Skútr - přihlášení

Od: Datum: 23.07.13 22:58 odpovědí: 8 změna: 25.07.13 20:33

Zdravím.

Zítra budu kupovat nový skútr 125ccm. Nevíte někdo jak je to s registrací, pojištění atd.?

Konktrétně jak je to s převozem domů?

Můžu na něm normálně odjet domů, bude mít "převozky" nebo něco podobného? Nebo stačí např. kupní smlouva.

Samozřejmě nebude pojištěné, smí v takovém případě vůbec na komunikaci?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: machturbo*
Datum: 23.07.13 23:02

Bez pojištění samozřejmě vyjet po ose nesmíš. Sjednej si pojistku a pak můžeš jet s kupní smlouvou a převozním číslem, které dostaneš. To platí na 10 dní. Během té doby si zajdeš skůtra přihlásit (tady už taky pojistku budou chtít).

Ohodnoceno: 2x

Od: pepr®
Datum: 23.07.13 23:22

To tedy znamená. Zajít do prodejny, koupit skútra, zajet pojistit a vrátit se pro něho. Pokud samozřejmě prodejce nenabízí pojištění sám.

Sakryš to je na půl dne!

doplněno 24.07.13 23:35:

Tak skútr je doma. Prodejce bez problémů pojistil na místě. Sice měl jen dvě pojišťovny, ale na co si vybírat, když mě to vyšlo na 314 kč na rok :D Teda u ČPP

Přes poledne jsem koupil a rovnou jel na odpolední.

Registrovaný teda ještě není, prý "Techničák dojde během pár dní." Jsem zvědavý, zatím mám převozku.

...

gotrekzagary: Proč tak dlouho? V čem byl problém?

Datum: 23.07.13 23:35

Ano, ale pokud ho nekupuješ zrovna v Hypernově , prodejce ti pravděpodobně povinné ručení sjednat dokáže. Jinak to budeš muset udělat přesně tak jak píšeš. Nebo si pro něj skrátka zajet s vlekem, dodávkou,...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.13 08:38

Jen dočkej času... Mně trvala registrace nového skútru na dopravce měsíc...

Datum: 23.07.13 23:03

musí být pojištěný,většinou prodejci vám na místě nabídnou pojištění.Pro převoz potom stačí kupní smouva a převozní číslo. a zaplacená pojistka

Od: cobra
Datum: 25.07.13 14:47

Problém je, že obvykle to pojištění co nabízí prodejci není zrovna výhodné. Já si takhle taky jednou nechal pojistit auto a pak jsem zjistil, že u jiné pojišťovny (Slavie) mě to vychází skoro 2x tak levněji. :)

Datum: 25.07.13 20:28

No a kde je problém? Prostě si sjedná u prodejce pojištění, dojede domů a druhý den ho zruší a udělá si svoje kdekoli.

Datum: 25.07.13 20:33

Z praxe vím že pokud je dobrá prodejna tedy ne nějaký supermarket tak vám tam dokáží ochotně dojednat na co si vzpomenete. Včetně pojištění.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.