Jde zrušit převod auta? Nezaplatil

Od: Datum: 10.09.13 19:00 odpovědí: 7 změna: 10.09.13 21:25

Dobrý den, Prodala jsem auto, udělala jsem polopřepis, pán mi podepsal i smlouvu, ale dodnes jsem neviděla za auto peníze. Jde polopřepis zrušit, abych získala auto zpět nebo jak mám postupovat když již má polopřepis i auto a já nic. Děkuji předem za radu a odpověď. S pozdravem Hana V.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 19:16

Hani,

polopřevod nelze zrušit.

Lze ale zrušit kupní smlouva. Vůbec nespojujte evidenci vozidel a vlastnictví vozidla.

Rozumím tomu, že jste prodal vozidlo a nedostala za něj zaplaceno? Vy jste si nepředali z ruky do ruky? Auto získáte zpět jinak, nežli nějakým zápisem..

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 10.09.13 20:22

kupní smlouva je neplatná protože nedošlo k předání kupní ceny...mimochodem

já bych se sem styděl napsat, nezlobte se v dnšní době dát někomu auto a nechtít na ruku peníze, to je hodně naivní

Datum: 10.09.13 20:48

To ovšem nemusí být pravda,záleží přeci,jak je sepsána kupní smlouva.V ní může být například uvedeno,že kupní cena bude zaplacena ve lhůtě 30-ti dnů.

Datum: 10.09.13 20:58

ale 30 dní již uplynulo...

Datum: 10.09.13 21:11

Milane,z dotazu není zřejmé,jak dlouho je po podpisu smlouvy atd.

Datum: 10.09.13 21:25

Já vím, proto jsem reagova na Vás, že jste uvedl, vy 30 dní. kde jste to vzal?

Od: buss®
Datum: 10.09.13 21:12

Hano jste tak naivní? Nevím, co máte v kupní smlouvě o platbě, ale dnes bez penízků na ruku.. Zrušit by to šlo, kdyby s tím kupec souhlasil. Pohrozte mu tr. oznámením, pokud jste schopna vaše tvrzení dokázat, dát lhůtu.., pak je ještě možnost obč. právního řízení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.