Imobilizer na Felicia 1.3mpi

Od: Datum: 03.09.13 19:03 odpovědí: 11 změna: 12.03.15 19:54

Nemůžu se nikde přesně dopátrat jak deaktivovat imobilizer v programu VAG, aniž bych vymazal jiné hodnoty v jednotce. Mám ji totiž nachipovanou. Ale nevím jak přesně, protože jsem ji koupil s motorem a kontakt na prodejce už nemůžu najít.

Předem díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 20:18

Mapy vstřikování a zapalování nejsou v paměti eeprom. Ale jsou v paměti prom 27c010.

Tu nesmažeš. Jedině úderem kladiva. Takže klidně smaž adaptace a přizpůsob jednotku pro immo.

Ohodnoceno: 0x

Od: koubes
Datum: 03.09.13 20:25

adresa 25, vymyzat adaptační hodnoty uložit OOO vypnout klíček na 3O vteřin? nebo úplně vymyzat adaptační hodnoty?

Od: den333
Datum: 04.09.13 16:26
Na adrese 25 přizbusobíš akorát jinou jednotku immo. To znamená že ti to je k ničemu. Leda že by si měl jinou jednotku i s čipem do klíčku. Vagem immo nevypneš a ani nevyčteš pin aby ti udělali novej čip do klíčku. Nejjednoduší pro tebe bude sehnat jinou jednotku immo (je pod budíkama na volantovym sloupku v palubce) i s čipem do klíče a pak ji na adrese 25 přispusobit k jednotce motoru jak si psal nebo nechat někde vyčíst pin immo a podle něj nechat udělat novej čip do klíčku. pokuď nemáš pin na štítku co se dával ke klíčum z výroby.

Datum: 04.09.13 17:50

Špatně jsme se pochopily.

Mám feliciu 1.3 MPI (r.v. 1999), která nemá imobilizér. Tento týden jsem měnil motor a dal tam jednotku co byla u něj. Nastartuju pouze na 1 sekundu, pak zdechne. Hlásí mi to chyby na veškerých čidlech a spínačích. Proto se chci dopátrat, jestli to jde nejak obejít, popř. právě přes program VAG-COM.

Datum: 04.09.13 19:08

co vím já tak se feldy bez immo nedělali a z toho co popisuješ soudím že to immo má a pokud si měnil řj a nevzal sis k tomu i čip s toho auta tak budeš potřebovat nákýho machra s Vagem aby ti to nakodoval a uchodil

Od: k2
Datum: 04.09.13 19:17

Pokud se nepletu, tak RJ motoru (pod kapotou) lze menit libovolne. RJ imobilizeru je jak psal den333 u volantu (v interieru).

Datum: 04.09.13 19:22

u volantu na spínačce je pouze snímací cívka immo samotný immo je v řj a co mám info tak stím nejde nic dělat

doplněno 04.09.13 19:25:

jediný co lze je si přispůsobit nový klíček s funkčním čipem ale na to je třeba patřičný softvér a někdo kdo stím umí

Datum: 04.09.13 19:35

Jde přizpůsobit jak hlavní řídící jednotka s jednotkou immo, tak lze přizpůsobit klíč. Immo není v řídící jednotce.

V hlavní řídící jednotce lze požadavek na immo vypnout. Ale je to v nepřepisovatelné paměti prom 27c010, jak už jsem psal výše. Ta ale lze vyletovat a dát tam do patice eeprom.

Dělal jsem to před cca týdnem. S mým vybavením za 59Kč docela pakárna, ale jde to.

Od: stepan*
Datum: 12.03.15 19:54

Ahoj chlopaci , mam stejny problem s klicema se rozlitli pri padu acim se nenasel..ale na auta jsem antitalent odkud jste .. ze byste mi to udelali dik stepan..pis na mail umelec63@seznam.cz jo auto mam felicii 1.3 MPI 2001

Od: den333
Datum: 04.09.13 22:44
Promin, máš pravdu špatně sem to pochopil. Všechny MPi ve feliciich měli immo. Mělo by ti stačit spárovat jednotku imma s jednotkou motoru. Pro jistotu rozcvakni klíček jestli v něm je čip, malinká černá krabička. Pak podle postupu jak si psal, adresa 25 vymazat adaptační hodnoty a misto nich 000 pak vypnout zapalovaní tak na minutu a mělo by to fungovat. nezapomen smazat chybový hlášky na adrese 25. Kdyžtak dej vědět jak si dopad

Datum: 06.09.13 15:53

Díky za radu, už to jede. Je to taková prkotina, ale když člověk neví, tak si sám nepomůže.
Ještě jednou díky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.