Brzdy u auta a polévání vodou!

Od: Datum: 21.07.13 16:28 odpovědí: 18 změna: 22.07.13 15:28

Zdravím všechny diskutéry, s kamarádem jsme se po dlouhé době sešli u nás doma. Resp. před domem. Otevřel jsem mu bránu, zacouval na dvůr, vypnul motor, vystoupil, vzal 2 litrovou láhev obyčejné vody a poléval kola vodou. *sok* Ptal jsem se ho, co to dělá? Odpověděl mi, že při těchto vysokých teplotách, které panují venku, se mu přehřívají brzdy a on když zastaví, tak je polévá vodou, aby zchladli a nepřehřívali se disky kol nebo co *ee* Říkám mu, že to nedělá dobře, že by se mu taky mohlo stát, že se ty kotouče zkroutí, ale né, on tomu samozřejmě rozumí lépe.

Přijel s Octavii Combi. Měl 2 litry vody v láhvi. Poléval jen přední kola. Na každé kolo odhadem tak asi pulitr vody. Samozřejmě se voda ihned odpařila a kola měl dál teplá. Poléval spíše disky. Nevypadalo to, že by to chrstnul jako by na celé kolo.

Co je to za nesmysl, polévat horká kola, brzdy a kotouče vodou? To přeci nejde? Vidím to poprvé. Co se tedy stane, když to takhle rozpálené proleje? Ještě se s ním uvidím, tak bych mu mohl na to nějak chytře oponovat *jasne*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 21.07.13 16:56

To co dělá je nesmysl. Prudké ochlazení nesvědčí žádnému materiálu. Kotouče se můžou zvlnit nebo i vytvořit trhlinky.

Jestli chce kola chladit, tak jedině ofukovat vzduchem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.07.13 17:01
:O maras, brzdy se chladi, kdyz jede a ne polevani vodou kdyz auto stoji, brzdy schladnou samy.
Ohodnoceno: 0x

Od: axus®
Datum: 21.07.13 17:26

Taky nerozumim, proc chladit po dojeti. To jako, ze by se mu pri stani ve tricetistupnovych vedrech rozpalili do cervena?*smich*

Jinak samozrejme cele to chlazeni vodou je nesmysl, jak uz bylo napsano.

Datum: 21.07.13 20:41

Zkroutí nebo prasknou.

Datum: 21.07.13 22:23

ty jo to je střelec. napada me otazka... on jezdi rally? ze ma tak brutalne rozzhavene brzdy? je to osel a zadelava si na prus... .!

Od: hop®
Datum: 21.07.13 22:34

Je to blbec nebo héérečka? *zed*

Já bych mu neoponoval, přinesl bych mu další konec vody a sám pro sebe si říkal "TY máš svoji pravdu a JÁ mám svůj klid..."

Bláznům se prostě nemá odporovat, to je ověřeno...

Od: jh*
Datum: 21.07.13 22:44

Zřejmě nečetl Román jak se kalila ocel.

Prudkým ochlazením zahřáté ocel ocel tkzv. zakalíme, čímž dosáhneme zvýšené tvrdosti a křehkosti oceli.

Nevím jestli to jsou požadované vlastnosti pro brzdy a spojovací šrouby.

Hlavně ať nebrzdí moc zprudka. )

Datum: 21.07.13 22:47
takoví lidi pochopí jakou blbost dělali, až na to doplatí. co je horší, v tomto případě by to při blbé shodě náhod mohlo mít fatální následky...

Od: 0000567
Datum: 21.07.13 23:45

Můžu říct jedno,to jsem za celý život neviděl...materiál buď skřehne(pro brzdy katastrofální vlastnost)nebo popraská(taky nic dobrého na pevnost)nebo se zvlní a při brzdění to hází...a když už jsme u toho-jak jezdí že se brzdy tolik přehřívají?...vysvětlení je dle mě prostější-kašle na to a ty kola přibrzďují-pak se rozpálí po delší jízdě...brzdy se nám povedlo jako mladým uchám uvařit jen na favoritu,který měl v sobě sériové brzdy a motor 1,8T...to byly vážně po rally rozžhavené do červena,ale na jiném autě,při vcelku normální jízdě a normálním techickém stavu brzd nehrozí přehřátí

Od: laik
Datum: 22.07.13 00:06
Co to bylo za 1,8T?

Datum: 22.07.13 08:55

1,8T z octavie

Datum: 22.07.13 00:08

No, já bych to zase tak katastrofálně neviděl. Je to sice zbytečné, ale ono, když vjede do louže, tak se ty brzdy taky postříkaj a kdyby to bylo tak hrozný, jak tady rádci píší, tak při stavu dnešních silnic by nejčastější závadou byly popraskaný kotouče následkem vjetí do louže.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 22.07.13 08:56

No ono těch křivých kotoučů jezdí fakt mraky...

Od: aroff
Datum: 22.07.13 15:28

Projeď se v městském provozu v parném dnu a pak si prstíkem šáhni na kotouč. Proč myslíš, že jsou u koutoučú kryty.

Od: jinx*
Datum: 22.07.13 06:38

Za normalnych okolnosti dokazem dat prst na kotuce aj po 65 km jazdy a podrzat ho tam aj viac ako 3 sek.To iste aj bubny vzadu.

Robievam to pravidelne na viacerych miestach a to len kvoli beznej namatkovej kontrole ci sa nieco nepridiera.

Tak isto pri vymene kolies na zdvihaku roztocim koleso a pocuvam ci nezadiera alebo skusam ako lahko ide pretocit.

Inak kotuce su chladene naporom vzduchu a su tam vetracie priecky orientovane tak aby pri jazde / otacani nasavali do seba vzduch.

Koleso sme polievali iba raz na starej S-120 kde zatuhol pocas cesty na dovolenku valcek v zadnej brzde...ale to uz sme spalili oblozenie a bolo to aj citit do kabiny.

Od: zman®
Datum: 22.07.13 12:54

Neptal jsem se ho, jak moc často to dělá. Jestli dělal třeba podruhé nebo po dvacáté a co mu to dělá s brzdami, ale jak tady již někdo napsal a zřejmě něco na tom pravdy trochu bude, že ty brzdy musí něco vydržet, protože přeci když budu mít rozpálené brzdy a podaří se mi vzít kalůž, tak je to skoro stejné jako kdybych je polil vodou z láhve.

Samozřejmě je mi jasné, že když se mi to stane třeba jednou nebo dvakrát s tou kalůží, tak se asi nic nestane a jak se říká "jedeme dál", ale pokud ty brzdy polévá třeba každý den několik týdnů nebo měsíců po sobě, tak to by mohl být už docela problém...

Datum: 22.07.13 13:25

pokud se voda odpařila tak bud jel jak hovado brzda plyn a nebo mu to pernamentně brzdí.. za nomálních okolností je kolo většinou studené maximalně vlažné.. ale pokud si na kole muže smažit vaječinu tak je opravdu něco špatně a pokud to bude takhle trápit vodou tak by to opravdu nemuselo dobře dopadnout...

Od: zuuzu
Datum: 22.07.13 15:17

No ony se mu asi budou špatně vracet pístky na třmenech brzd.Budou zarezlé nebo podobně.Prostě to pořád malinko brzdí.Normálně se tak brzdy nehřejí.Pozná se to tak,že se s autem na rovné asfaltce nebo betonu odbrzdí auto a vyndá kvalt a zkusí se mírně do auta strčit rukou.Prostě auto rozhoupat.Musí to lehce houpat dopředu a dozadu.Když to půjde těžce jakoby auto bylo přibržděné nebo vůbec nepůjde,musí se rozebrat brzdy a pístky brzd vyčistit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.