Odtah po nehodě

Od: Datum: 31.07.13 22:49 odpovědí: 7 změna: 01.08.13 23:45

Dobrý večer. Vážení poradci mám na vás dotaz. Minulý týden jsem měl bouračku. Dle šetření PČR jsem byl viníkem já, nedání přednosti v jízde. Moje auto na odpis, auto druhého na odpis. Já měl ve svojí pojistce (pojištovna Slavia) že mám i asistenci . Ten druhý u taktéž Slavia , jí neměl. Moje auto , protože jsem boural pár metrů za firmou kde pracuju, jsem nechal odvézt k nám do firmy ještěrkou. Ten druhý účastník musel nechat Fabii odtáhnout odtahovkou. Zavolal firmu " Ušák" , nevím kolik platil za odtah, a ani nevím kolik platí za parkoviště , kde má u nich auto uložené. Jde o to, že dotyčný mi dnes volal a ptal se mne: " Že pro případ, že mu Slavie nebude chtít ten odtah uhradit ( a i to parkoviště) , jestli jsem ochoten se podílet na těchto nákladech. " Pánovi jsem jednoznačně neodpověděl, jen jsem se ohradil s tím, že toto by mělo být hrazeno z povinného ručení. Takže otázka zní, Mám povinnost se podílet či snad celé zaplatit to odtažení cizího vozu a jeho "uskladnění" , či na cokoliv z tohoto nemá ten pán ode mne nárok? Myslím si že povinné ručení je kvůli škodě na vozech, pokud by chtěl i asistenci , či odtah, tak si měl sjednat toto v povinném ručení, které měl on. Takže podkud neměl, tak ode mne nemá nárok , abych mu přispěl. Nebo se mýlím? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 31.07.13 22:54
avatar

Vy osobně mu nic nepřispívejte. Jestli mu odtah zaplatí Vaše pojišťovna z Vašeho pojištění odpovědnosti za škody (ručení) už nebude zásah do Vaší peněženky...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.07.13 23:04
avatar

tak tak vás to nezajímá od toho ste pojištěn a vše je věcí vaší pojištovny at se poškozený hádá s ní vy mu nic neplatte!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: skokycz*
Datum: 31.07.13 23:06

pánové děkuji...

Datum: 01.08.13 08:58
avatar

skoky, Vy ho odkažet na Vaší pojištovnu, která musí uhradit škodu. Je ale možné, že se bude pojištova cukat a nebude chtít zaplatit celý odtah. Stejně by to ale chtěla po tom co objednal odtah, nikoliv po Vás.

Zdůvodnění, obvykle se odtah účtuje za cenu +/-. Pokud si ale najmete odtahovku, které mnohonásobně je dražší jak obvyklé, pojišťovny toto nechtějí plati.

Viz kauza odtahu z dálnic.

doplněno 02.08.13 08:39:

Poučení zde:

http://www.autoweb.cz/lovci-n…ko-supove-nenechte-se-ulovit/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.08.13 09:47

Ach jo, ta etrémně levná pojištění, když nic jiného tak aspoň tu asistenci k tomu. Nedávno mi 70 km od domova prdla v neděli spojka, asistent přijel, pojišťovna .x. za tři hodiny kdy už jsem byl doma volá a ptá se, jak to dopadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 23:22

Pro tazatele. Z povinného ručení se platí VEŠKERÉ škody spojené s nehodou. To znamená škoda na autě, ale i na dalším majetku - oblečení, ale třeba i rozbitý mobil. A dále se platí za úraz - bolestné, pobyt v nemocnici, ježdění na kontroly, nemocenská...Již zmiňovaný odtah. Prostě vše, co má spojitost s nehodou. Pochopitelně vše se týká škody toho, kdo byl poškozený. Nikoliv viník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 23:45

Ahoj. Je to tak jak radí rádci. A jak si sám myslíte. Povinný ručení slouží ke všemu co tu bylo vypsáno. Jen bych tomu vašemu proti kolizníkovi a vlastně každému účastníkovi bouraček poradil, aby se nenechali šálit a oblbovat pojišťovnama. Na mé bývalce vlastní značková opravna požadovala doplacení částky nad rámec přiznaný pojišťovnou. Byla radou tvrdá a ušetřila 30 litrů. A na jednání s Kooperativou v Liberci si vzala kamarádku-pojišťovačku, ti darebáci ji původně chtěli ošidit o celou půlku peněz. Určitě se nevyplatí v týhle branži s nima jednat bez porady s někým kdo se vyzná. A taky si znova pročtěte svou pojistnou smlouvu, co se v ní píše o asistenčních službách vlastní pojišťovny. Pak není nutné se nechat okrádat cizími odtahovými službami. Tak asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.