Nepřihlášené auto a čkp

Od: Datum: 10.09.13 13:29 odpovědí: 4 změna: 10.09.13 19:40

Hezký den, obracím se na Vás s prosbou o radu, příp. o zkušenosti. Před delší dobou jsme koupili automobil z autobazaru - první problém spočívá v tom, že jsme jej na sebe nepřihlásili. Po čase jsme bourali a auto se stalo nepojízdné. Tak jsme ho prodali na náhradní díly, což jsme do kupní smlouvy zaznamenali. Teď se ale bojíme toho, že od nás ČKP bude chtít příspěvek do gar. fondu za neplacení povinného ručení. Pro nás je ale záhada v tom, že manžel není zaznamenán jako majitel v registru, byli jsme kvůli tomu na MÚ evidenci, mysleli jsme, že i polopřevody jsou v evidenci vozidel zaznamenány. Předem děkuji za případné reakce...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 10.09.13 13:35

A otazka zni jak? Pokud nebylo placeno povinne ruceni po dobu Vaseho vlastnictvi(nebo ci vlastne auto bylo, celou dobu pisete v mnoznem cisle), tak se CKP driv nebo pozdeji ozve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 10.09.13 13:44

další pár dobráků který se ani nepodíval, na koho je ve velkém TP auto odhlášeno...i ta stará babička si schovává ústřižky od složenek a vy nemáte kopii doklkadů?

čkp se nezajímá o registr, obešle autobazar a ten jim sdělí vaše údaje

Když jste na MÚ evidenci nebyli nikdy předtím auto přihlásit, nechápu co jste tam šli zjištovat, když jste předem věděli že auto na vás není přihlášené...asi vás to baví preodlužovat čekacéí doby pro slušné lidi kteří tam skutečně potřebují něco vyřídit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.13 14:55
avatar
ČKP obviní bazar z neplacení pojistného a bazar uplatní námitku - jiný majitel- což lehce doloží kupní smlouvou. Tím pádem jsou na správné adrese a následuje upomínka na vás. Pokud nebudete reagovat a nepodáte námitku tak následuje vyhrožování vymáhací agentury ( která sice nemá ze zákona vůči vám žádná práva ale bude vás otravovat ) Následuje soudní vymáhání. Při projednávání se zjistí že jste auto nedohlásili a k dardě od čékápé můžete dostat další pokutu 3-5000 za provozování nepřihlášeného vozidla.
doplněno 10.09.13 15:03: Tak, nejčernější scénář už znáte. Začnete na internetu studovat jak se lze z výzvy od čkp vykroutit protože postup ONO SE NA TO NEPŘIJDE který jste zvolili s přihlašováním auta nevede v ve vašem případě k dobrým koncům. A jestli jste se hodlali nepřihlášenim auta vyhnout placení EKO daně tak už můžete začít třepat prasátkem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.13 19:40
avatar

Míšo, na přesnou odpověď je třeba vědět co je vše zapsáno v techničáku.

Pokud tam nejste uvedeni, těžko na Vás přijdou. Pokud Vás napráská prodejce vozidla, sankce přijdou. Na Vás pak bude záležet jaké budou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.