Sekačka prská olej do strany

Od: Datum: 23.07.13 11:26 odpovědí: 9 změna: 24.07.13 21:31

Dobrý den, omylem jsem dala víc oleje do sekačky, zvláštní je, že dvakrát sekala v pohodě, ale teď začala hodně kouřit a olej prská vepředu do strany. Můžete mi prosím poradit, jak to napravit? Olej už jsem vytáhla ven na správnou hladinku vyznačenou na měrce.*bzum*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.13 12:27
avatar

Někde budete mít prasklé vedení oleje, nebo něco bude prasklé, málo dotažené, ... zkuste přidat fotky, odkud vytéká olej, typ sekačky, ap.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 14:34
avatar
Co jsem četl po internetových diskusích k motorům B&S tak stačí motor použít ve větším náklonu a zaolejuje se jakási "drátěnka" to pak následně způsobuje větší dávkováni oleje a tím všechny příznaky které uvádíte. Vám se zřejmě podařilo zaolejovat to překročením doporučené hladiny oleje.
Motoru jako takovému by to ublížit nemělo akorát se bude víc zanášet karbonem, takže bude potřeba často čistit svíčku a až se dávkování oleje usadí, použít do benzínu nějaká aditiva s funkcí rozpouštění karbonu.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.07.13 21:31

Ahoj Totaku. Vcelku je vše správně, jen bych doplnil to, že čtyřtakty nemají oilmastry, ale mažou motorovou kliku náplní v karteru. Proto tam nemůže docházet k nějakému dávkování oleje. Přelitím, nebo nedoporučovaným nakloněním stroje může dojít k rozlití motorového oleje do horní části motoru a ten potom chvíli zakouří bíle a pak černě než se vypálí výfuk. Normálně se toho snažíme vyvarovat. Výrobce motoru-sekačky ty náklony nedoporučuje z důvodu možného nemazání kliky olejem a jeho zadření. Jaký náklon by to musel být a jakou vzdálenost by jsme museli s tím ujet, aby se ten motor kousnul?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 23.07.13 15:22

Skoro vždy to dělá zaolejovaný vzduchový filtr, většinou jde snadno bez nářadí otevřít (návod). Vyndat molitan, vyprat v troše benzinu, vymačkat mezi dvěma hadry a nechat uschnout. Vrátit zpět, zaklapnout filtr a mělo by to být OK.

doplněno 23.07.13 15:25:

Máme doma sekačky 2, velkou s motorem B+S na trávník a malý Hecht mezi záhony a dělají to občas obě - stačí moc nahnout při čištění ...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kvetka*
Datum: 23.07.13 16:40

Děkuji za rady!

Sekačka je to AL-KO PREMIUM 520, tato:

http://www.zbozi.cz/vyrobek/al-ko-premium-520-br-silver/

a olej prská přes postranní mřížku. To první prskání bylo asi půl metru daleko no fuj :(. Co jsem upravila hladinku odsávačkou, tak se vydoprskává, teď už skoro vůbec nekape, ale jak se zahřeje tak jde čmoud hodně. Jjestli je tedy ze mřížkou filtr, tak to už jsem se snažila rozebrat, jenže nemám na šrouby k mřížce odpovídající šroubovák - musí být "dutý" chjo.

Od: fribble*
Datum: 23.07.13 17:24

Olej prská přes postraní mřížku, protože je pod ní výfuk a mřížka je ochrana proti popálení. Vzduchový filtr je na druhé straně pod plastovým krytem, který je jen zacvaknutý a jde sundat bez nářadí (pozor na lanko od plynu nad ním).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kvetka*
Datum: 23.07.13 21:24

Děkuju fribble:), ráno na to vlítnu.

Datum: 24.07.13 13:14
avatar
Teplý to vic kouří protože to předtím za prskalo olejem celý výfuk a teď až když se výfuk rozžhaví tak se ten vypaluje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvetka*
Datum: 24.07.13 20:13

Fribble - naše předchozí sekačka měla vzduchový filtr tam, kde popisujete, i jsem ho čistila. Tahle nemá nic, nicinky nic:D. Plastový kryt jsem sundala, nic. No , někde něco mít bude, musím najít údržbu motoru a pak řeknu, kde je schovanej*smich*

Sekačka seká, stěrače stírají - uffff! Děkuju za rady*slunce*

doplněno 24.07.13 20:16:

Totak - máte pravdu, zaprskaná byla fest, už se to vypálilo, uff..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.