Náhrada škody

Od: Datum: 18.07.13 15:13 odpovědí: 10 změna: 19.07.13 00:07

Prosím zda se tu někdo zanlý nachází.
Nabourala jsem auto,je trochu promáčký zadní blatník na Fábii (při vycouvávání),nic moc,ale dotyčná majitelka chce po nás doplatek škody ,neboť servis chce po ní 50% z celkové ceny (z cca 11000kč ,přičemž můj odhad je max 5000),Já i manžel jsme názoru,že toto si ona musí "vydobít" na pojištovně.Já jsem škodní událost nahlásila na svoji pojištovnu sepsali jsme protokol.Co víc můžeme dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.13 18:25

Vy jste svoji povinnost splnila, škodu jste nahlásila na pojišťovně a víc se nestaráte.

Z jakého důvodu po ní chce servis 50% z ceny?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.07.13 19:15

Údajně amortizace,ale dotyčná vůbec asi nemluvila s pojištovnou,jen dala asi auto do servisu a tam jí toto sdělili,když jsem ji odpověděl,že jsme povinnost splnili,tak pořád omílala,že musím dopalti a nebo se dohodnout s pojištovnou o dopalceníškody dle mne max ve výši (nové díly + lak) 15000kč dle ní ohodnoceno na 25000kč!

doplněno 18.07.13 19:19:

Osobně bych to asi neřešil-je to svým způsobem prkotina.Snažil jsem se jí to vysvětlit ale nic asi si myslí,že jednodušší to bude ode mne než event.soudně či přes pojištovnu!

doplněno 18.07.13 19:21:

PPS. první dotaz napsala manželka pod mým přihlášením po jejím první telefonátu kdy chtěla doplatit jen 4000,-kč

Datum: 18.07.13 20:41

Ona se především měla spojit s pojišťovnou, která by vyslala likvidátora ;) ... Ona či servis si mohou ohodnocovat co chtějí ;).

Pojistnou událost jste nahlásili,byl bych v klidu :)

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 18.07.13 20:01

co kdyby se to stalo obráceně. líbilo by se vám to? poškodili jste mi auto, opravte mi to a je mi jedno co to bude stát. na kytování vám kašlu. také jsem vám nepůjčil kytovaný blatník a nárazník. takže nový blatník, event. nárazník, to vše do laku, tady se do pěti nevejdete.

Datum: 18.07.13 20:35

Já před pár měsíci řešil opravu Š.Roomster.Přední nárazník jsem sehnal v barvě,LP dveře použité,lakovali mi je a přehodily střeva z bouraných,rovnali mi sloupek a vyřezávali a opravovali část prahu + lak,nová autobaterie ... Tipněte si cenu opravy vč. náhr.dílů ;)

doplněno 18.07.13 20:38:

Jde o to, že auto je spotřební věc a pokud nejde o auťák za stovky tisíc,zdá se mi cena servisu přemrštěná a majitelka bouraného vozuchce asi udělat z "plechovky" Cadillac :-D.

No prostě stávají se horší věci v životě podle mě ;) ...

Datum: 18.07.13 21:37

To Olaf-pkd byste mi udělal to samé co manželka té dotyčné osobě (promáčkla blatník viz obrázky),mávl bych nad tím rukou,a nesnažil se ze starého udělat nové!

Osobně jsem měl s tímto svým v dubnu ohodnocenou nehodu jako totálku-a oprava?Vyměnil jsem vzduch ftr,vyčistil sání, doplnění vyteklého oleje ,vyměnil páčku ovládání světel a blikačů a pak ještě rozborka a promázání zaseklého stř.okna.To vše za cenu 500kč,Jo a zapomně bych-doplatek 329 kč za výměnu rozbitého čelního skla (připojištěné!).Takže nějaký blatník u fóbie za 25000 je šíleně předražené!

Datum: 18.07.13 20:23

od toho si platíte poviný ručení nic nikomu neplattě je to věc pojištovny ne vaše

Datum: 18.07.13 20:39

Již mnohokrát bylo sdělno, že pojištovna musí uhradit celou škodu. Mnohokrát již rozhodl nejvyšší soud.

Nedejte se, a se všemi nároky ať se obrací navaší pojiš´tovnu.

Pojištovna chce co nejvíce ušetřit. Poškozené nesouhlasila s pojistným pojištěním od pojišťovna? Tak musí u nich reklamovat částku dle zákona..

Ohodnoceno: 2x

Od: jarda3*
Datum: 18.07.13 21:06

Ta cena bude myslim skutecne tak trojnasobne premrstena, ani se pojistovne nedivim, ze to nechce zaplatit - to bude problem servisu co chce pojistovnu poradne podojit. Kazdopadne to oznamte sve pojistovne, ze jsou nejake dalsi naroky (byva to i v pojistnych podminkach) at se s tim jeji pravnici poperou a vic bych to neresil.

Od: danecekdan*
Datum: 19.07.13 00:07

Vůbec se s poškozenou nebavit. Vy si platíte ze zákona pojištění a když věc řádně nahlásíte, povinnost máte splněnou a dál se o věc nemusíte zajímat - přebírá jí za Vás pojišťovna. Že poškozená špatně postupovala při likvidaci škody je její problém.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.