Koupe auta

Od: Datum: 27.08.13 04:35 odpovědí: 11 změna: 29.08.13 16:28
Dobrý den,zítra jdu kupovat auto,po letech uz ani nevím postup ,chci to udělat takle:
Sepisem smlouvu,zaplatim,vezmu si malý technicak,jeho zelenou kartu ,a osvědčení o emisich,on si nehá velký tp a auto odhlasi na moje jméno,a pošle ho me poštou zpět,já pak půdu uzavřít svoje povinný ručení,zajedu na evidencku a pak jen prihlasim na sebe,jeto správný postup?jsem z kurimi on ostrava čili jiný kraj děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ovczaak*
Datum: 27.08.13 07:10

Takto jsem to udělal i já,u prodávajícího tím vznikly dva problémy - při odhlášení chtěli malý techničák,že je u mne,neprošlo. Nahlásil tedy ztrátu při prodeji,vystavili mu za stovku nový a na tom střihli rožek.O správnosti tohoto postupu pochybuji,navíc se domnívám,že do dokončení přepisu jsem jezdil z neplatným dokladem. Druhá potíž byla na pojištovně,kde chtěli originál i kopii zelené karty.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 27.08.13 08:35

Udělejte přepis na sebe oba společně v Ostravě a je po problému. Jinak to popisujete správně, papírek o emisích se nevozí, policii nepředkládá, vystaví vám ho.

Od: detektivbmw
Datum: 27.08.13 12:20

@buss:čili podle vas,mam jit s nim na uřad a on to přede mnou přepise na mě a necha mě vsechny doklady? takle to je nejlepsi řeseni?pro auto si pudu asi v patek,nevite jestli maj v patek uředni hodiny? diky

Od: buss®
Datum: 27.08.13 16:27

Každá obec má v podstatě jinak úřední dobu, najdete na intu obce, jinak se snad lze i domluvit v rámci doby pracovní, vlastní zkušenost.

Od: edge®
Datum: 29.08.13 12:06

Prodávající si nechá velký a malý TP ostatní vám nechá na cestu domů. Pro policii stačí kupní smlouva a případně emise... Já si tedy emise vzal, nikdo mi je nemusel vydávat znovu. Povinný ručení seš povinen si založit neprodleně po podepsání kupní smlouvy. Já kupoval v neděli a hned co jsem dojel domů na internetu jsem si sjednal pojištění včetně havarijka, dočasnou zelenou kartu jsem si vytiskl(poslali ji mejlem). Hned v ponděli, nechápu jak se jim to povedlo, mi došla originální dočasná zelená karta s VIN místo SPZ. Až ti prodávající pošle přepsaný velký TP a přestřižený malý TP pujdeš auto přehlásit na sebe, předtím ale zajet na evidenčku.

Potom co dostaneš novou SPZ je pořeba na infolince pojišťovny, emailem nebo písemně nahlásit novou SPZ.

Od: k2
Datum: 29.08.13 12:12

Pro policii stačí kupní smlouva

Nestaci! Nicmene je to velice dobre zakorenena urban legend.

Datum: 29.08.13 13:48
A co je teda třeba při 200km cestě domu po koupi auta? To to jako člověk musí táhnout odtahovkou? Každej normální člověk v uniformě tě nechá jet, když není normální tak je mu to třeba vysvětlit lidsky či nelidsky to už je jedno.

Od: axus®
Datum: 29.08.13 14:18

Nevim, kdo je normalni clovek v uniforme, ale zakon mluvi o dokladech, ktere jses povinny s sebou vozit celkme jasne a neodlisuje, zda si si auto prave poridil.

Nicmene ja bych s autem bez velkeho TP neodjel.

Chces prodat? Ok, tady je podepsana smlouva, odhlasto na mne, ja si pockam. Ze ted nemuzes? Nevadi, prodej si tu plecku nekomu jinemu.

Od: k2
Datum: 29.08.13 14:24

Ze Vas nekdo (policie) necha "jet na kupni smlouvu" neznamena, ze to ma nejakou oporu v zakone. Pokud nebudete mit u sebe vsechny doklady k rizeni vozidla potrebne, ma plne pravo Vam pokutu udelit. Co v tomto pripade chcete policajtovi vysvetlovat mi jasne neni, stejne tak to, co znamena nelidsky. Jako ho uplatit, servat, nebo mu rovnou rozbit hubu?

Datum: 29.08.13 16:28
No policistu uhodit je asi hloupost...
Nevím, já měl prostě ve smlouvě uvedeno že originál velký a malý TP si prodávající ponechá na dobu než vozidlo přepíše a pokud oba doklady do 5dnu nedojdou kupujícímu může tak žádat o sankce. Dále jsem měl kopie velkého a malého TP. Pokud má někdo strach může si vystavit plnou moc na to aby si mohl vše odhlásit a přepsat sám.
To vše kdy většina lidí má čas spíš o víkendu.

Od: nu*
Datum: 27.08.13 16:18

když jde o cizího člověka nemáte jistotu že auto odhlásí na vás a že velký TP pošle

zákon předepisuje při každé změně předkládat velký i malý TP, úřad má pravdu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.