Přehlášení na nového majite bez dokladu

Od: Datum: 22.07.13 16:56 odpovědí: 5 změna: 23.07.13 20:40

Dobrý den. Chci se zeptat jak postupovat dál, když jsem vozidlo prodal a dotyčný mě ovedl i o oba technicke průkazy. Smlouvu jsme podepsali a je v ní uvedeno že přehlášení proběhne do 10 dní od převzetí. Nadále nekomunikuje a vozidlo je stále registrováno na mě. Můžu na dopravním inspektorátu zažádat o nové vystavení z důvodu ztráty, a hned udělat přehlášení na tohoto majitele? Pak mu jen zašlu poštou tyto dokumenty...

Nebude tento čin nějak postihnutelný , protože se podepisuje plná moc o ztrátě a důvod. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.13 02:17
avatar

posrals, dela se to tak, ze sam zajdes to jit odhlasit, nahlasis noveho majitele pri odhlkaseni, jeho udaje (ktere ti musi dat predem) a fuckoff :) veskere prava presly na noveho majitele, takhle jsem se zbavil vraku... pan to nakonec nechtel, ale pozde, ale uz byl majitel :D uz je to 11 let a vsechno v cajku, nechal jsem to stat na tom miste, az to vzala po roce odtahovka :D a chudak to zaplatil novy majitel :D kdo jiny, ja uz byl davno odhlaseny :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 13:21
avatar

filomenas,

nevím kolik času uplynulo od prodeje. Šlo by to takto udělat, ale nejdříve bych vyzval majitel, aby do 5 dnů odělal registraci na jeho osobu, nebo že mu zneplatníte doklady.

Poslat doporučeně, prokazatelně, či zavolat.

Pak jít na evidenci, požádat o duplikáty dokladů za 100Kč. Pak si ne¨chat zaplatit od kupce za doklady opoti předání nových dokladů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filomenas
Datum: 23.07.13 14:35

děkuji za odpověď,asi to takhle bude nejlepší, je to asi 5 týden.

Od: edge®
Datum: 23.07.13 19:31

No pokud by kupní smlouva měla nějaký širší význam a všechno co je v ní obsaženo by se dalo nějak právně využít, bylo by vše jednodužší. Takto si můžete do smlouvy napsat jaké podmínky chcete, stejně se soudu nevyhnete...

Například: Přechod vlastnického práva-Vlastnické právo přechází na kupujícího okamžikem zaplacení kupní ceny a předání vozidla.

Ale jsou tam i informace pro prodávajícího a to, že by si měl velký a malý techničák nechat pro odhlášení své osoby a přihlášení kupujícího. Ty má následně nejpozději do 10 praconích dní předat nebo doporučeně poslat na adresu kupujícího. Proč Vás tedy napadlo kupujícímu tyto doklady vydat?

Já straším soudy, ale pokud to vše nepujde podobrém, nevyhnete se jim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 20:40

Pokuď tímto způsobíte novému majiteli škodu, tak jí může na Vás žádat uhradit. Nelze si vynucovat nedodržení občanskoprávní smlouvy protizákoným jednáním.

Proto může nastat situace, že pokuď nahlásíte ztrátu TP a nový majitel by úřadu předložil smlouvu, že jste mu tento TP předal, tak jste se dopustil např. přestupku proti pořádku ve státní správě... a bylo by možné použít i další §.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.