Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizace

Od: Datum: 03.02.14 11:50 odpovědí: 15 změna: 04.02.14 13:10

Dobrý den, prosím Vás o radu. Neměla jsem uzavřené pojištění od 27.5.13 do 3.6.13 z důvodu mé hospitalizace v nemocnici zrovna v tomto období. Tzn., že 27.5.13 mně skončila smlouva s pojišťovnou a musela jsem buď smlouvu prodloužit nebo uzavřit novou. Od 21.5.13 jsem byla hospitalizovana v nemocnici a vozidlo jsem vůbec nepouživala. Jakmile jsem se vratila domu, uzavřela jsem nové pojištění. Po několika měsicích mi přišel dopis od ČKP, že dlužím 580,-kč (400,- kč za 8 dnů náklady 180,-). Poslala jsem tam dopis i s kopií potvrzení o hospitalizaci, za pár měsíců přišla odpověď, že mi to neuznali, a nyní vyžadují jíž 660,-kč (navíc 80,-kč za vymáhání dluhu). Porad´te mi prosím, jak můžu postupovat dál. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 03.02.14 13:27

Záleží jestli jste vozidlo provozovala nebo ne. Pokud ne, tak jim doložíte, že vozidlo nebylo provozováno a neměla jste povinnost platit pojistné. Neprovozované = odstaveno mimo veřejně přístupné komunikace, např. odstavené na soukromém pozemku za plotem. Doložíte čestným prohlášením, svědectvím sousedů atd. Doložit musíte prokazatelně.

Neprokazujete kde jste byla nebo nebyla, ale že vozidlo nebylo provozováno. Pokud stálo na silnici nebo na veřejném parkovišti, tak provozované bylo a musíte zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 13:32
avatar

Vaše výmluva byla bezvýznamná. Pokud byste uvedla, že jset v uvedenou dobu vozidlo neprovozovala, doložila to 2 svědky, měla byste úspěch. Takto Vám doporučuji uhadit částku. Páč když budete měnit důvody neuzavření pojištění, bude Vám to někdo věřit?

doplněno 03.02.14 13:32:

asd, 1*, *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: valia
Datum: 03.02.14 14:27

Jaká výmluva? Od 21.5 jsem byla v nemocnici, doklad na to mám. Od 27.5 pojištění skončilo a bylo nutné uzavřít nové, ale jak jsem ho mohla uzavřít v nemocnici? To myslíte vážně? Jak podle vás mám prokázat neprovozování, když po uvedenou dobu ležíte na nemocničním lůžku. Auto bylo na zahradě a klíče od něj jsem měla u sebe v nemocnici.

Datum: 03.02.14 14:58
avatar

Ano to myslím naprosto vážně. Páč znám předpisy a vím jak to chodí. Že se vám nelíbí moje odpověď, to je mi jasné, ale opravdu nemoc nemůže být důvodem neuzavření pojištění.

Při dobré vůli máte určitě někoho, kdo to za Vás klidně udělá.

Neprovozování vozilda se dokazuje textem, a přikládá se svědectví dvou osob. Určitě ale toto neděláte v nemocnici, ale až když Vám přijde dopis od čkp. To jste již v nemocnici nebyla.

Ještě se zlobíte, nebo jste již pochopila jak se bránit? Proč jste nesjednala pojištění již 10. května s platností od 21.5.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 15:27
avatar

Jak píše asd.Měla-li jste vozidlo odstavené na soukromém pozemku (vlastní zahradě),bylo tudíž neprovozované na pozemních komunikacích a z takto neprovozovaného vozidla se pov, ručení platit nemusí.Jak dokážete tuto skutečnost je ovšem otázka jiná.Snad by pomohli dva svědci(bez příbuzenského poměru).Další otázka je,uznají-li to ti zloději z ČKP.Všeobecně sice platí presumpce neviny,ale tu tuto skutečnost ČKP evidentně neuznává a přesunuje důkazní břemeno na postiženého.

Já osobně bych jim poslal všechny materiály doporučeným dopisem i s dodatkem,že věc postoupím soudu a s pohrůžkou žaloby pro par.250 odst.1. Tr.zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 08:22
avatar

Jiří, malá drobnost, "Snad by pomohli dva svědci(bez příbuzenského poměru)" toto je nepravda, páč čkp nemůže zkoumat stav svědků. Takže jakýkoliv svědek..(2 osoby) a projde te. Jenže paní již napsala čkp, že neuzavřela pojištění, protože byla v nemocnici. Domnívám se, že průběh bude takový, že paní nebude vědět co dál, čkp předá případ inkasní a ta se bude točit na tom, že do 30 dnů neprokázala...

Řeším podobný případ na Moravě a tazatel píše ob dva dny s inkasní a dokola se točí okolo těch 30 dnů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valia
Datum: 04.02.14 09:22

Nepsala jsem CKP, ze pojisteni nebylo uzavreno z duvodu nemoci, to ne. Napsala jsem jim, ze po tuto dobu vozidlo nebylo provozovano z duvodu me hospitalizace, a po celou tu dobu stalo na zahrade.

Od: valia
Datum: 04.02.14 09:27

Cely je to absurdni. Nechapu jak to u CKP funguje. Svedku muzu najit spoustu, sousedi kolem mne to auto tam jasne videli. Jestli tem urednikum to vubec staci?! Pripadam si jako debil, mozna jim jeste vyfotit zezloutlou travu pod vozidlem?

Datum: 04.02.14 09:37
avatar

Valia,

"Poslala jsem tam dopis i s kopií potvrzení o hospitalizaci, za pár měsíců přišla odpověď, že mi to neuznali",

z tohoto jsem nepochopil podrobný text dopisu. OK. Když rozkliknete případ, průběh komunikace, je tam napsáno nemá vliv. Klikněte na datum, a co je ta napsáno? Nebyli dodány relavantní dokumenty.

Musíte jim sdělit, že jste vozidlo neprovozovala a doložíte to dvěmy svědky. To že nechápte situaci kolem čkp, je možné, páč to nezná mnoho lidí. Jelikož tento problém sleduji od roku 2009 a mám stovky případů od podobných jako vy, vím přesně oč jde.

Pokud čkp nedáte text, kde bude uvedeno, že jste vozidlo neprovozoval, nedodáte dvě svědectví dvou osob, skončíte špatně. Zkuste na vyhledávačích sehnat na mne kontakt a pokecáme on line. Pak pochopíte. Hlavně se koukněte na průbeh komunikace, co tam je napsáno, zdali to nepředali inkasní agentuře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: valia
Datum: 04.02.14 10:09

U cisla meho pripadu je napsano "Případ byl upomenut". Dodam jim svedectvi.

Od: loretta*
Datum: 04.02.14 10:53

opravdu stačí doložit jen svědectví dvou lidí? mě bylo řečeno, že každé auto musí být pojištěno...prý když vyjedete jen na chodník, musíte auto pojistit a to, že člověk s ním nejezdí prý neznamená, že nemuže někdo jiný

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 13:06
avatar

Loreto, vetšinu případů, které jsem pomohl řešit skončila ukončením již v řízení čkp. Občas i skočeno u inkasní agentury a vráceno zpět čkp.

Nevěřte tomu co Vám bylo někým někde řečeno, ale zkuste nastudovat zákon 168/1999, §1, odstavec 2. Je to krátká věta.

Tam je uvedeno, kdy musí být vozidlo pojištěno. Určitě tam není napsáno, že musí být pojištěno, když je třeba rozebráno, neprovozováno, odstaveno atd...Pokud je odstaveno na veřejně přístupném prostoru, třeba na soukromém parkovišti u hypermarketu, samozřejmě musí být pojištěné...

Pozor, neplést nejezdím a neprovozováno!

...prý když vyjedete jen na chodník... ale po chodníku se přeci nejezdí. nejezdí..

doplněno 04.02.14 13:09:

Valia..

"Případ byl upomenut" bacha na to, pak následuje předání inkasní agentůře a máte větší problém...

Ještě dnes udělejte dvě svědectví, sama ho klidně podepište a vložte do databáze případu...

Spěchá to..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 11:27
avatar

Milane,ta malá drobnost(dva svědci bez příbuzenského poměru) by mohla mít podstatný vliv u soudu,kdyby to došlo až tak daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 13:10
avatar

Jiří, nesouhlasím, ale respektuji Váš názor.

Proč by mi prababička nemohla cosi dosvědčit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loretta*
Datum: 04.02.14 10:45

měla jste nepojištěné vozidlo, které i když bylo nepoužívané, musí být pojištěné...nevím, z jakého důvodu vám končilo pojištění, ale pro příště bych si, pokud vím, že mi pojištění končí npř. jsem ho rušila, s dostatečným předstihem sjednala nové (počátek pojištění jste si mohla dát až na 28.5.)...nyní doporučuji částku zaplatit, protože to, že jste byla v nemocnici, vás nezachrání a ve finále by se ta částka mohla vyšplhat až do několika tisíců...

doplněno 04.02.14 10:49:

k tomu nepoužívání...to vozidlo mohl používat někdo jiný než jen majitel...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.