Kupní smlouva - dodatek

Od: Datum: 08.09.13 12:49 odpovědí: 4 změna: 09.09.13 13:24

Dobry den, chci se zeptat a spise poradit. Nemam zkusenosti v prodeji vozidla a ted sve první po 7letech prodávam. Kupní smlouvu mam od kupujícího ale v týdnu si pro nej dojede a potrebuju to administrativne zajistit.

Kupujícího jsem seznámil s problémem blikání kontrolky oleje při volnoběhu. Technik mi povedel, že to mlže být špátné čidlo nebo mazáni. O všem jsem jsem kupujícího informoval i přes to auto odkoupi, ale chci to zajistit jeste dodatkem ke smlouve aby mi za pár dní automobil nevrátil, že s touhle vadou to nechce. Můžete mi popřipadě napsat nějaký text s dodatkem? Byl bych velice vděčný v tomhle se vážne nevyznám a nechci za auto po podepsani dodatku a kupní smlouvy přebírat jakoukoliv zodpovědnost. Děkuju moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.13 12:59

V kupní smlouvě by měla být přesná specifikace zboží, které prodáváš.

Takže pokuď problikává kontrolka mazání, tak napsat, že vozidlo má tento problém. Pokuď jde blbě zařadit nějaká rychlost, tak zase napsat. Kupující kupuje vozidlo s těmito vadami a nemůže je tedy "reklamovat" a nebo požadovat odstoupení od kupní smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.13 13:48
avatar

Tat,tak.Napsat do popisu stavu co dělá či nedělá a pak kupující nemůže danou závadu reklamovat!

Ve Vašem případěnapíšete že problikává kontr.mazání což může opravdu jen být čidlem nebo ale i čerpadlem oleje a pkd se mu do x měsíců zadře motor-nemá nárok na reklamaci bo bylo napsáno že problikává kontrolka mazání!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborr*
Datum: 08.09.13 16:11

Kupní smlouvu si napište sám - jak vyhovuje Vám

Kupující si tam napíše co bude vyhovovat jemu .

(ještě jsem se nesetkal aby si kupující psal smlouvu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 09.09.13 13:24

Já jsem si teda kupní smlouvu sepisoval jako kupující sám. Je teda pravda, že jsem tam dopsal nějaké věci ze smlouvy co mi poslal prodávající. Následně prošlo schválení od prodávajícího a jelo se pro auto.

V podstatě by tam stačilo napsat, že kupující prohlašuje, že byl podrobně seznámen s technickým stavem předmětného vozidla, jeho obsluhou a že s ním byla provedena zkušební jízda. Se stavem vozidla, který odpovídá stáří a opotřebení vozidla, kupující souhlasí což potvrzuje svým podpisem. Prodávající prohlašuje, že mu nejsou známy žádné skryté vady prodávaného automobilu, na které by kupujícího neupozornil.

Případně tedy i dodat nebo klidně na místě prodeje dopsat ručne před očima kupujícího dané vady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.