Likvidace auta

Od: Datum: 13.09.13 13:09 odpovědí: 19 změna: 19.09.13 13:32

Dobrý den,

prosím poraďte. Co musím udělat, když chci dát auto(Favorit) na šrotiště. Má pojistku, platnou STK, ale nejezdím ani jezdit nebudu.

Děkuji za informaci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 13.09.13 13:24

Odvezte tam auto a oni Vám dají potvrzení o likvidaci. Některé zběrny vám zaplatí 1 Kč za kg, jiné nic. S potvrzení dojdete na evidenci vozidel auto odhlásit. Pojistku ihned poté odhlaste. Přeplatek vám vrátí.

doplněno 13.09.13 14:27:

Samozřejmě jsem myslel potvrzení o ekologické likvidaci. Prakticky všechny sběrny, které vykupují vozidla na to mají oprávnění. Raději se zeptejte než jim ho odevzdáte. Obvolávat je prakticky má smysl jen kvůli tomu zda a kolik vám zaplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.09.13 13:28
avatar

"belgi", najděte si na internetu subjekty, které mají povolení od ministerstva k ekologické likvidaci vozidel a tuto službu dělají zdarma, jelikož mají na tuto činnost nějaké dotace. Zeptejte se např. někde v Kovošrotu. Pak přijedete s Favoritem, předložíte velký tech. průkaz a občanku. Nato dostanete potvrzení o ekologické likvidaci, dostanete značky od auta a půjdete na dopravní. Tam značky vrátíte a ukážete doklad o ekol. likvidaci, dostanete doklad o vyřazení z evidence, a pak musíte na pojišťovnu, kde máte sjednáno povinné ručení a dostanete zase doklad o ukončení. všechny doklady si doma uschovejte, pro případ nějakého dokazování, kdyby došlo v administrativě úřadů k chybě. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 13:29
avatar

Ve Vašem okolí si najdete kdo Vám dá nejvíce za auto, tomu ho předáte za úplatek, vystaví Vám doklad o ekologické likvidaci, za peníze koupíte maso, naděláte řízky. Pak takto posílen dojdete na evidenci vozidel, zdarma vyřadíte vozidlo, zrušíte pojištění, vrátíte se domů dojíte řízky, nebo se se mnou rozdělíte.

Přeji hezký víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 13:55
avatar
I když to nepatří zrovna do tohohle dotazu - několikrát v minulosti se tu rozhořely diskuze jestli ještě existuje možnost zrušit vozidlo na čestné prohlášení. V pondělí jsem byl přihlašovat novou ojetinu a při té příležitosti jsem se ptal i na likvidaci starého auta.
Takže pro všechny hádaly - likvidace na čestné prohlášení stále funguje a přes zprávy z tisku že tato možnost končí říjnem 2013 bude možné auto zlikvidovat " po svém" přípustná i nadále. Pouze se bude od října muset způsob využití vozidla presneji definovat.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.13 18:12
avatar

Totak pokud to sem napíšete tak to napište správně a ne tak špatně jak jste to napsal!

Na čestné prohlášení Vám to nezruší!

Zruší (respektive trvale vyřadí z evidence) jen na základě zaniku využití což ale není čestné prohlášení!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 20:33

Pred mesicem jsem sel vyradit Favouse na magistrat v Praze. Favous uz 3 mesice neexistoval. Favouse rozebrali ucni v SOU v ramci vyuky, zadarmo, venoval jsem jim to, zelezo daji do sberu a maji nejakou korunu, zbytek v souladu se smernicemi rozseparovali a rizene zlikvidovali. Jsa si vedom moznych opichu , nechal jsem si od reditele SOU vystavit ofic. potvrzeni, hlavickovy papir, razitko, pregnantni text .

Realita na urade: nestastna prepazkova pracovnice. Tohle Vam pane nemuzeme vzit. Musite mi tady podepsat univerzalni nakopirovany prohlaseni (cestne?), ze auto slouzi jinemu vyuziti, nestoji na verejne komunikaci a podobne. Rikam: ja prece nebudu lhat, neco podepisovat, co je lez, auto je davno nekde ve vysoke peci. Pani byla nestastna, nicmene neoblomna, pak uz nastvana.

Result: vymekl jsem. Podepsal jsem jejich papir a za 2 minuty odchazel uspokojen v me veci. A to je ta silena realita zivota v CR, 20 let po revoluci, dusledek idiotskych zakonu, trvani na dodrzovani slepe jen jeho litery a formalnosti. Lhat, podvadet, svindlovat a svejkovat . Kdyz o tom nakonec ale premyslim, vlastne je vsechno OK. Auto slouzi pro jine vyuziti. Jestli je radne ve vysoke peci,nebo mene radne hozene do reky s vyrizlymi WIN, je vlastne kazdemu jedno, hlavne ze se nemusi zkoumat a hodnotit obsah individualnich prohlaseni - vse pekne typizovane a zglajchsaltovatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 07:58
avatar

Tomáši, pokud zákona stanoví,zánik využití, vy ho jdete zrušit na tento způsob, tak tam ten text musí být uveden. Je povolen tento způsob, nikoliv nějaký který popsal ředitel školy.

ÚŘEDNICE MUSÍ DODRŽOVAT ZÁKONY, NEBO SNAD NEMUSÍ?

Samozžřejmě s Vámi souhlasím, ve větě: Kdyz o tom nakonec ale premyslim, vlastne je vsechno OK

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 11:09
avatar
Možná jsem to napsal špatně ale když je na papíře napsáno čestné prohlášení tak je to podle mě čestné prohlášení, byť obsahuje zaklínací formulku o tom, že zanikl původní účel využítí vozidla a to nebude dále používáno v provozu na veřejných komunikacích. Proč ekologicky likvidovat auto které si rozebere na díly člověk, který má dvě stejná a díly se mu náramě hodí. A i kdyby nakrásně auto jen rozebral, plasty dal do plastů náplně do svozu nebezpečných odpadů a železo do výkupu, tak proti tomu nikdo nemůže nic říct. Když na to má prostory a čas tak mu to nějakou tísícikorunu hodí. Samozřejmě nejsem fanoušek toho když někdo nechá stát vrak bez značek na ulici. Z toho mě osočovat nemusíte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 11:16
avatar

totak, nezlobte se, ale tak to nelze.

Páč rozebírání auta je rozebíraní nebezpečného odpadu. Tak je to dané zákonem. Proto se řídí zvláštními předpisy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 02:23
avatar

Zdravím, sousede. Jen malý poddotaz. Je rozebírání auta při opravě také rozebíráním nebezpečného odpadu? Případně jaký je v tom praktický rozdíl?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 11:56
avatar

Ale pane sousede, vždyť to přeci chápete. Oprava vozidla není rozebírání auta na šrot. To že to pak může skončit jako šrot je jiné...

Já rozebral mnoho vozidle na šrot, kde není žalobce ...

Ale jdeme od tématu otázky..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 19.09.13 12:52

A proc tedy tvrdite toto:

Páč rozebírání auta je rozebíraní nebezpečného odpadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 18:51
avatar

Abyste se nemusel hádat a hledat zaručené drby, stačí si nastudovat §13 zákona 239/2013 sb. a mělo by to být jasné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 19.09.13 13:13

Dobrý den,

dovolím si využít zde toto vlákno a zeptám se Vás, páč vidím, že danému tématu rozumíte a Vaše odpovědi jsou bezva.

V r. 2006 jsem dala k likvidaci po nehodě-totálka, škodu favorit.

Využila jsem tehdy nějakou firmu k ekologické likvidaci, dala auto vše k tomu a plnou moc. Jen z číré zvědavosti, včera večer jsem zadala značku toho favorita na stránky bezpojisteni.cz a vylezlo mi , že do r.2010 bylo pojištěno, sice už ne u té pojištovny co jsem ho měla já, ale u jiné a od r.2010 neznámo.

Ted´ se prohrabuji v papírech, jestli jsem si náhodou nespletla značku, což pochybuji,páč tomu nemůžu uvěřit a dohledávám , jestli jsem si vůbec pro sichr schovala nějaké papíry o předání k likvidaci, no zatím nic nenacházím...

Jestli jsem se nespletla a bude to tak, jak píšu, k čemu mohlo teoreticky podle Vašeho názoru dojít?

Auto bylo totálně na šrot, to se odtáhlo úplně zešrotované...

Dík za Vaši dedukci, doufám, že najdu ty papíry .

doplněno 19.09.13 13:14:

Dala jsem ho k ekologické likvidaci, kterou provedla tehdy nějaká firma.

doplněno 19.09.13 13:38:

Je to 7 let dozadu, jestli mi snad i nějaké papíry dal, tak jsem asi už vyhodila, ještě hledám. Od té doby mám už další dvě auta, takže jsem to asi i vyhodila, jestli mi vůbec něco dal. Právě kvůli prodeji tohpo druhého auta jsem se dívala, co tam ted´ je a jen tak z hecu jsem se chtěla podívat jak je tam vedeno auto, které už by nemělo existovat, a bylo tam , že do r.2010 ještě bylo někde pojištěné a pak neznámo...

Že já to tam ze zvědavosti včera zadávala, ted´ fakt nechápu co s tím kdo mohl dělat..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.13 13:22
avatar

ifkali,

kde jsou doklady od vozidla, kde je doklad o ekologické likvidaci?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ifkali*
Datum: 19.09.13 13:32

Nikde. Nic nemám. Jsem ...Já vím co. To ani nemusím komentovat...

Já byla ráda, že někdo honem udělá ekologickou likvidaci a s veškerou svoji blbostí jsem jim dala plnou moc, zešrotované auto po nehodě a bylo-víc jsem se nezajímala. Auto bylo totálně nepojízdné, defacto neopravitelné, tak mně nenapadl jediný důvod, k čemu jinému, než k likvidaci by jim bylo?

.Auto už mělo najeto až až a po něhodě bylo úplně už k ničemu.

Hledám, nic nemám. Moje chyba, vím.Ještě málinko doufám, že jsem se spletla ve značce, ale to pochybuji...to si ověřím večer, mám ho někde na fotkách a tam je vidět i značka, tak se prohrabu.

Moje chyba, moje důvěra, moje blbost...

Ted´ jenom dedukuji pokud´ to je tak, co se asi dělo...?

Jdu dohledávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 16.09.13 13:22

jednoduše DÁT AUTO NA ŠROTIŠTĚ

doplněno 16.09.13 19:17:

a pro tomáše, kdybys neposlouchal pana švarcenberka který tvrdí že zákony jsou pro čechy jen jakési směrnice které nikdo nedodržuje, a kdybys dal auto v souladu se zákonem o odpadech ekologicky zlikvidovat a předložil na magistrátu potvrzení nemusel jsi být schizofrenní a ani 20 let po listopadu pořád lhát...

protože pravda by měla nad lží konečně zvítězit

a pravdou je že když auto doslouží a má se rozebrat stává se odpadem, a s odpadem se musí naložit podle zákona

Chětl bys aby stát vyměřil učilišti pokutu? Kolik, 25 tisíc? Učiliště nemá od KU odboru životního prostředí oprávnění k odebírání či rozebvírání autovraků...nebo ano?

Já vím, jsou to jen směrnice...ty zákony...a 20 let po listopadu je v čr bordel...

a když bordeláři porušují zákony, tak ještě tlačí na neštastnou úřednici aby je porušovala i ona...a když je nechce porušit tak je nešťastná a zoufalá...

Co jsi ty za člověka?

Jinak obdivuji také statečnost toho vedoucího pracovníka SOU, který hrdě písemně přizná že SOU porušilo zákon a ještě se pod to podepíše...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.09.13 19:19
avatar

Pane nu, opět výborně. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robokop*
Datum: 19.09.13 11:55

Nejlepší by bylo si vyhledat nějaké vrakoviště, kde vrak vykoupí a zaplatí 1000 - 2000, vydají potvrzení o likvidaci a ještě navíc potom někomu prodají díly. Například www.eurovrak.cz , www.iautodily.cz , http://www.autovrakovisteskoda.cz/. Tam bych se obracel já bude tohle oboustaný prospěch Vy se zbavíte vraku a budete mít o starst míň a někdo bude rád že si může koupit díly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.