Přestvba LPG? Značka?

Od: Datum: 31.08.13 10:44 odpovědí: 11 změna: 09.09.13 13:16

Zdravím v poslední době najezdím s mým Passatem 1.8T docela dost kilometrů a tak se začínám zajímat o přestavbu na LPG jen o tom nic moc nevím a chtěl bych se zeptat jestli by jste mi mohl doporučit nějakou kvalitní LPG přestavbu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: momo®
Datum: 31.08.13 13:35

Dobrý den. Zkuste to tady - http://www.lpg-autogascentrum.cz/forum/ ,M.

Ohodnoceno: 0x

Od: waltr1*
Datum: 31.08.13 15:23

hlavne dobrou znacku a sekvencni vstrikovani lovato je dobre sice ital ale kvalita

Datum: 31.08.13 15:24

Dobrý den,
tady máte pěknou recenzi, systém je Magic 2 od Hlpropanu.
http://moje.auto.cz/Mr-Grinyi/pass.html

Datum: 31.08.13 21:29

Já mám na služební Octavii Tour s motorem 1.6/75kW namontovaný systém Tartarini, dělali to v http://www.jkproduct.cz/ a mohu chválit. Ve firmě máme takovýchto aut cca 10, měsíční nájezdy 5-7tkm a nezaznamenali jsme závažnější problém. Dynamika auta se nějak znatelně nezměnila, spotřeba u těchto aut je cca 8-9 l/100, přičemž nutno poznamenat, že u služebáku se na spotřebu nějak moc nehraje. Jako pozitivum vidím také to, že kdo neví, že je auto na LPG, tak to nepozná - plnící hrdlo schované pod víčkem nádrže.

Datum: 01.09.13 14:37

A jak je to s tím kdy auto začne jezdit na LPG? Protože na LPG se to nepřepne ihned po startu že? Nejdříve se to musí zahřát na nějakou teplotu aby to přeplo na LPG.

Datum: 01.09.13 16:10

U toho systému Tartarini, který mám to funguje tak, že teplota vody v motoru musí být 30°C a otáčky motoru nad 2.000, pak to přepne automaticky. Což pro mě znamená, že v zimě jedu na benzín cca 1-2km, podle mrazu, v létě to přepíná daleko dříve. V praxi to vypadá tak, že za měsíc spotřebuji asi 4-5l benzínu a 600-700 l LPG

Datum: 01.09.13 20:49

nektere systemy od vyrobcu ..hyundai .. berou benzin i pri plynu a to az 25procent a stoji pres 30tisic

coz je svymspusobem podvod jsou ale systemy ktere benzin nepotrebuji a stoji mene než desitku

navic se daji uspesne koupit i starsi systemy a to i za par tisic jen je treba mit overenou lahev a montaž

Datum: 01.09.13 22:33

Ale ono nejde ani tak o podvod, jako spíše o to, že u systémů s přímým vstřikem paliva do válců je nutné vstřikovače chladit tím, že aspoň částečně mají průtok benzínu. Co vím, takhle to musí mít .

Datum: 08.09.13 13:06

ano a to je ten podvod auto jede na plyn i benzin soucasne a bez benzinu nejede

Datum: 08.09.13 17:23

Ale v čem vidíte ten podvod? Prostě u těchto typů motorů to jinak nejde, to není podvod, to je prostě konstrukční nutnost. Auto jede i tak ekonomičtěji, než na čistý benzín, kdo má potřebu jezdit výhradně na LPG tak se holt musí podívat po autu s karbecem nebo nepřímým vstřikem paliva. A i tam je to ,,ale´´ - jak už bylo uvedeno - startuje to na benzín takže je i tam nutno vozit sebou trochu benzínu - já tam mívám tak těsně nad rezervou, aby mi nesvítilo ,,hladové oko´´

Datum: 09.09.13 13:16

NENI PODMINKOU STRTOVAT NA BENZIN A lze přispusobit auto na plyn bez benzinu navic jej lze doplnit hho a mit tak mnohonasobne lepsi vykon a spotrebu nicmene je tu vždy komplikace s uřady a schvalovanim jezdit na vodu se zde stale oficialne nesmi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.