Tažení Vozíku hmotnost 520kg

Od: Datum: 30.07.13 11:16 odpovědí: 14 změna: 31.07.13 14:13

Dobrý den prosím o radu znamemu se před mesicem porouchalo auto volal mi s prosbou jestli u neho na zahrade nezaprahnu podvalni a nedovezu mu ho (podvalnik važí 520kg , a celkova je 2000kg) s tím že si na nej nalozi auto a zpět si to odřídí sam

,,,, jelikož nemam řidičak sk E mám pouze A, B , ... ale co se nestalo 50km od domu me zastvila policie cr s tím ze nemohu tahnou tento podval ,,,, ja se ale domnivam ze prazdný ho tahnout mohu . Prosím o radu máte s tím nekdo více zkuseností?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.13 11:33

Policie má pravdu , bere se potencionální hmotnost, t.j. 2000 kg.

Ohodnoceno: 0x

Od: nutt®
Datum: 30.07.13 11:33
Zdravim,
pokud máte jen skupinu B tak můžete táhnout nebrzděný vozík do 750kg. Podval je brzděný a jeho hmotnost vysoce převyšuje 750kg, je jedno zda je prázdný či ne.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.13 11:42

No já teda nevim, ale podle mého názoru se dá se skupinou B řídit souprava s hmotnosti do 3,5 t. Hmotnost přívěsu není nikde omezená, jen nesmí překročit hmotnost přívěsu stanovenou výrobcem auta a celá jízní souprava nesmí překročit 3,5 t se sk. B Se skupinami B + E hmotnost soupravy 3,5 překročit může a to až do povolené hmotnosti soupravy výrobcem auta. Hmotnost přívěsu na 750 kg je omezená u skupiny C. Policie Vám asi dala pokutu za překročrní povolené hmotnosti pro přívěs stanovené výrobcem auta.

Od: trtr
Datum: 30.07.13 13:35

Zdravím, tradiční špatný výklad zákona, ale to se stává. Se skup. B lze řídit vozidlo do 3500kg, pracovní stroj samojízdný a jízdní soupravu do 3500 kg, přičemž hmotnost vozíku může být max 750 kg (brána vždy hmotnost celková, ne okamžitá).

Datum: 30.07.13 11:38

a navíc musíte jet vozem jehonž má TZ na 2 tuny

doplněno 30.07.13 11:39:

které má TZ aspon na 2 tuny

Datum: 30.07.13 12:59

Souhlasil jste s přestupkem?

...zastavila policie cr s tím ze nemohu tahnou tento podval... a proč nesmíte Vám sdělila? Je to proto, nesmíte za auto zapřáhnout tak těžky vlek, nebo že nemáte "E"?

Kolik máte napsáno v techničáku že můžete táhnout za autem?

Příklad s Fiatem 600 nemůžete tahat velký vlek i když máte skupinu "E"

Zadrželi Vám řidičák? Předali Vás do správního řízení? Co s Vámi udělali na silnici?

doplněno 30.07.13 19:19:

Zkusím to to znova. Co máte napsáno v techničáku, že můžete táhnout.

doplněno 30.07.13 19:20:

našel jsem starší vysvětlení, ale je ve Wordu, dejte email a zašlu..

doplněno 30.07.13 20:06:

citace:

B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v
písmenech a) až e), jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3
500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí
být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti
nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní
soupravy nepřevyšuje 3 500 kg nebo v případě rozšíření rozsahu
nepřevyšuje 4 250 kg

Ohodnoceno: 3x

Od: filhaus*
Datum: 30.07.13 13:46

policie mi zdelila ze nemam r. sk E když jsem jim rikal ze vlek ma 520kg tak nevedeli co s tim maji delat ,,, napsali protokol

s mím vyjadřením že se domnivam že když nepřesahne vozik 750 kg tak ho mohu tahnout ,,,, moje auto ma v TP 2000kg

protokol předali na přestupkove řízení z ktereho mi již přišlo předvolaní

Od: nu*
Datum: 30.07.13 16:36

filhaus blahopřeju, nenašel jsis čas k tomu aby jsis přečetl paragraf 81 a další zákona 361...a když už chceš, by to za tebe někdop jiný našel, přečetl a naservíroval ti vše pod nos, měl by jsi se trochu namáhat a napsat jsem hmotnosti tažného i taženého vozidla uvedené v TP...provozní a nejvyšší technicky přípustnou - povolenou

Jde především o hmotnosti a my nejsme jasnovidci...

Ale bude to asi takto:

- přijdeš o řidičák na 6 měséců

- k tomu dostaneš 4 trestné body

- k tomu pokutu 15 tisíc Kč

Vyplatí se to?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.13 19:12

takze auto má hmotnost 1850kg muže táhnout 2000kg podvalník váží 520kg a muže vest také 2000kg

Datum: 30.07.13 19:38
Donedávna to tak bylo...automaticky se brala celková hmotnost bez ohledu na zařízení zda prázdný či plny...ale tuším od května se musí brát jen a pouze hmotnost vozíku podvalniku.pokud na něm ne i nic naloženého...nevím jaké to je číslo normy apod.ale dohledejte cokoli po novele od 05/2013...

Od: nu*
Datum: 31.07.13 12:18

číslo norm,y je pořád stejné - 361

Datum: 31.07.13 13:26

a nepříjde vam tato sankce příliš vysoka ... když nebudu mít řidičak vubec na auto dostanu to same ,,, a je to 25-50tis

1-2roky papíry a 4 body už jsem to zjistil

Od: buss®
Datum: 31.07.13 13:34

To se ptejte našich poslanců, našich nejlepších co si lid zvolil pro zastupování jejich zájmů. Jak to mají v přísaze?

Datum: 31.07.13 14:13

Jen z normalních lidí tahat prachy a když potrebujete neco vy tak h... ,,, je mi jasný že jsem porušil zákon to beru pokuta to beru pody taky . ale melo by to být trochu při zemi pokuta do 5tis kč tu bych pochopil , když to tak reknu co jsem proved? auto bylo v pořadku vozik sem za nim tahnout mohl rychle sem nejel dodrzoval předpisy nezusobil žádnou dopraní nehodu tak co po me chtej

připadam si s touhle sankcí jak nejaký kriminalník

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.