Technická v předtermínu

Od: Datum: 03.08.13 20:11 odpovědí: 8 změna: 04.08.13 12:14

Dobrý den,

poprvé v životě mám své auto, ketré je psané na mě a v lednu mě čeká kontrola.

Pokud bych chtěl na STK již nyní, vím že mohu.

Jen mě zajímá, pokud jdu v předtermínu (tedy technickou mám platnou přes půl roku) a STK zjistí závadu (dejme tomu tu závadu, kterou je třeba odstranic do 30 dnů), platí pro mě tento termín? Jeno pokud stále mám technickou tak mi jen řeknou bohužel ne, nashle?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.13 20:41

i kdyz mate platnou stk a ted by vam zjistili zavadu (tezkou) seberou Vam stk. proc si myslite ze PČR Vas muze dnes kdykoli poslat na stk, aby takoveto vozidlo se zavadou nebrouzdalo silnicemi a majitel si to dal opravit popř ekologicky zlikvidovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.08.13 02:10

Zabavit majetek je oprávněn pouze soud, byly však doby, kdy na to stačily "Lidové milice" ;)

Datum: 04.08.13 09:17

Ale tady nejde o zabavení majetku, ale o znemožnění dalšího používání vozidla ve špatném stavu.

Mimochodem, pletete si "lidové milice" a "pomocnou stráž VB" (a i ta to mohla udělat jen za přítomnosti příslušníka VB). Milice se dopravních akcí obvykle nezúčastňovala.

Datum: 03.08.13 22:55

pokud deš na stk dřív a tam ti zjistí závadu typu C máš po legraci sloupnou ti červenou známku daj do počítače a starej se

pokud zjistěj závadu a daj ti to na měsíc furt si s tímto info v počítači a je třeba tuto závadu odstranit neb důkladný policista je při následné kontrole si to schopen zjistit a za ty problémy to nestojí *zed*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.08.13 23:39

Je jedno, jestli jdeš před termínem nebo po něm. Zjistí závadu, máš třicet dní na opravu (opakovaná technická jen těchto závad).

Od: ridic
Datum: 04.08.13 09:14

Děkuji všem za vaše odpovědi.

Co vše se na STk kontroluje? Jaké jsou závady, u kterých už nesmím vyjet a které jsou do 30 dnů?

Jak je to v případě, že nebudu splňovat emise? Vím, že nejdřív musím na emise a že na techniku mě bez nich nevmou. Ale pokud neprodju emisemi, je to do 30 dnů nebo jak?

A pokud pojedu na technickou kontrolu v lednu a nebude sníh, atd. a já nebudu mít zimní pneumatiky, vadí to? Jsem již v důchodu a autio využívám hlavně do obchodu cca 3 km. Pokud je sníh, náledí, atd. nejezdím a nemám tedy zimní pneu.

Datum: 04.08.13 11:21

závada A je bez problémů

závada B TK na měsíc

závada C nesmíte vyjet

pokud neprojdete emisema nepustí vás na STK a nesmíte jezdit

http://www.stknepomucka.cz/index.php?pg=9

Od: jarda3*
Datum: 04.08.13 12:14

V hale STK snih nebude a u vjezdu i vyjezdu bude urcite uklizeny, cili tam zimni pneu opravdu nemusite mit ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.