Zelená chladicí kapalina

Od: Datum: 17.08.13 20:42 odpovědí: 4 změna: 18.08.13 13:45

Potřebuju dolít chladicí kapalinu (mám asi 2cm pod rysku) a zjistil jsem, že tam mám něco světle zeleného, takže by to měla být kapalina G48/G11, ale na netu mají kapaliny G11 barvu modrou nebo tmavou modrozelenou... Otázka zní: je zelená kapalina vždy G48/G11 a může se míchat např. modrá se zelenou? Ještě jsem narazil na předředěný zelený Cinol G48 do -30°C, na dolití by stačil, mám ho vzít? Díky. (Plán B je dolít to vodou...)
http://www.pneu4car.cz/prislu…inol-antifreeze-g-48-30-c-1lt

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.13 20:46

má skušenost je taková -zelená s modrou a naopak se dá míchat bez problémů hlavně tam nelejt červenou už sem byl několikrát svěskem toho že po smíchání červený a modrý či červený a zelený odešlo do měsíce těsnění pod hlavou

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.13 23:24

myslím si to samý (dokonce jsem si nějak myslel, že zelená a modrá je to samý, jen to záleží na míře zředění); nevím, jak je to u novějším vozů, ale u těch starších by u takhle malého dolití klidně stačilo dolít destilkou - do zimy by to zas ubylo, takže by mělo být dost místa na chlad. kapalinu, aby to bylo dostatečně koncentrovaný...

Od: gumid
Datum: 18.08.13 10:27

Fridex G48 modrozelený. Má ho snad každá benzinka, OBI, Hornbach, ...

Datum: 18.08.13 13:45

Pkd je třeba,dolévám jen vodu,na zimu změřím event vemu vzorek do mrazáku,ale vždy od výměny do výměny OK jen voda,ta se odpařuje,teda pkd je chl.soustava OK tam minimálně!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.