hasičů řikal že to mohlo být od bár jakého kablíku zajímá mě jestly ma cenu nějak kontaktovat toho dovozce a něco poněm chtít zpátky auto bylo bouchlé na předek ale to nam řekl tak poradte prosim díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 11:35
Mate kupni smlouvu?
Ohodnoceno: 1x

Od: k2
Datum: 17.09.13 11:45

Cenu kontaktovat dovozce nema, ale ma cenu zapracovat na pravopisu.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 17.09.13 11:59

Pokud nebylo pojištěné proti shoření tak máte smůlu a nikdo vám nic nedá. Kontaktovat dovozce nemá smysl, musel by jste prokázat že byla např. kabeláž poškozená v době koupě což neprokážete hoooodně těžko. A hlavně příčina požáru může být spousta věcí, zkrat v kabeláži je jen jedna z mnoha.

Datum: 17.09.13 12:43

Shořelo nam auto co můžeme?

Odpovědět na otázku

Bohužel, jediné co můžete koupit manželce jiné. Nevím proč byste kontaktovali prodejce. Co byste od něj chtěli zpět? Peníze? A proč? On za to může?

Přiznám se, že nevím co bych dělal, kdyby mě shořelo auto...asi bych sháněl jiné..

Ohodnoceno: 7x

Od: danecekdan*
Datum: 18.09.13 23:06

Jak říká "milancukar", nic nezmůžete. Ani havarijní pojištění se nevztahuje na samovolný požár vozidla. Jedná se prostě o technickou závadu, za kterou není nikdo zodpovědný. Byl by zodpovědný výrobce, pokud by bylo auto v záruce. Možná bych Vám doporučil už nekupovat Citroena, jehož elektroinstalace je pověstná...

Od: martin1965*
Datum: 18.09.13 23:46

Náhodou mám citroeny už dva za posledních 12 let, nevěřte na pověry, chce to vždycky vyzkoušet. naprostá spokojenost. (m.j. dcera má fiata, a taky úplně skvělý - věříte?). Chce to jen nevěřit pověrám a vyzkoušet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.09.13 20:30

To Martin1965-*palec* a plný souhlas,shořet může jak citrouš,tak i škůdka či lidový vůz Měl jsem t aky 2 a s hydrem ( BX a nyní X1) a OK,jako první asi 30 let starý fiátek a taky OK (mimo koroze)

Od: danecekdan*
Datum: 20.09.13 23:28

Věřím, mám už 8 let Fiata Stilo, před ním jsem měl Bravo a kdybych našetřil penízky, jdu do Freemontha. Naprostá spokojenost.

Od: qqqq
Datum: 19.09.13 21:29

hmmmmmmmmmmmmmmm. a podívejte se, kdo tu pověstnou elektroinstalaci vyrábí. siemens, bosch a ... takže? nebudete kupovat žádná auta?

Od: jarda3*
Datum: 19.09.13 22:04

Citroen a spol maji opravdu tu elektroinstalaci trosku zvlastni proti jinym autum, mel jsem Lagunu a ZX a sra.o se to ukrutne - spatne kontakty v konektorech, vady izolace a vodicu v ohybanych svazcich... Napr. u toho ZX jsem nedovedl opravit vedeni ke svetlum zpatecky jinak, nez natahnout odpredu dozadu novy drat - to vedlo snad 3x kolem auta pres 10 konektoru a proste jsem se nedalo vubec zjistit, kde je zavada... A komponenty zminene firmy vyrabi ruzne pro ruzne automobilky, dle jejich prani...

Od: qqqqqqqqqqqqq
Datum: 21.09.13 00:28

"A komponenty zminene firmy vyrabi ruzne pro ruzne automobilky, dle jejich prani...!

a na přání jim jako vyrobí i špatnou kvalitu? citroen tedy, podle vás, pošle do siemense objednávku na komponenty a dolů připíše, že žádá vyrobit ve špatné kvalitě, neboť je hodlá instalovat do citroena... *zeď*

roj: https://www.poradte.cz/odpoved.php?idkey=112565

Od: asd*
Datum: 22.09.13 16:34

Bohužel zadává se i požadovaná kvalita - např. průřez drátů, materiál kontaktů v konektorech atd., takže ano špatnou kvalitu vyrobí na přání zadavatele. Resp. ne špatnou, ale levná ještě funkční verze s životností 5 let (aby přežila záruku)

Od: jarda3*
Datum: 22.09.13 22:22

Tak dodavatelske firmy vyrabeji na zaklade pozadavku odberatele - vetsinou podle jeho projektu a je velky rozdil, jake je vychozi zadani a hlavne kontrola v predvyrobni a vyrobni fazi. Takze skutecne je to pro ruzne automobilky velmi ruzna kvalita.

Od: buss®
Datum: 19.09.13 22:16

No a jak dokážete, že tam vada v el. instalaci či která má se shořením souvislost v době převzetí byla?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.