Chladici kapalina felicie

Od: Datum: 31.07.13 18:36 odpovědí: 11 změna: 31.07.13 21:27

Dobrý den ,

prosím o radu o POMOC,

mám felicii 1.3 r.v.98 jde o chladicí kapalinu zdá se mi že rychle stoupá při čekaní treba na semaforech a přitom je nadoba dolita ,a taky po nastartovaní a poté pri rozjezdu nechce auto jet až po chvili se rozjede newite cím to muze byt diky moc odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.13 18:42

Za studena je dolitá kam? Na MAX? Tak pozor!

Dolévá se mezi MIN a MAX. Asi nefunguje přetlakové víčko (právě, že se nádobka přelévala na MAX)

doplněno 31.07.13 18:49:

@mikihans: Asi jo

doplněno 31.07.13 18:55:

Moc pomáhá vyčištění a oprava chladící soustavy

Vyměnil bych chladící kapalinu. Do Feldy po faceliftu patří růžová G12+. Pokud tam byla modrá, tak G48. Nesmí se ovšem míchat. Nejlepší je vypláchnout několika náplněmi pitné vody, nakonec destilky a pak destilku + chladící směs 1:1.

Kapalina se mění co 3 roky (modrozelená) nebo 5 let (jen pro růžovou).

Jinak koroduje čerpadlo a oxiduje hliník v motoru.

Dále dost pomáhá přípravek od SONAXu na čištění AL disků. Prostříká se jím žebra studeného chladiče a pak vypláchne proudem vody třeba zahradní hadicí.

Dále bych pak řešil termostat a samosebou Wahler nebo origo (origo je kompletní domek i s čidlem za asi 700,- a fakt se vyplácí!). Polské špatně sedí na přírubách, špatně se do jejich držáků nasazuje zespodu konektor od lambdy a jinak jsou to celkově šmejdy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.07.13 18:46

možná to tazatel spíše myslel, že stoupá teplota chladicí kapaliny, pochybuju že by na semaforech kontroloval hladinu :)

jinak v těchto vedrech je to vcelku normální, u Feldy by měl ventilátor sepnout cca v 3/4 teploměru a tam ideálně teplotu držet (když jsem v 35°C popojížděl s naší 1.6 v koloně, teplota už výš nestoupala)

Ohodnoceno: 3x

Od: tuli
Datum: 31.07.13 19:00

takže nejde o nějakou závadu? nemám vyhledat servis? a taky mám druhou otázky při rozjezdu z parkoviste nechce felda jet až pri seslapnutí plynu se po 10sekundach rozjede neni to baterii?

Datum: 31.07.13 19:03

jako nechce jet, že po nastartování je líná, nebo že se nechce nastartovat? Každopádně, pokud by to bylo baterií, startér by točil líně nebo vůbec.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.07.13 19:07

nechce jet ,ale po cca 5 metrech se rozjede když na to šlapnu tk jede už normalně newím asi sem blbý jáá

Od: gumid
Datum: 31.07.13 19:35

Možná začíná vynechávat zapalovací lišta nebo je něco s klapkou a nebo čerpadlo paliva nedává dostatečný tlak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.13 20:00

a muzu stím jezdit dale a navstivit servis az po vyplatě? nakolik to tk vyjde seris?

Od: gumid
Datum: 31.07.13 20:14

Pokud by vynechávala lišta, tak se dostává ze dvou válců nespálené palivo do katu a hoří tam, až ho zničí.

Ale závada cívky se projevuje spíš za tepla, že jako naráz auto příjde o koně a jede jak oslík.

Zatím bych se nebál jezdit, ale servis bych neodkládal. Na kolik nevím, já si auta spravuji sám... ;)

Datum: 31.07.13 20:22

a odkud ste?

Datum: 31.07.13 21:06

Může být vyžraná lopatka vodní pumpy a hlavně při nízkých otáčkách to pak špatně chladí. Pokud vám teploměr leze nad optimální teplotu, tak to určutě dobré není, hrozí poškození těsnění hlavy a pod. a rozhodně řešení moc neodkládejte.

Datum: 31.07.13 21:27

U felicie je normální teplota i 110°C dle budíku. Není to nic,co by zásadně škodilo motoru.Je na to stavěn. Až když se teplota dostane k červenému, což by odpovídalo skoro 120°C, tak už se děje něco neobvyklého.

Ohledně neochoty akcelerace u studeného motoru po nastartování. To dělá občas hodně MPI. Vyřešil jsem to jen u jednoho. Odcházelo palivové čerpadlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.