Přepis auta

Od: Datum: 16.07.13 18:29 odpovědí: 4 změna: 16.07.13 21:49
Dobrý den. Moje máma zdědila majetek včetně vozidla po mém otci. Je neřidič a já bych se chtěl stát majitelem vozidla. Ani jeden z nás s tím nemáme problém. Chtěl bych prosím vědět, jestli musíme uzavřít nějakou kupní / darovací smlouvu nebo stačí absolvovat ten běh na dopravním úřadě + stk (evid.kontrola).
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.13 18:51
avatar

Je to v rodině,takže přepis není nutný,tak KS není třeba ani jiná smlouva,ale pkd máte horší vztahy tak raději na smlouvu (jako prevence) ale potom asi pravděpodobně budeš platit i ekovýpalné dle toho co dané auto plní (0-10 000kč).Pkd ano tak evidenční + úřad

doplněno 16.07.13 19:59:

Paní na úřadě Vám může říci i jiné věci.To zda budete platit či nebudete musíte mít v TP.Pkd je tam psáno :"P/oplatek na podporu sběru a využití autovraků zaplacen dne 16.7.2013" sam že daum asi jiné a v kolonce emise bude něco co dané auto plní.

PS mně na "našem" úřadu paní řekla,že auto nepřihlásí a na radu co stím jen pokrčila rameny.Na druhém nejenže poradila ale pomohla i zlegalizovat auto (pomocí aut.servisu a policie)(nebylokradené,jen na jiné legálně dovezené přeražené VIN ze stareho shnilého)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mejla*
Datum: 16.07.13 19:02
Eko poplatek platit nebudu, již se platil. Paní mi to sdělila na úřadě. Nemáme špatné vztahy, jen moji rodiče měly problémy s exekucí, nerad bych aby se to opakovalo a proto si chci posychrovat to auto tím, abych byl majitel, když do něj dávám tolik peněz a nepřišel o něj.
Od: mejla*
Datum: 16.07.13 20:03
Tak musím to tedy řešit kupní smlouvou, když chci být majitel? Může v ní být třeba, že mi ho máma prodává za 1 kč?
Od: mejla*
Datum: 16.07.13 21:49
Ještě bych se chtěl zeptat. Dnes jsme přepsali to auto na zákoného dědice (mámu). Takže teď do 15ti dnů mám zrušit tátovo povinné ručení, které jsem doposud platil a vytvořit si nové na své jméno?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.