Prasklá pružina na předním Tlumiči

Od: Datum: 25.07.13 15:53 odpovědí: 3 změna: 25.07.13 18:37

Zdravim dnes jsem si vzal automobil ze servisu dělali mi spojku a mechanik mi řekl že je prasklá pružina na předním tlumiči (pravém). Chci se zeptat kolik stojí nová pružina a nebo jestli třeba z vrakoviště? jak je tato práce náročná? Myslíte že to mám vyměnit před STK? díky

Jinak je to Renault 19 chamade r.v. 1991 motor 1.7 54KW Díky moc všem za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 25.07.13 16:24

Zdravím, pružina stojí cca 800,-Kč kus, ale potřebujete vyměnit obě dvě, na každé straně jednu. Pokud dáte jen jednu a to pochybuji že někdo namontuje, tak bude auto nakřivo. Takto je s tím jezdit nedá a je to nebezpečné, takže nejezdit, než pružina někde vyletí.

Jinak v jakém stavu jsou přední tlumiče? Nejsou vyteklé? Poznáte to tak, že kouknete na tu tyčku(vzpěra Mc Pherson) co vede od kola nahoru a je na ní právě zmińovaná pružina. Tato vzpěra nesmí mít na sobě mastnou stopu nebo fleky. pokud tam jsou, tak tlumiče tečou a je třeba je vyměnit.

Pokud byste měnil i přední tlumiče, tak kus stojí cca 1 000,-Kč (třeba dva) a pokud můžu doporučit, pokud nejezdíte zrovna po pěknýc cestách, tak berte kapalinové, jsou totiž měkčí a to je na ty naše cesty lepší. Ze značek mohu dopuručit tlumiče Sachs nebo Kayaba a pružiny od stejných značek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.07.13 18:21

ano ideální je namontovat obě nové osobně se však setkávám s tím že se mění jen ta ruplá a dávaj se jak nový tak i z vrakoviště a žádnej problém nebejvá vždy to je otázka peněz

Ohodnoceno: 2x

Od: ecik®
Datum: 25.07.13 18:37

Děkuji za odpovědi *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.