Provokativní nápis na autě - pokuta?

Od: Datum: 02.08.13 23:26 odpovědí: 25 změna: 29.05.14 13:12

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli hrozí nějaký postih za provokativní (ne vulgární ani jakkoliv urážlivý) nápis na autě. Třeba něco ve smyslu "tak si mě zkus předjet".

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.08.13 23:32

Pokud vím, ne...

Nesmíš na autě mít něco záměnného s policií, hasiči, sanitou (apod.).

doplněno 02.08.13 23:54:

Kdyby ´předjíždějící blbec´ způsobil nehodu, může poukazovat na nápis jak chce - řídil on, ne nápis... :-D To je stejné, jakoby poukazoval na to, že uviděl za volantem ´ženskou´, dojel Trabanta, růžové auto, v křoví seděl Mikuláš...

Ohodnoceno: 2x

Proč postih? Puberta většinou odezní sama, jen u někoho to déle trvá...

Ohodnoceno: 6x

Od: trtr

Zdravím, myslím že ne, ale nesmí to být na skle, kde by bránil výhledu či blízko SPZ.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.13 23:42

Díky, puberta mě asi jen tak neopustí, z toho strach nemám *smich*

Je to spíš experiment, kdy jsem si takový nápis na auto nalepil a zkoušel jsem, co to s řidiči dělá.

Musím říct, že počet předjíždějících řidičů se minimálně zdvojnásobil, navíc mě předjíždí i ve vyšších rychlostech a nepřehledných místech. Někteří, aby si dokázali že na to mají, mě předjedou, ale zbytek cesty se táhnou přede mnou, takový přístup vážně nechápu.

Někteří lidi jsou holt strašně ovlivnitelní a soutěživí :)

doplněno 02.08.13 23:43:

já jen, pokud by, nedejbože, předjíždějící způsobil dopravní nehodu a poukázal na můj nápis na autě, jestli mi něco můžou, což je asi kravina, ale radši se zeptám. Jak se říká, líná huba - holý neštěstí :)

Datum: 03.08.13 06:27

No jistě, že bys za to mohl a byla by to tvoje vina.

Podle reportérů z novy.

*zed*

Je vidět, že masírovací kampaně sračkoidních reportáží nesou své ovoce. Tak bacha na piráty.

doplněno 03.08.13 06:30:

Jinak já vidět na autě takový nápis, tak zastavím někde na kafe a nechám jej odjet raději.

Od: mirina*
Datum: 03.08.13 09:51

Pokud není nápis nějak urážlivý,vulgární-sprostý,tak tam může být.je třeba vyvarovat delším nápisům a mylým písmem,protože řidiči jedoucí za tebou se výce soustředí na přečtení a méně se soustředí na vlastní provoz kolem sebe,což může přispět k nějaké nehodě.

Datum: 03.08.13 11:41

mikihans. Jasně že Ti žádný postih nehrozí. Ale... Sám jsi napsal, že ihned po nalepení nápisu se zvýšil počet magorů, co Tě začnou předjíždět i v nebezpečných situacích. Hele, když si takovej blbec potom rozbije jen svoje auto a svoji držku, je to jen dobře. Bohužel to většinou odnesou naprosto nevinní lidé v protijedoucích autech. Výsledek svého nápisu už znáš : na našich silnicích jezdí nezodpovědní blbci. Tak jestli nechceš být svědek nehody, kde to odnesou třeba i děti, byť ne Tvoji vinou, tak dej radši nápis dolů.

Datum: 03.08.13 11:48

Trochu to zlehčím, protože o té otázce si opravdu myslím svoje.. Jednou, kdysi dávno, měl jeden trabantista vzadu na autě nápis:

" Mně se vaše auto taky nelíbí". O tom to je. *ua*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.08.13 12:05

10km ode mě v jiným městě,má borec nálepku NETRUB NA MNĚ, TAKY MĚ SERE, ŽE JEDU POMALU

Ohodnoceno: 3x

Od: napis
Datum: 03.08.13 12:16

Dříve jsem hodně jezdil a viděl jsem hodně nápisů. Většinou vtipných. Na jednom kamionu vzadu byla velká smrtka s kosou a u ní byl nápis: "Jen jeď.Však já si tě najdu..",nebo bývají i aktuální.Třeba v době kdy vyhrál volby Paroubek jsem zahlédl na skříňáku vzadu dole: "Paroubka mám u zadku". Také jsou vyloženě k pobavení.Jako třeba na jedné obouchané a polepené škodě 120 bylo napsáno:"Pozor, vozidlo je majetkem techniského muzea Praha". Některé jsou i mimo nutnou tvořiost a využívají toho co je. například na jednom náklaďáku jsem viděl vzadu nalepenou tu samolepku: Dítě v autě.Nebo na starém Citroenu("kačena") byla nalepená ta známka na popelnice aby vám ji vysypali. Nebo,a to je asi známé, na Trabantu: "Až vyrostu budu BMV" . A jiné,jako třeba: "Jedu co to dá...", "Jsem blondýna", "Mé druhé auto je Ferrari", "Já to tady neznám"

Datum: 03.08.13 12:20

ještě jsem si vzpomněl na jeden.Byl na starém forku escord: "Jsem fanda české policie"

Datum: 03.08.13 12:25

A ještě přidám jeden z facebooku:

Datum: 03.08.13 16:16

Lepší

Datum: 03.08.13 22:19

Hehe, puberťáci si hrajou s Gimpem.*smich*

Datum: 04.08.13 21:43

Nemyslím si to - koukej (kdysi staženo z netu)

doplněno 07.09.13 22:33:

Takže potvrzeno - žádný grafický program, ale "pán z Budějic" - další info
http://www.denik.cz/jihocesky…e-ve-vazbe-20130906-nxi3.html

Datum: 03.08.13 20:22

miluju kdyz nekdo neco provokativniho ma na aute,clovek se zasmeje a hned je na svete a silnici lip! PREJU AT POTKAVAS CO NEJMIN CHLUPATYCH! muj oblibeny je---NELEP SE MI NA PRDEL,NEJSEM TVOJE STARA!

Ohodnoceno: 1x

Od: policajt
Datum: 03.08.13 21:21

Od: jinx*
Datum: 04.08.13 07:53

Tak nedavno napr:Idem si po dialnici a obieham skodu 100 s nápisom: "BUDEME SPOLU AZ KÝM NÁS STK NEROZDELÍ "

Otec mal na starej skodovke na zadnom okne v miestach kde sa za éry sociku lepilo "CS" tak tam mal

"NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA"

Datum: 04.08.13 18:15

Taky KLUB SPONZORŮ DOPRAVNÍ POLICIE

Od: hop®
Datum: 04.08.13 21:49

Oficiální postih snad ne, ale vždy se dá najít jiná "hůl" na konkrétního "psa"...

Kamarád měl na autě nápis "NEPOTŘEBUJI pomáhat a chránit!", a je pravda že ho brzo raději odlepil...

Od: nu*
Datum: 04.08.13 22:38

jo v praze jsem viděl starší audinu A8 4.2 benzin a v ní borec z kladna, na zadním skle samolepku " radši mrtvý než poslední"...

Pokud jezdíš stopětkou koidně si to své logo dej

Od: pt®
Datum: 20.09.13 12:09

auto

Od: pt®
Datum: 20.09.13 12:10

obrázek z internetu:

Od: ttak
Datum: 29.05.14 13:12

Málem sem to našil do kličující paní se samolepkou dítě v autě. Když sem na křižovatce vyběhl a ptal co to předvádí řekla že si mám dávat bacha, že má samolepku přece. :) Tak takhle to vážně nefunguje milá paní. Samolepky, které nejsou ve vyhlášce jsou jen a pouze dekorace.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.