Nepřihlášené vozidlo, povinné ručení ČKP

Od: Datum: 27.08.13 00:24 odpovědí: 2 změna: 27.08.13 20:35

Dobrý den,

jako spousta dalších si lámu hlavu s ČKP a povinným ručením, ale tentýž problém co mám jsem v diskuzi zatím nenašel.

Vozidlo zakoupeno otce v květnu 2011 z autobazaru, vozidlo bylo do autobazaru přivezeno ze zahraničí a v ČR nebylo předtím registrováno. Po nákupu bylo zřízeno povinné ručení, přprava na STK. STK však nikdy neproběhla a ani přihlášení vozidla do registru - z důvodů dluhů a tíživé životní situace. V listopadu jsem začal řešit otcovi problémy, mimo jiné přišla upomínka na doplatek povinného ručení z minulého období, kterou jsem doplatil. Po nějaké době jsem volal na pojišťovnu kdy přijde složenka na další období (původně placeno čtvrtletně) - dostal jsem odpověď že pojištění zaniklo.

Ptal jsem se tedy na registru vozidel zda je problém s tím, že vozidlo není přihlášeno a zda musím platit povinné ručení, na totéž jsem se ptal sjednavatele povinného ručení, oba mi odpověděli, že to není problém a nechal jsem tedy vše tak jak bylo.

Vozidlo odstavené na soukromém pozemku, bez RZ, neprovozované, čistopis velkého TP bez uvedeného vlastníka.

Nyní bych rád vozidlo začal legálně provozovat (i přesto, že má hodnotu cca 10 000Kč). Na ČKP mi odpověděli, že když vozidlo přihlásím tak mě obešlou. Budu pak ve stejné pozici jako většina diskutujících na tohle téma a budu muset dokazovat, že jsem vozidlo neprovozoval? Nebo jsem ještě ve větším maléru protože vozidlo nebylo přihlášeno?

Jen doplním, že vlastnictví vozidla v tomto případě nehraje příliš velkou roli - buď bych případné sankce musel platit já nebo otec.

Díky všem za rady.

Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 27.08.13 10:24

neřešte hlouposti, auto pojistíte ke dni registrace v čr, a pokud vás čkp obešle pošlete je do pr**le, nikdo z pojištoven neví co bylo s autem, klidně mohlo stát v době vašeho pojištění v zahraničním německém nebo francouzském autobazaru a vy jste si auto pojistil předem...pojištovny neví nic a buzerovat někoho za to že jim nacpal zbytečně do chřtánu peníze, to je absurdní...

ČKP by musela prokázat že jste autp provozoval, dokladem by byl zápis v reguistru vozidle mnebo vaše doznáníá...skutečnost ře jste na auto uzavřel smlouvu neznamená NIC...

Zím bych tuto zbytečnou diskusi uzavřel.

Přečtěte si zákon č.168 o povinném ručení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cenda*
Datum: 27.08.13 20:35

Děkuji za odpověď, vězte že pro mne to zbytečná diskuze není.

Přece jen bych zmínil ještě jednu věc kterou jsem opoměl uvést - vozidlo má v TP uvedeno datum dovozu a potvrzení, že splňuje požadavky zákona 56/2001Sb, neprošlo tedy klasickou STK či evidenční kontrolou kterou řeší obvykle nový vlastník, ale něčím podobným nebo tímtéž při vlastním dovozu - bohužel nevím zda je potvrzení na zadní straně TP totéž co klasická STK.

Zkrátka a dobře platí i teď to že můžu vozidlo začít provozovat a nebude s tím problém?

Martin

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.