Prodej auta v polpřevodu

Od: Datum: 06.08.13 22:08 odpovědí: 13 změna: 08.08.13 14:16

Dobrý den, koupili jsme auto,dali peníze předem a ,že dořešíme kupní smlouvu a přepis posléze ted chcem auto přepsat na sebe a zjistili jsme,že je v tzv.polopřevodu. polopřevod je veden na bývalého majitele a ne na toho co nám ho prodal,kupní smluvu nám nechce napsat na sebe ,ale na toho na kterého je veden nějak se nám to nezdá, tak bych se chtěl zeptat co vlastně můžem dělat,když ho nevezme zpět? to auto nemůžem určitě prodat,když nemáme nic v ruce? a ještě zřídili jsme pojištění na to auto půjde zrušit bez problémů?když mu auto vrátíme? předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rtovis
Datum: 06.08.13 22:14

Polopřevod není problém.

1. je třeba Kupní smlouva mezi majitelem v dokladech a vámi, pokud tato zkutečnost není realizovatelná, kvůli idiocii majitele v dokladech, je tu varianta druhá. Nechte sepsat kupní smlouvu na majitele, který auto od majitele v tp.koupil a od prostřeníka si nechte napsat kupní smlouvu na vás.

Po té hurá za úřadovnou birokracií.

Na 90% vám nepůjde zrušit povinné ručení, dle noveli pojišťoven se musí při rušení povinného ručení, předložit velký technický průkaz se záznamem, Přepisu,záníku vozu, nebo depozitu.

V případě nejasnoti se na mne obraťte na 728 598 867 , prakticky kdykoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 06.08.13 22:55

novela pojišťoven, to je skutečně zajímavý pojem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 07.08.13 23:10

Nu - děkuji za rady. Dnes jsem byl přihlašovat další auto, a úřednice si mě asi pamatovala a pravila: "zelenou kartu nebudeme kontrolovat, to je Vaše starost...". Ještě jednou moc děkuji. Ono to asi jde když se člověk nebojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machturbo*
Datum: 07.08.13 00:42

Povinné ručení zrušit samozřejmě lze. Ten hloupý pojem "novela pojišťoven" si nechte od cesty. Většina pojišťoven sice velký techničk předložit chce, ale nemá na to právo a těží z nevědomosti lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 02:41
avatar

"dle noveli pojišťoven" - to je co? Myslím obsahově, nikoli gramaticky!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 26
Datum: 07.08.13 11:17

Děkuji za odpověd. velkej techničák máme kde je veden ten bývalý majitel to stačí na zrušení toho ručení? nebo ne co se vlastně dá dělat?

Datum: 07.08.13 11:41
avatar

Ke zrušení pojištění potřebujete relevantní doklad, že již nejste vlastníkem vozidla. Relevantní dokument je platná kupní smlouva. Nikoliv nějaký zápis (klidně i neplatný) v techničáku.

Tak hovoří zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 07.08.13 23:07

Pokud nedojde k převodu, tak ke zrušení pojištění jsou dvě cesty. Buď stačí čestné prohlášení na pojišťovně, že nedošlo k převodu vozidla. nebo pokud není prošvihnutá lhůta jednoho (nebo dvou měsíců, nejsem si jist), od uzavření pojistky, v této lhůtě ji smíte vypovědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 26
Datum: 08.08.13 14:16

Děkuji, ještě když jsem se ho ptal toho co nám ho prodal jestli má s tím co je v TP smlouvu kupní tak řekl,že ano, ale,že neni veden v TP tak smoluvu,že by jsme neměli mít s nim,ale s tim v TP jestli mi rozumíte, a nějak se mi nezdá,aby bývalý majitel měl kupní smlouvu s ním a pak s náma a pak taky nevěřím,že by za nim jel a nechal to podepsat tím bývalým jak nám slíbil, celý se nám to nezdá a taky to auto nemělo pojištění,než jsme ho udělali my určitě a kdo pak bude mít problém s iím ten co je veden v techničáku doted? my jsme ve 2měsíční lhůtě tak ho můžem vypovědět ještě když ho nevemem

Od: machturbo*
Datum: 07.08.13 00:38

Pokud je v polopřevodu, není to vůbec žádný problém. Dotyčný, který vám to prodal, už ve velkém techničáku je uveden jako osoba, na níž bylo auto odhlášeno. Normálně sepíšete kupní smlouvu mezi vámi a prodejcem vozidla. Nikdo s tím žádné problémy dělat nebude. Je to ostatně standartní postup mnoha autobazarů .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 26
Datum: 07.08.13 11:20

Děkuji. Ale ve velkém techničáku není ten co nám ho prodal, ale ten co ho prodal tomu co jsme to od něj koupili.

Datum: 07.08.13 11:43
avatar

Sepište si kupní smlouvu mezi osobou která je naposlady napsaná v techničáku a Vámi.

Pak to půjde hladce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machturbo*
Datum: 07.08.13 21:26

Pak tedy není vozidlo v polopřevodu, jak bylo uvedeno v úvodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.