Kontaktovat policii?

Od: Datum: 28.07.13 21:29 odpovědí: 15 změna: 31.07.13 09:35

Dobrý večer, může mi nějak pomoci policie, pokud mi bývalý přítel nechce vydat moje auto? Bylo mi řečeno, že pokud mi nebylo ukradeno tak to musím řešit soudně.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.07.13 21:33

Pokud ex s autem jezdí, tak by nebyl problém trošku vysledovat jeho cesty a při první příležitosti s druhými klíčky autem odjet. Pak kdyby se vám ztratilo, bylo odcizeno kýmkoliv i ex, tak by vám policie pomohla.

doplněno 28.07.13 22:23:

Když nemáte náhradní klíče, nechte auto odtáhnout odtahovkou (pokud máte alespoň nějaký doklad, že jste vlastníkem vozu) a domluvit se s nimi na výměnu zámků u vozu. Jinak se fakt budete muset soudit o majetek s ex.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.07.13 08:32

Dobrá odpověď, ale problém je v tom, že my nevíme, na čí straně je právo. Paní si sice myslí, že auto patří jí, ale to si dotyčný ex třeba myslí taky..

doplněno 29.07.13 08:35:

Jo tak, to je expřítel, já jsem si bůhvíproč myslel, že je to exmanžel a řešíte porozvodové poměry.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.07.13 21:35

Bylo vam receno kym?

Ja vam nevim, ale jestli vase auto pouziva nekdo jiny bez vaseho svoleni, tak to policie resit preci bude.

Od: abu
Datum: 28.07.13 21:42

Telefonicky policií mi bylo řečeno, že pokud nebylo ukradeno nebo poškozeno, tak mi nepomůžou. Já mám ale pocit, že pokud bych vyrukovala s nějakým zákonem, tak by mi snad pomohli. Také si myslím, že pokud je vozidlo provozováno bez mého souhlasu, tak by s tím něco dělat měli. náhradní klíče bohužel nemám.

Datum: 29.07.13 07:50

Evidentne se pletete jako vždy. Když to auto používá a má od něho klíčky a neukradl jí ho, jak sama řekla, tak ho měl asi půjčené ne? Takže si přečtěte občanský zákoník a pochopíte, že to není věc pro policii.

Datum: 29.07.13 09:48

Myliti se je lidske. A kdyz pisu ze nevim, tak si tim nejsem na 100% jist a nebudu se k vuli tomu hadat. Ptal sem se tazatelky.

Datum: 28.07.13 21:41

nahlásím krádeš vozu policie musí konat pokud ne oznámení na GIBS

Datum: 28.07.13 22:14

Přečetla jsem si definici krádeže, ale to se na mě nevstahuje.

Datum: 28.07.13 22:27

Nevztahuje, to máte pravdu, ale nejedná se o krádež, ale o - tr. čin neoprávněmné užívání cizí věci - § 207 tr. zák., které se právě týká i motorového vozidla.

doplněno 28.07.13 22:48:

Těžko dále radit, ale pokud si přítel vzal vaše motorové vozidlo bez Vašeho souhlasu a toto navíc nevrací i přes vaše urgence - dále bych vůbec nečekal a oznámení podal. Nemusíte na policii, můžete navštívit okresní státní zastupitelství dle vašeho bydliště, zejména tehdy, když jste již první pokus zřejmě učinila. Možná, že auto už je i někde bůhvíkde. Zásadně si sebou vezměte dokumenty k vozidlu, tedy alespoň technický průkaz ( velký techničák), pojistky a pod. Budou se Vás ptát mimojiné i na hodnotu vozidla, tak si to již předem "ošefujte"!.

Datum: 28.07.13 22:31

sanyo@-teď si to zrovna také čtu- to přesně sedí- nechápu, proč mi ten policajt nic takového neřekl. Nechce se jim asi nic sepisovat...chápu.

Datum: 29.07.13 07:51

Ježiš, další chytrák. A pak půjdu sedět, jelikož jsem někoho nepravdivě obvinil z krádeže. Přečtěte si co píše tazatelka, vozidlo ukradené nebylo!

doplněno 29.07.13 07:52:

buss: jdete na to sice dobře ale pořád to bude občan, na zpronevěru se vztahují určitá pravidla a obávám se že okresní státní zastupitelství by do toho nešlo. Ve finále jen ztráta času. Celkem dobrý nápad mi přijde i ta odtahovka.

doplněno 29.07.13 11:14:

Policajt Vám to neřekl, protože nemáte nikde papír, kde máte stanovené do kdy to auto může užívat, tudíž se nejedná o trestný čin a spis bude odložen. Jedná se o nedodržení dohody, což je opět ... bočanskoprávní spor. Znovu říkám, přečtěte si občanský zákoník.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 28.07.13 23:30

Vy jste ho půjčila, on nechce vrátit, víceméně občanskoprávní věc, ale co tak zkusit zpronevěru?

Datum: 28.07.13 23:44

Taky by to šlo, jak se tak dívám.

Od: olaf71*
Datum: 29.07.13 08:40

a proč to řešit přes policii? pokud to auto je moje, přijdu, beru si ho,odjíždím

Od: wogoos*
Datum: 31.07.13 09:35

Stačí mu zavolat ať ho vrátí a další jeho užívání už je neoprávněné. Jak to dopadlo? Už ho máte?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.