Auto v polopřevodu - ale ne na prodávajícího

Od: Datum: 08.09.13 20:59 odpovědí: 10 změna: 09.09.13 16:14

Dobrý den,

před týdnem jsem koupil auto, které je v polopřevodu na jistého pana X, který bydlí asi 250km daleko. Já jsem auto koupil od asi 3. majitele vozu, který ale není zapsaný vubec ve VTP ani v malém. Kupní smlouvu, plnou moc ( jestli je vůbec k něčemu ) mám, malý TP je prostříhlý a ve velkém jeho jméno vůbec nezaznělo. Prodávající mi tvrdil, že by v ničem neměl být problém, že by mi to měli bez problémů přihlásit na základě kupní smlouvy, ale bojím se aby po mně nepožadovali plnou moc, od pana X, na kterého je auto v polopřevodu.

Tak se Vás všech chytřejších než já chci zeptat. Zda-li, když budu chtít jít přihlásit auto na sebe, jestli někde není v něčem háček, protože se mi to celé nezdá :/ POV je samozřejmě už uzavřené.

Děkuji všem za rady jak postupovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: layborr*
Datum: 08.09.13 21:10

Bez problému přihlásíte - plnou moc si raději napište jaká Vám vyhovuje - nemusí být úředně ověřena (na některých magistrátech ji vyžadují),

mistr NU sice bude psát jiné názory ale asi nikdy nepřihlašoval vůz přes X nedohlášených majitelů.

Ohodnoceno: 0x

Od: romanekpopletal
Datum: 08.09.13 21:29

Děkuji za rychlou odpověď! Takže říkáte napsat si plnou moc od Pana X, který je napsaný jako poslední majitel ve VTP? Problém další, který jsem zapomněl připsat je ten že auto je v polopřevodu na Pana X už 2 roky, nevíte jak zjistím zda dohlásil, či nedohlásil na sebe? Případně jaký by byl postih kdybych byl zastaven orgány?

Momentálně nemám peníze na dohlášení na sebe... Auto si žádá rozvody,čepy,kloub. Vzhledem k tomu, že jsem student moc peněz nemám :/ Děkuji za ochotu odpovědět ;)

Datum: 08.09.13 21:52

tzv.polopřevod není právní vada,ale stav plně v souladu s legislativou(špatnou...)...Ta plna moc od pana X je pro vás nejjednodušší pro případné dohlášení...Pro případné kontroly PČR a "nezáludný" dotaz čí je auto,tvrdte že půjčené,víc nevíte...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.13 21:59

tzn. napsat si plnou moc sám? Vlastně Pana X vůbec neznám, a abych ho chtěl poznat osobně, tak bych musel jet hodně daleko..

Mám říct tedy, že auto mám půjčené, i když je na mě psanné POV? Rád bych přepsal, co nejdříve, ale jak říkám zbytečné peníze momentálně opravdu nemám.

A na prostříhlý malý TP mi nic neřeknou? Díky za trpělivost, jsem v tomto ohledu absolutní nováček a laik.

Od: nu*
Datum: 08.09.13 22:10

- nastudovat občanský zákoník

- nastudovat správní řád paragraf 33

- nastudovat zákon 56/2001 Sb paragrafy 4, 5, 6

- nejrychlejší bude zavolat na příslušný úřad a zeptrt se tam

- lejbr to studium, to platí i pro tebe...garantují ti ža auto v polopřevodu přihlásím bez plné moci i bez kupní smlouvy, protže zákon nic takového nevyžaduje

-ldynys četl cvo jsme sem asi 10 x napsal zvládnul bys to také

- je trapné a ponižující psát si sám sobě falešnou plnou moc v čekárně úřadu jen proto že to nějaký hlupák bez opory v zákoně vyžaduje

Od: waltr1*
Datum: 09.09.13 13:34

zajimavy nazor nicmene praxe je jina auto nepřihlasi bez platne smlouvy na majitele plna moc je vhodna a to podle daneho dopravniho inspek toratu na spz vymena tp a otp je třeba doklad z stk a overeni navic auto musi mit pojistku platnou což u tohoto vozu bude pochybne doporucuji to shrnout a konzultovat s danym urednikem mnohy je chapavy a umi si poradit

Datum: 09.09.13 14:26

Děkuji všem, že se snažíte pomoct, ale teď jsem ještě zmatenější než na začátku. Jde to tedy bez plné moci? (Plnou moc mám, ale od majitele od kterého jsem vozidlo kupoval, ale ten není zapsán ani ve VTP ani v malém TP ) Kupní smlouvu od tohoto majitele mám také, vše řádně sepsané. Nevím, co mám dělat, na úřadě asi telefon nepoužívájí, nebo nevím proč nejsou schopni zvednout telefon :/ Děkuji za trpělivost a za dobré rady všem :(

Datum: 09.09.13 14:29

- už nemám ZÁJEM DONEKONEČNA VáM VYSVĚTLOVAT, ŽE PROTIZÁKONNÁ PRAXE JE NEPŘÍPUSTNÁ

- veřejnou moc lze realizovat jen na základě zákona a v jeho mezích, to je důležitý ústavní princip, a žádný úřad nemá žádné právo požadovat cokoliv navíc bez oporey v zákoně

- vy si klidně žijte vaší jinou protizákonnou praxí, ve vašem absurdním světe plných mocí

Datum: 09.09.13 14:45

Promiňte jestli budu nevrlý, ale vaše rady typu, pročtěte si zákoník atd. mi moc nedají, v těch slovech co píšou v zákoníku aj. toho já moc nevyčtu, proto bych rád kdyby se tu naskytla dobrá duše nebo někdo kdo zažil podobný případ a popsal mi postup, kterým já mám v takovémto případě postupovat. Díky za ochotu a nervy.

Datum: 09.09.13 16:14

víte pane já si ty zákony přečetl, i komentáře k nim, číst umím a vy také, jen se zkuste zbavit té vaší lenosti a pohodlnosti, a pokud jd e o postup takl ten je jen jeden, zákonný...ZÁKONNÝ

nepotřebujete žádnou plnou moc ani žádnou smlouvu

potřebujete doklady kl autu, značky pokud jsou z cizího kraje, protokol z evidenční kontroly na vyše jméíno a zelenou kartu k povinnému ručení, občanku, žádné kupní smlouivy nepotřebujete protože ty mohou být ÚSTNÍ.

Zákon 56/2001 Sb.:

(5) K prihlášce silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla k registraci žadatel priloží

a) technický prukaz silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla,

b) doklad o technické prohlídce, jedná-li se o silnicní motorové vozidlo a prípojné vozidlo,které již bylo provozováno,

c) souhlas vlastníka k zaregistrování silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla na jiného provozovatele,

d) protokol o evidencní kontrole silnicního motorového vozidla a prípojného vozidla, nejedná-li se o nové vozidlo,

e) doklad o pojištení odpovednosti z provozu vozidla,

f) doklad o zástavním právu váznoucím na silnicním motorovém vozidle a prípojném vozidle, bylo-li z rízeno,

g) doklad o povolení k pobytu nebo o udelení azylu na území Ceské republiky, není-li provozovatel silničního motorového vozidla a prípojného vozidla státním obcanem Ceské republiky,

h) potvrzení o zaplacení dane z pridané hodnoty v prípade porízení nového dopravního prostredku z jiného clenského státu Evropské unie,

i) osvedcení o registraci silnicního motorového vozidla nebo prípojného vozidla a technický prukaz silnicního motorového vozidla nebo prípojného vozidla, pokud byl vydán, jedná-li se o silni cní motorové vozidlo nebo prípojné vozidlo jednotlive dovezené z jiného clenského státu Evropské unie, které bylo v tomto clenském státe Evropské unie provozováno.

Nikde se nepíše nic o žádné kupnmí smlouvcě a pokud jdE O POLOŽKU C), TA SE VCZTAHUJE JEN NA SITUACE KDY JE VLASTOKEM NAPŘÍKALD LEASINGOVÁ SPOLEČNOST A PROVOZOVQATELEM NĚKDO JINÝ.

vy JSTE VLASTNÍKEM AUTA A NEPOTŽŘEBUJETE Nioc? JEN TO CO JE UVCEDENOI V ZÁKONĚ.

howgh

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.