Lze přidělit body bez kontroly policií

Od: Datum: 19.07.13 18:25 odpovědí: 6 změna: 20.07.13 09:08

Můžu mi policie/ úřad přidělit body i v případě že mě nechytí na místě?

Vím, že se to nějak měnilo, že pokud zaplatím pokutu (například jako důkaz mi předloží foto), tak je to bez bodů nebo něco podobného. Díky za vysvětlení.

Ptám se jen ze zajimavosti, rozhodně nejsem typ člověka, který by jezdil na červenou a věděl, že zaplatí jen pokutu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.13 19:08

Policista nebo strážník body nepřiděluje!Toto je jen v pravomoci úřadu,lze na záznamu kamerového systému přidělit ale až popředvolání k podání vysvětlení k přestupku!

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 19.07.13 19:51

bohužel to asi tak není. byl jsem si pro kontrolu nechat udělat výpis z bodového účtu a měl jsem tam uděleno dvakrát dva body z doby cca před 4 roky. kdybych je neměl smazané, tak bych se po tom pídil, ale nikdy mě nikdo nikam nepředvolal, ani mě v té době nestavěla policie. kde se potom vzaly, to ví jen bůh

Datum: 19.07.13 20:14

Asi nevíš, že existuje příkazní řízení. :)

doplněno 20.07.13 07:47:

@cyril

Zapoměl jsi na příkazní řízení.

Od: celp®
Datum: 20.07.13 09:01

Zdarec.Pokud nejste jednoznačně identifikováni tak není možné pokutovat ani přidělovat bodíky.Proto nyní platí právní odpovědnost majitelů vozidel-což je samozřejmě hovadina,ale čemu se u Nás divit.Že?Uvědomte si jedno:Na prvním místě jde vždy o prachy.

Datum: 20.07.13 09:08

Datum: 20.07.13 00:56

Nepřiděluje se "po předvolání", ale až po pravomocném ukončení správního řízení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.