Neuhrazené povinné ručení

Od: Datum: 08.08.13 17:46 odpovědí: 7 změna: 09.08.13 17:05

Minulý rok jsem prodal vozidla, řádně sepsal kupní smlouvu s tím, že jsem podepsal plnou moc k odlhlášení vozidla a pojištění zrušil. Dnes mi přišla výzva k uhradě neuhrazeného povinného ručení, bohužel smlouvu jsem již zničil, jde s tím něco dělat?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: katkas*
Datum: 08.08.13 22:03

Zkuste požádat v pojišťovně, kde jste povinné ručení rušil, zda vám udělají kopii.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.08.13 01:12

Na doplacení dlužné částky není smlouva zapotřebí, stačí jen neuhrazené pojistné zaplatit na příslušný účet nebo přímo v pojišťovně.

Datum: 09.08.13 05:55

Kopii kupní smlouvy jsem jim neposílal to už jsem si ověřil. Ale napadlo mě, že pokud nový majitel auto odhlašoval, tak se musel prokázat plnou mocí od mne a možná i kupní smouvou, tak by tam plná moc měl být na registru vozidel a to by mohlo stačit.

Od: au1
Datum: 09.08.13 12:40

no pokud vám přišla výzva z čkp k doplacení povinného ručení, pak pochybuju, že nový majitel vozidlo na sebe přehlásil. podepsat někomu plnou moc k odhlášení, není řešení. kupující nepřehlásí,a co pak? jste v háji. jako teď vy.

Datum: 09.08.13 14:13

Na jakém základě Vám tedy pojistku ukončili, když jste nedoložil kupní smlouvu ani TP?

Datum: 09.08.13 15:33

Jen jsem zaslal formulář na výpověď smlouvy z důvodu prodeje. Spíš by m zajímalo, jestli si kopie smluv neototili na registru vozidel.

Datum: 09.08.13 17:05

Výzva od koho Vám přišla? Od CKP nebo přío od pojištovny kde jste měl PR.Protže pkd CKP tak tuším do 30 dnů odpověd že vozidlo bylo prodáno a tudíž nejste majitel a nemusíte platit a sledovat na jejich str jak to postoupilo a pkd zamítnou tak podat námitku ... A pkd poj.tak v podstatě totéž-že PR zaniklo tehdy a tehdy prodejem a tudíž povinnost platit pro Vás neplatí!Pkd budou chtít smlouvu a zápis v TP,tak jim sdělte že smlouva byla uzavřena dle tuším OZ ÚSTNĚ a že zápis v TP neřeší vlastnictví a nemusí se předkládat s odhláškou na kupce při rušení PR.

PS prohledejte,je tu dosti o tom jak odporovat CKP!

doplněno 09.08.13 17:09:

PS a co takhle sepsat "novvou smlouvu" o prodeje na tutéž osobu se starým datem abyste měl písemný doklad ,není problém udělat nějakou "muří nohu " místo podpisu!(pkd to chce pojištovna,tak i kdyby měli kopii KS tak by Vám to nepřiznali nebot po vás chtějí peníze a tím by si k nim uzavřeli cestu!)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.