Nesvítí nový přívěs

Od: Datum: 20.07.13 00:12 odpovědí: 5 změna: 21.07.13 00:04

Zakoupil jsem v HORNBACHU přívěsný vozík LPA 206 UH. Kdyžmi ho předávali, tak svítila všechna světla. Ujel jsem s ním 100 km a zjistil, že nesvítí osvěrlení reg. značky ( z obou stran) a levé koncové světlo. Levý blinkr, levá brzda a mlhovka svítí. Poradí někdo, jak to odzkoušet a najít závadu? Na autě svítí všechno a zásuvka je také v pořádku. Levé světlo jsem rozmontoval a žárovky jsou v pořádku. Zástrčka přívěsu má 2 kabely, každý vede na jednu stranu přívěsu a má na konci opět zástrčku do zásuvky namontované v zadním čelu. Díky předem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.13 00:42

Ryze amatérská rada: zapojte vidlici do zásuvky jiného vozu, kde máte jistotu, že je zásuvka "v pořádku".

Pokud bude vše fungovat, bude nejspíš problém v zásuvce, která je asi v nepořádku.

V případě, že závada trvá i nadále, bude chyba v el. instalaci přívěsu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.13 00:43

Bude třeba zkontrolovat zásuvku na autě a potom hledat závadu na vozíku může být problém v zástrčce od vozíku nebo upadlý kabel ,špatná kostra ,žárovka,špatný dotek nějaká oxidace atd zkuste dle návodu http://paja-trb.cz/navody/zasuvka_vlek.html

Datum: 20.07.13 13:56

Vždyť to je velmi triviální el. obvod! Začal bych tím, že bych zkusil zapojit vozejk za jiné auto, pokud to bude OK, tak zkoušečku do ruky a zkusit, jestli je napětí v zásuvce auta, pak postupovat dál po drátech (zejména po svorkovnicích, či pokud má zásuvku pro zadní čelo) až k světlu.

Datum: 20.07.13 22:26

přejdi světla jak se to rozjelo tak se ti to poklepe a udělaj se vule klasika u vozíků typu obi ,hornbach a tak

Datum: 21.07.13 00:04

Díkiy všem, vím, ře se jedná o triviální el. obvod, ale spíše jsem chtěl zjistit, zdali už někdo podobnou závadu řešil a není-li v zapojení nějaké slabé místo, které se často porouchá.

Neměl jsem zatím čas se s tím pořádně zabývat, ale v pondělí musím jet pro materiál na stavbu a tak zítra vezmu trafo na 12 V, mám ještě jedny střeva ze zásuvky na auto, tak ten vlek na ně zapojím a budu zkoušet jednotlivé obvody připojovat. Pokud však bude závada v zalisované zástrčce u zadího čela vleku, tak jsem bezradný. To bych viděl na výměnu celé kabeláže v rámci záruční opravy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.