Vyhnutí se EKO poplatku - NEOBVYKLY pripad!

Od: Datum: 28.08.13 09:49 odpovědí: 9 změna: 28.08.13 21:37

Dobrý den

v současné době řeším převod vozidla na osobu ZTP a zpět na mě, a celkem jsem o tom i načetl jenže můj případ je celkem speciální, na zítřek je to domluvené takže bych se na to rád dobře připravil. Situace se má takto:

Vozidlo je v polopřevodu na mé jméno, s tím že ve velkém technickém průkazu je mé jméno ale malý technický průkaz mám proštípnutý od bývalého majitele. V tomto stavu je vozidlo cca 2 roky - již jsem to zde řešil a tento stav nelze žádnou pokutou postihnout.

Pojištění k vozidlu je vedeno na moji Babičku abych ušetřil.

SPZ na vozidle jsou z jiného kraje, osoba s průkazem ZTP má bydliště také v jiném kraji, a já mám trvalé bydliště ještě v jiném kraji.

Vzhledem k tomu že osoba s průkazem ZTP bude se mnou na místě, tak bych to rád udělal tak, že se změní provozovatel vozidla na osobu ZTP, a poté se změní provozovatel na mě.

Tak a teď nastanou otázky:

1) jsem majitelem i provozovatelem vozidla já, nebo moje babička na kterou je vedeno pojištění?

2) jak to nejlépe udělat s registračními značkami? nebudou se muset platit za Chrudimský (osoba ZTP) i za Pardubický (můj)? Musí být vozidlo přihlášeno v okrese kde mám uvedeno trvalé bydliště?

3) co se týká poplatků, tak na kolik to celkem výjde?

4) je to vůbec takto realizovatelné? :/

Věřím že jsem to popsal dostatečně srozumitelně a předem všem moc děkuji za ochotu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: layborr*
Datum: 28.08.13 10:07

1. Majitel i provozovatel jste vy - babička je pojistník

2.Osoba ZTP neplatí nic , vy při dohlášení 800kč

3. - 800 kč + Evidenčka

4. Ano.

Zajedete na Evidenčku s invalidou - lze udělat evidenčku přímo najednou na obě osoby naráz, ( u nás to jde))

Pak na magistrát dohláška na invalidu a ihned odhláška na Vás (u nás to jde)

Doregistrace na Vás 800kč ( pokud nebudete mít evidenčku na Vás tak udělat i tu .

Baba na úřadě bude při registraci na invalidu požadovat pojistku od něho - vysvětlíte jí že podle zákona může být pojistník kdokoliv.To samé při vaší registraci.

Ohodnoceno: 0x

Od: dzonis
Datum: 28.08.13 11:25

Evidenčkou je myšleno co?

Doregistrace na Mě se udělá taky na magistrátu?

Až bude požadovat pojistku tak já zelenou kartu k autu mám, bude stačit když jí ukážu tu kartu?

Od: jh11
Datum: 28.08.13 11:29

A to auto má platnou technickou kontrolu?

Datum: 28.08.13 11:49

nemá, technickou chci udělat následovně...

Datum: 28.08.13 13:58
Nepleť si okresy a kraje. Pardubice a Chrudim nejsou jiný kraj. V tom případě nemusíš SPZ měnit a tím pádem aní platit.

Od: layborr*
Datum: 28.08.13 14:53

Totak - SPZ (RZ) se neplatí - platí se doregistrace ( tím pádem je jedno jestli si dá nové)

Od: nu*
Datum: 28.08.13 12:06

- místně příslušným je registrační místo v jehož správním obvodu má trvalý pobyt držitel průkazky ZTP, vlastník pokud je odlišný může být i ze zahraničí

- na přihlášku k registraci uvedete sebe jako vlastníka a ZTP jako provozovatele

- protokol o evidenční kontrole musí být na jméno provozovatele, tedy držitele ZTP průkazky

- k tomu platná TP, zelená karta a značky z jiného kraje

- po registraci na osobu ZTP požádáte o odhlášení na Vaší osobu, Vaše jméno se objeví v mezikolonce velkého TP, udělejte to vše najednou u jedné přepážky, registraci a následné odhlášení

K odhlášení se použije žádost o zápis změny a změna se uvede do spodní části v těšch 5 řádcích

- v místě kde máte trvalý pobyt se pak následně přihlásíte do registru, předložíte evidenční kontrolu na Vaše jméno a značky z jiného kraje

-------------------------------------------------------

Závěr - lze to, ale podle paragrafu 4 zákona č.56/2001 Sb je registr vozidel seznamem vozidle a jejich provozovatelů

Registruje se tedy PROVOZOVATEL, evidenmční kontrola je na jménmo provozovatele a na malém TPO je vždy jméno posledníhop registrovaného PROVOZOVATELE

Příslušný je vždy úřad kd emá trvalý pobyt PROVOZOVATEL

PS - jezdit 2 roky v polopřevpodu je postižitelné, stačí když vás zastaví hlídka a zdokumentuje že auto provozujete, obyčejným protokolem

Datum: 28.08.13 19:30

Díky všem, jinak chápu to správně že musím mít platnou technickou aby šlo auto převést?

Od: nu*
Datum: 28.08.13 21:37

samozřejmě, bez TP nelze auto provozovat protože je technicky nezpůsobilé podle zákona, ale převodlze uskutečnit bez tP pokud současně auto dočasně vyřadíte, pak stačí jen EK

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.