Nehoda vozík

Od: Datum: 22.08.13 08:30 odpovědí: 16 změna: 22.08.13 19:47

Dobrý den, půjčil jsem známému vozík za auto, tomu se během jízdy odpojil a způsobil škodu jinému vozidlu.policie vše zdokumentovala a prý že tažné zařízení nebylo v pořádku.nyní mi přišel dopis od pojišťovny abych zaplatil způsobenou škodu jako majitel vozíku.lze se nějak bránit?

díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.13 09:02
Zkouší to...mel vozík v době nehody platné povinné? Pokud ano stačí jen v reakci dokázat na příslušnou pojišťovnu- od toho zakonne pojisteni je.aby krylo pripadne vznikle skody...nikomu nic neplatte a nepodlehejte tlakům...Mimoto vy jako majitel nezodpovidate za špatně ukotvení,zapojeni vozíku.stejně jako třeba uchycení nákladů apod.ale vždy řidič tažného vozidla...
Ohodnoceno: 1x

Od: jens
Datum: 22.08.13 13:24

díky za odpověď

Datum: 22.08.13 09:34

jens,

kdysi jsem dotazoval pojištovny (všechny) kdy se odškodňuje nehoda způsobená vozíkem. Všechny mne ujistili, že jen v případě, kdy vozík sám (nebyl připojen) způsobí nehodu. V jiném případě, je to vždy jízdní souprava a poškození se uplatňuje z pojistky vozidla.

Zkuset zadat nezávisle tento dotaz (stačí 5) pojišťovnám.

Z jakého zánkonného pojištění se plní odškodnění při rozpojení soupravy a přívěs způsobí škodu, nikoliv vozidlo. Z pojištění vozidla či přívěsu..

doplněno 22.08.13 09:55:

prý že tažné zařízení nebylo v pořádku

musí se zjistit příčina odpojení, avšak podle mne nemá vliv na to, že by se měla škoda hradit z pojietného, podle mne z auta.

doplněno 22.08.13 14:48:

pojišťovan musí doložit, že byl technický stav špatný a toto byla přímá souvislost s nehodou.

Dostal řidič pokutu za špatný stav vozíku?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.08.13 14:54

to netuším jestli dostal pokutu.

Datum: 22.08.13 09:41

Pojišťovně (Vaší) by jste platil pouze v případě, že by byla špatná čuba na vozíku a vlivem toho by se odpojila a způsobila dopravní nehodu. (samozřejmě podle toho, co máte v pojistné smlouvě). Jinak to jde z pojistky. Každopádně potom by Vám dal úřad pokutu za to, že provozujete vozidlo technicky nezpůspbilé apod. V případě, že byla chyba v tažném zařízení na vozidle, které není Vaše, pak po Vás nemohou nic chtít. Takže bych zavolal na Vaší pojišťovnu, jak by jste tuto situaci měl řešit. V podstatě dle mého názoru by to mělo jít z pojistky auta, jelikož nehoda byla způsobena špatným technickým stavem auta (resp. tažného zařízení).

Datum: 22.08.13 13:23

a pokud pojišťovna tvrdí, že byl špatný technický stav vozíku?

Datum: 22.08.13 09:55

Jen dotaz, vozíky už nemají jistící ocelová lanka? To se jen zapojí zásuvka, koule závěsu a lanko už ne?

Datum: 22.08.13 13:39

mě by zajímalo jak přišli na to že to tažný nebylo v pořádku oni maj nákej znaleckej posudek na to TZ?

většinou je špatná ta čuba na tom vozejku jak už tu psali a todle se stane když jí jen nacvakneš a nezajistíš zvláště ty starý typy stím když občas jedu tak si jí pojistím dlouhým vysacím zámkem

Datum: 22.08.13 14:13

pojišťovna napsala, že byl vozík ve stavu nezpůsobilém provozu, přitom platnou technickou má a o žádných závadách se neví.jestli to vydedukovali jen z fotodokumentace policistů? to se mi nezdá.

Datum: 22.08.13 15:12

doložil bych jim protokol o stk a protestoval proti nařčení že vozík byl ve špatném technickém stavu

Datum: 22.08.13 16:15

dable, nic ve zlém, nevím nic o datumu technické, ale když dneska půjdu na STK, projdu v pohodě, zítra udělám na pneušce poškození, mám platnou technickou, ale vozidlo technicky nezpůsobilé.

to že má tazatel protestovat proti nařčení NAPROSTO s Vámi souhlasím.

Datum: 22.08.13 16:17
Kroutí se a zkoušejí to,pokud pojišťovna tvrdí ze byl vozík ve špatném tech.stavu fajn v tom pripade by ale neměl platnou TK případně by tím křivé obviňovali pracovníky STK kterým se jisté takové nepodložené nařčení nebude líbit a budou se asi právně bránit,což pro pojišťovnu bude znamenat zbytecne zvýšené náklady a to se zase nebude líbit akcionářům,čili vlastníkům,pojišťovny což v praxi bude znamenat personalni změnu na referentskych pozicich,poněvadž nelze kohokoli z čehokoli obviňovat aniž bych mel v ruce jakýkoli důkaz... takhle nějak jim to napište a ze mile rad budete situaci medializovat VC..uvedeni STK,která provedla tech.kontrolu v souladu se zákonem...výsledkem budou jen a pouze personální zmeny protože ani taková medializace se vlastníkům pojišťovny líbit nebude...Zkratka s nima jednéjté stejně jako oni s námi hrozby výhrůžky a arogance...oni potřebují lidi,resp.jejich prachy,ne negativní reportáže v v Černých ovcich apod.

Datum: 22.08.13 16:28

jednoduše skočit na dopravku a vyžádat si kopii protokolu s nehody at se ví co tam ta policie vlastně napsala a proč

ten protokol by měla mít i pojištovna

Datum: 22.08.13 16:36

Na přívěsném vozíku bývá půlmetrový řetěz s větším okem na konci. Na kouli tažného zařízení bývá z boku spirála z kulatiny-tam se oko navlékne. Nové typy koulí-hlavně koule přídavné, tuto spirálu nemají. Řeší se to tak, že se řetěz jednou otočí kolem t. zasřízení pod koulí, a dá se dlouhý šroubek M 8 s maticí, takže řetěz nespadne. Váš známý asi tam spirálu neměl, a tak řetěz vůbec nepřipojil, což ovšem není Vaše vina.

Datum: 22.08.13 17:14

ale no tak, to je spekulace...

vždyť řetěz nebo lanko vozíky nemají!

Ohodnoceno: 1x

Od: trtr
Datum: 22.08.13 19:47

Zdravím, pouze vozíky s neuzamykatelným spojovacím zařízením mají řetízky či lanka, jinak ale není vyloučeno mít řetez či lanko přídavné i u uzamykatelných.

Možná známý pouze nedokonale zacvaknul spojovací zařízení, to se běžně stává těm, co vozík nepoužívají často.

My ostatní buďme rádi, že vozík někoho v 80km/h, což je nejvyšší povolená rychlost starších vozíků, nezabil či těžce nezranil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.