Čistění řetezu na motorce

Od: Datum: 14.08.13 11:36 odpovědí: 12 změna: 15.08.13 13:28

zdar lidi poradily by jste mi prosím nejakej dobrej sprej za dobrou cenu kterým mažete řetěz a nelepí se na něj pak bordel koupil jsem za 500kč nejakej motul a hned po první projíždce posilnice jsem mel retez nabalenej bordelem poradte co používáte vy za nějakou lepší cenu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirkasirkabubli
Datum: 14.08.13 11:37

Wd 40

Ohodnoceno: 0x

Od: jyri®
Datum: 14.08.13 11:43

to mi na minulém řetězu sežralo O-krouzky

Datum: 14.08.13 12:16

Řetěz jsem mazal vždycky tímto:

http://www.novelmoto.cz/novel…rex-Chain-Lube-622-Road-500ml

cca 1x za 1000km, nebo dle potřeby po větším dešti, mytí...

Samozřejmě tam toho nemůžeš dát hodně a měl bys to nechat uschnout před jízdou.

Nikdy sem nemusel řešit že mám něco nalepené na řetězu.

Od: axus®
Datum: 14.08.13 12:27

WD40 opravdu ne.

Jednak to neni mazivo vubec vhodne na pohyblive dily a jednak po styku s nim tesneni boptnaji a nici se ( i kdyz vyrobce tvrdi, ze ne).

Na konkretni znacce si myslim tolik nezalezi, ale pouzivej mazivo urcene primo na retezy, ve spreji pro jednodussi aplikaci a dobra jsou s teflonem.

Kam mazivo strikat, to snad vis, mazivo zatece kam ma, tekuta cast vyprcha a zustane prilnave tuhe mazivo.

-

Bordelu na retezu se ale stejne neubranic, takze myt a mazat budes muset stale.

doplněno 14.08.13 12:32:

Jinak, jak pise Required, tak ja take pouzivam Motorex a spokojenost.

Na myti sem zkousel nejake k tomu urcene pripravky, ale nepozoruji rozdil, pokud se umeje obycejnym petrolejem, naftou a pod.

doplněno 14.08.13 13:00:

Required.

A to si ten retez mazal take jenom 4x a nebo mazes, tak jak je, zaprášený?

Datum: 14.08.13 12:42

Za životnost řetězu (GSX600F 25000km) jsem ho myl cca 4x a to naftou nebo horkou wapkou.

doplněno 14.08.13 13:03:

Samozřejmě při mytí moto zněj stáhnu největší hnusy, ale důkladné mytí bylo zatim opravdu maximálně 4x.

Jinak taková nechtěná jízda v dešti ten řetěz umyje až až...

Od: miro®
Datum: 14.08.13 17:27

Nejlepší a doporučené je řetěz mazat takto : - Sejmout řetěz z motocyklu . - dát do nádoby se zahřátým olejem. - ponechat několik minut olej pronikat do čepů řetězu, - vyjmout řetěz z olej a nechat zchladnout a okapat . - povrch řetězu vytřít utěrkou do sucha, - namontovat zpět na motocykl. miro

Datum: 14.08.13 18:21

Tenhle postup můžu doporučit, 2x ročně umýt naftou, dát do horkého oleje, potom ca 1x za 300-500km stříknout sprejem na řetězy, podle toho v jakém marastu se pohybuješ.

Povlaku na řetězu se neubráníš, lepit prach se tam bude pořád.

Druhou verzí je Scottoiler, ten maže rovkou olejem, ale prozměnu máš zas špinavé zadní kolo od oleje.

Datum: 14.08.13 18:48

Na moto to nedělám ale na JK používám obdobné řešení ,( vždy na zimu-jezdil jsem denodenně,dnes ne!) sundal řetěz,vymyl v nádobě s tecnickým benzínem nebo naftou,po důkladném omytí a oschnutí jsem rozehřál vazelínu (většinou klasika-červená) a v ní jsem "vykoupal"řetěz,nechla okapat co kapalo, a po vychladnutí vyčistit hadrem a nasadit. Vydržel i zimní provoz pokud nebylo hodně sněhu .Předtím jsem vždy máznul sprejem (konkor či silikonový oil) a dopadlo to tak,že skákal přes zuby a nakonec jsem ho přetrhl.Po výměně "táců",šestikola a řetězu to dělám takto a zvýšila se i životnost všech daných komponentů!Pkd bych to dělal na moto,tak taky stejný postup

doplněno 15.08.13 13:55:

To Requid-však píšu že na kole,že na moto se asi toto nehodí!

Datum: 15.08.13 13:28

Chtěl bych vidět jak pravidelně sundaváte nýtovaný řetěz ze silniční motorky... to neni jako když jawa má na řetězu spojku :)

Nicméně nikdo mě nepřesvědčí že přehnaná starost o řezěz prodlouží jeho životnost na tolik, aby se vyplatilo do toho investovat 500,- a více za životnost řetězovky.

Od: nu*
Datum: 14.08.13 18:37

řešením je také pořídit si moto s kardanem a to s řetězem prodat zájemcům o investice do předražených řetězových sad a bílých mazacích prosteředků

Datum: 14.08.13 19:03

Tohle je řešení je tak pro vyznavače chopper/cruiser či cestovní motorky.

Ostatní budou muset mazat dále. Já mažu, když zrovna chci a řetězovku mám cca 30tis km. Hlavně nepoužívat žádný čistič. Ten dokáže akorát dostat nečistoty pod O kroužky.

Datum: 14.08.13 20:19

test mazadel je např tady: http://davidhavel.pise.cz/763-mazadlo-na-retez.html

Koukni na Maxima Chain Wax - u nás není moc známý, ale koupit se dá. Je to VOSK - nic se na něj tedy nelepí. V zahraničí má velmi dobrý ohlas...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.